Šľapky na plaváreň – na čo sa zamerať?

1 min.

Nemusíme nikoho presviedčať o tom, že šľapky sú povinnou výbavou každej tašky na plaváreň. Ich úlohou je napríklad ochrana pred plesňami a mikroorganizmami, o ktoré nie je núdza vo vlhkom prostredí a tiež znižujú riziko pošmyknutia na mokrom a klzkom povrchu. Pozrite sa, ako si vybrať topánky do vody.

Nákup vhodnej obuvi vám pomôže užiť si voľnočasové aktivity ešte viac.

Bazénové šľapky – akú veľkosť?

Ako to už býva pri výbere každého typu topánok, aj v prípade šľapiek je jednou z najdôležitejších vecí správna veľkosť. Topánky na plávanie musia čo najlepšie sedieť na chodidle. Príliš malé vám budú spôsobovať odreniny a otlaky. Príliš veľké vám zasa budú padať z nohy a spôsobovať väčšie riziko pošmyknutia a pádu na mokrom povrchu.

Pri výbere šľapiek do bazéna sa riaďte nielen veľkosťou topánok, ktorú nosíte každý deň, ale aj dĺžkou stielky. V našom inom článku na blogu si môžete prečítať o tom, ako si vybrať správnu dĺžku stielky a veľkosť topánky.

5515

Aby šľapky k bazénu splnili svoju úlohu, musia dobre sedieť na chodidle.

Podrážka a materiál

Väčšina na trhu dostupných modelov šľapiek na plávanie je vyrobená z gumy alebo z vysokokvalitných materiálov, ktoré nevsakujú vodu a rýchlo schnú. Vďaka tomu je obuv nielen pohodlná, ale aj praktická a zároveň sa jednoducho čistí.

Najdôležitejším prvkom, ktorý najviac zodpovedá za bezpečnosť pri bazéne, je podrážka šľapiek. Podobne ako v prípade zvršku, najlepšou voľbou budú tie, ktoré sú vyrobené z gumy alebo kaučuku. Oba materiály sú známe predovšetkým svojimi protišmykovými vlastnosťami a zväčšujú priľnavosť. Vďaka plastovým materiálom je podrážka ľahšia, odolnejšia a nebude sa ničiť. Obľúbeným riešením sú aj šľapky na plaváreň s podrážkou, ktorá je vyrobená z peny – sú mäkké, pružné a veľmi pohodlné.

5516

Materiál podrážok je jedným z najdôležitejších prvkov bazénových šľapiek.

Dizajn a strih topánok na plávanie

Topánky tohto typu musia byť predovšetkým praktické, ale nič nebráni tomu, aby potešili vaše oko! O to viac, že takéto šľapky nemusíte používať len k bazénu.

Záleží už len na vás a na vašich preferenciách, čo si vyberiete, klasické šľapky alebo žabky. Strih nemá veľký vplyv na bezpečnosť. Samozrejme, ak chcete aj pri bazéne zvýrazniť svoj individuálny štýl, môžete ho zladiť so svojimi plavkami. Na výber máte minimalistické modely, zdobené logom výrobcu alebo inou potlačou. Neónové, pastelové a možno aj tie v základných farbách? V našom internetovom obchode eobuv je ponuka topánok na plávanie skutočne široká!

A ak hľadáte bazénovú obuv pre svoje deti, prečítajte si náš ďalší článok na blogu: Detské šľapky na plaváreň – aké si vybrať.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
topanky, gabor, ruksak, hogl, biele lodičky, svadobne topanky, under armour tenisky, tenisky nike

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť