Plávanie je športová disciplína, ktorá posilňuje telo aj ducha. Ak spolu so začiatkom školského roka plánujete svoje dieťa prihlásiť na kurz plávania, zabezpečte mu potrebnú výbavu. Čo bude potrebovať okrem plaviek, čiapky a plaveckých okuliarov? Jednoznačne šľapky! Aké ale vybrať?

Ideálne šľapky na plaváreň sú otázkou pohodlia a hygieny. Aké by teda mali byť, aby malému plavcovi zabezpečili nielen komfort, ale aj bezpečnosť?

Aké šľapky na plaváreň pre dieťa?

Šľapky chránia chodidlá vašej ratolesti pred infekciami a zároveň uľahčujú pohyb po priestoroch plavárne, pričom znižujú riziko pošmyknutia sa na klzkom povrchu. Dostupné sú rôzne modely, vzory a farby, preto býva pre rodiča výber vhodného modelu neraz veľkou výzvou.

Pri výbere šľapiek pre predškoláka alebo školáka sa zamerajte na to, či:

  • majú správne profilovanú, protišmykovú podrážku, ktorá zaručuje priľnavosť a stabilitu pri chôdzi po mokrom povrchu,

  • sú dosť pružné a prispôsobené chodidlu dieťaťa,

  • majú správnu veľkosť, aby nespôsobovali otlaky a nezošuchovali sa z nohy,

  • sú vzdušné a zaručujú chodidlu dobrú cirkuláciu vzduchu, aby čo najskôr vyschli a chránili chodidlá dieťaťa pred nadmerným potením,

  • sú ľahké a nezaťažujú chodidlá dieťaťa,

  • sa jednoducho čistia,

  • sú pohodlné a zaručujú dieťaťu komfort.

Tip experta

Dobrým riešením bude nákup modelu s regulovateľnou prackou okolo päty – vďaka tomu sa obuv pri chôdzi nebude z chodidla zošmykovať.

Rozprávkové šľapky – ideálne pre predškolákov

Ak je pre vás najdôležitejšia kvalita a funkčnosť topánok, pre vašu ratolesť to budú jednoznačne farby a vzory. Našťastie je výber detských šľapiek mimoriadne bohatý, preto pre vás určite nebude problém nájsť kompromis.

Srdce malého dievčatka potešia šľapky vo svetlých, veselých farbách – bielej, žltej alebo oranžovej. Dievčenské šľapky na plaváreň sú často zdobené rôznymi vzormi a aplikáciami, napr. v podobe rozprávkových postavičiek.

281
282

Chlapci, naopak, preferujú odtiene modrej a zelenej. Medzi chlapčenskými šľapkami na plaváreň nájdeme modely s obľúbenými hrdinami ako: Mickey Mouse, Spiderman, Batman či Mimoni.

283
284

Šľapky pre malých plavcov

Staršie deti majú trochu iný vkus. Oveľa radšej si vyberajú klasické šľapky alebo športové žabky, ktoré síce nie sú zdobené rozprávkovými motívmi, ale vyznačujú sa obyčajne farebným prevedením. Vďaka tomu sa môžu mladí plavci rozhodnúť pre model prispôsobený ich požiadavkám.

285
286

Plavky, plavecká čiapka, okuliare a šľapky – to je základná výbava malého plavca. Ak v šatníku vášho dieťaťa stále chýba posledný menovaný kúsok, pozrite sa, aké modely detských šľapiek sme pre vás pripravili na eobuv.sk!

Autor

Ewa Majchrzak

Som fanúšičkou štýlu casual a tenisiek. V mojom šatníku kraľuje biela, čierna a pastelové farby. V súkromí som milovníčkou plávania, tenisu, škandinávskych kriminálok a pyšnou majiteľkou kocúra Apostrofa.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.