Semišová zimná obuv – ako zvýšiť odolnosť semišu proti vlhkosti?

1 min.

Semišová koža patrí k mimoriadne štýlovým materiálom a v niektorých outfitoch je priam nenahraditeľná. Outfity v country alebo boho štýle nebudú dokonalé, ak k nim nezvolíte aspoň jeden semišový prvok. Často sú takýmto prvkom práve topánky, ktorých sa nechceme vzdať ani v zime. Ako teda pripraviť semišové topánky na zimu tak, aby zvládli aj premenlivé počasie?

Ak chcete zabezpečiť svojim topánkam správnu starostlivosť aj v zime, pripravte ich na túto sezónu a stavte na ich systematické ošetrovanie.

Preventívne opatrenia – impregnácia semišových topánok

Začnime od mimoriadne dôležitej, možno aj najdôležitejšej činnosti, ktorá vám umožní tešiť sa z nepremokavých a pekných topánok aj v zime. Reč je o impregnácii vykonávanej ešte pred ich prvým obutím.

Impregnácia topánok nie je ničím iným ako procesom, ktorý spočíva v nasýtení materiálu príslušnými chemickými látkami (alebo látkami prírodného pôvodu). Po nanesení daného prípravku na povrch topánky sa zvýši jej odolnosť a nečistoty sa na jej povrchu zachytávajú v oveľa menšej miere.

Ako impregnovať semišové topánky?

V súčasnosti máte na impregnáciu topánok na výber celé množstvo profesionálnych prípravkov, ktoré sú jediným efektívnym riešením pre zabezpečenie topánok pred zimou. Väčšina z nich sa vyskytuje vo forme spreja a ku každému je pripojený návod s podrobným opisom prípravku.

3210

Impregnácia je prvým a najdôležitejším krokom pri starostlivosti o semišové topánky.

Univerzálne pravidlá impregnovania semišových topánok:

Pravidelné čistenie semišových topánok v zime

Hoci impregnácia napomáha udržať semišové topánky v čistote, nemôže úplne zabrániť vzniku nečistôt. Ak vám preto záleží na tom, aby boli vaše semišové členkové čižmy v dobrej kondícii, dôležité je ich pravidelné čistenie. Prečo? Pretože len takýmto spôsobom predídete hromadeniu nečistôt na povrchu topánok, ktoré by mohli zničiť materiál, z ktorého boli vyrobené.

3211

Semišové topánky môžete vyčistiť o. i. pomocou špeciálnej gumy určenej na drsné kože.

Na čistenie semišových topánok môžete použiť:

Tip experta:

Všimli ste si, že na vašich topánkach sa objavili nečistoty? Nevychádzajte z presvedčenia, že ,,aj tak sa ešte zašpinia”. Snažte sa nečistoty odstraňovať priebežne, najskôr, ako je to možné.

Vo svojej kolekcii zimných topánok určite nájdete aj modely vyrobené z iných materiálov. Prečítajte si, ako sa starať o topánky v zime, zo všeobecného hľadiska.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
damsky batoh, ccc, black friday 2022, dámske ruksaky, zimne topanky panske, elegantné členkové čižmy, rieker čižmy, zateplene cizmy

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť