Ako zmerať výšku podpätku? Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

1 min.

„Nemám strach z výšok − videla si moje topánky?” – hovorievala Carrie Bradshawová, hlavná hrdinka seriálu Sex v meste. Ale… počkať, počkať, ako zistíme, koľko centimetrov majú lodičky? Len žiadne obavy, prichádzame vám na pomoc! Prinášame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým zistíte, ako zmerať výšku opätku.

Premýšľate, koľko merajú vaše obľúbené lodičky? Zostaňte s nami a dozviete sa viac!

Ako sa meria výška podpätku?

Stáva sa, že obchody, najmä tie stacionárne, neuvádzajú výšku opätku. Vtedy sa môžete len domýšľať, koľko centimetrov meria váš nový úlovok. Už viac nehádajte, prichádzame vám na pomoc. Ako zmerať výšku opätka? Prinášame vám návod krok za krokom:

4514

Výšku lodičiek merajte pod uhlom 90 stupňov.

Pozor!

Podkovičky na podpätky sa nerátajú k výške opätku. Ak preto chcete byť presná, pri meraní ich vynechajte.

Na internete je dostupných veľa video sprievodcov, vďaka ktorým si ľahko osvojíte obuvnícke pravidlá. Odporúčame vám jeden z nich:

Detaily sú dôležité

Všetky výpočty máte za sebou a nestačíte sa čudovať, že dva páry topánok s rovnakou výškou opätka „sa správajú” pri chôdzi úplne inak? Keď už držíte v ruke pravítko, odporúčame vám urobiť ešte jedno meranie. A síce: zmerajte v oboch modeloch vzdialenosť medzi podpätkom a podrážkou; vyznačená na fotografii červenou čiarou:

4515

Tak čo, vidíte rozdiel? Pravidlo je jednoduché – čím menšia vzdialenosť, tým väčší tlak budú pociťovať prsty na nohách. Predpokladáme, že pohodlnejšie sa vám bude kráčať v topánkach, ktoré majú väčší odstup medzi podpätkom a podrážkou.

Ako odmerať výšku podpätku? Alebo prečo?

Coco Chanel hovorievala – „Topánky musia mať vysoké podpätky a platformy, postavia tak ženu na podstavec krásy”. Nezabúdajte, že pri nákupoch v internetovom obchode eobuv.sk, nájdete informáciu tak o výške podpätku, ako aj celej topánky. Nič vás preto nezaskočí!

4516

Na eobuv.sk nájdete všetky parametre, ktoré vás zaujímajú.

Ak už viete, koľko centimetrov má váš podpätok, ale stále bojujete s problémom „pohybovania sa” v opätkoch, určite neprehliadnite náš ďalší článok na blogu, v ktorom nájdete množstvo praktických tipov na túto tému.

Mierte vysoko!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
ugg, zateplene cizmy, black friday 2022, damsky batoh, lasocki, zateplene gumaky, dievcenske cizmy, elegantné členkové čižmy

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť