Či chceme alebo nie – klasické šľapky sú už prežitkom. Neestetický dizajn týchto topánok sa nie náhodou spája skôr s módnym faux pas ako s pohodlím. Karanténa je čas, kedy je mimoriadne dôležité zabezpečiť si pohodlie a príjemný vzhľad, ktorý pozitívne vplýva na celkovú náladu počas dňa. Inšpirujte sa štýlom influenceriek a zistite, aká obuv na doma je instagramovým hitom posledných dní.

Papuče značky EMU Australia, štýlové šľapky mules alebo mäkké balerínky? Pozrite si topánky, ktoré si trendsetterky obúvajú počas karantény.

Obuv na domácu karanténu: kožušinové šľapky EMU Australia

Značka EMU, ktorej príbeh má svoje korene v Austrálii, je už dlhé roky známa svojimi topánkami, na výrobu ktorých sa používajú prírodné materiály s jedinečnými vlastnosťami ako napr. merino vlna charakteristická svojimi výbornými termoregulačnými vlastnosťami. Kožušinové papuče vo forme šľapiek od austrálskej svetoznámej značky sú ideálnym riešením počas karantény. Táto domáca obuv je neobyčajne mäkká (vďaka zvršku a vložke vyrobenej práve z merino vlny), pohodlná a zároveň mimoriadne štýlová. Je to preto náš prvý tip, pokiaľ hľadáte papuče, ktoré budete chcieť ukázať na Instagrame a nie schovávať pod posteľou!

Obuv na domácu karanténu: šľapky mules so zatvorenou špičkou

Ak sa pozrieme na dejiny šľapiek typu mules so zatvorenou špičkou, rýchlo môžeme postrehnúť, že tieto topánky boli spočiatku označované ako… papuče. Keď módny dom Gucci predstavil svoj ikonický model šľapiek mules s kožušinkou, mnoho osôb, ktoré módu berú doslovne, si od údivu pretieralo oči. Využitie šľapiek typu mules v podobe domácej obuvi je preto skvelým tipom na obdobie karantény! Nepochybne oslovia predovšetkým fanúšičky štýlu french chic a rovnako dámy, ktoré v poslednom čase elegantné modely chtiac-nechtiac zamieňali za džínsy a tričko.

View this post on Instagram

#coffeeplease 💤

A post shared by Kasia Szymków (@jestem_kasia) on

Tip módneho experta:

Nezabúdajte na to, že topánky na doma sú taký typ obuvi, ktorý máte na nohách po celý čas. Práve preto treba investovať do takých, ktoré sú vyrobené z vysokokvalitných prírodných materiálov – vďaka tomu zaistíte svojim chodidlám pohodlie a zdravie.

Obuv na domácu karanténu: kožené šľapky

Ak veríte, že táto náročná situácia, ktorá aktuálne vládne na celom svete, sa skončí v blízkej dobe, môžete pristúpiť k inej taktike. Existujú totiž aj také topánky, ktoré budú ideálnym doplnkom domácej garderóby a o nejaký čas vám môžu poslúžiť aj na každodenné nosenie – napr. kožené šľapky. Ak siahnete po modeli z prírodnej kože, ako to urobila modelka na fotografii, zaistíte chodidlám pohodlie a štýlový vzhľad.

Obuv na domácu karanténu: mäkké balerínky

Zostať doma neznamená, že sa nemusíme starať o svoj vzhľad, čoho dôkazom sú Parížanky, ktoré sa považujú za ikony štýlu. V čase karantény si najčastejšie vyberajú topánky, ktoré patria k obľúbeným modelom – mäkké balerínky. Tieto topánky sa dokážu perfektne prispôsobiť chodidlu a sú vyrobené z prírodných materiálov, vďaka čomu zaisťujú optimálnu ventiláciu. Výhodou je samozrejme aj fakt, že po skončení karantény si budete môcť svoje domáce balerínky obuť aj do mesta.

View this post on Instagram

Soft leather ballerinas 🐚

A post shared by Laura Matuszczyk (@horkruks) on

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť