Dámske gumáky na zimu – hot (doslova) or not?

1 min.

Premokavé topánky sú každoročne vašou nočnou morou? Riešením tohto problému môžu byť dámske gumáky na zimu. Ak sa ale obávate, že guma, z ktorej boli vyrobené, napriek jej vodeodolnosti, nezaistí vašim chodidlám dostatok tepla, prečítajte si nasledovné riadky a zahoďte za hlavy všetky pochybnosti. Existujú totiž spôsoby, ako nosiť gumáky v zime a zabezpečiť chodidlám teplo a sucho.

Čítajte ďalej a zistite, či môžu byť gumáky dobrou náhradou snehúl.

Zimné gumáky so zateplením

Dobrou správou pre všetky milovníčky praktického štýlu s britským šarmom je, že dámske gumáky sa vyskytujú nielen vo verzii zo samotnej gumy, ale aj vo variantoch so zateplením. Takéto topánky sú ideálnym riešením ku casual outfitom na zimu. Budú vyzerať dobre tak s vlneným pončom, ako aj krátkou kožušinkou (samozrejme umelou). V ich prípade môžete mať istotu, že vaše chodidlá nezmrznú a okrem toho zostanú suché a to aj pri výdatných zrážkach.

2577

Zľava zhora: gumáky Guess s leopardím vzorom, gumáky Tommy Hilfiger s ponožkou, gumáky Tamaris s efektnou ponožkou, vysoké gumáky Guess

Gumáky s vyberateľnou vložkou

Ak sa vám páčia gumáky, ktorých súčasťou nie je kožušinková alebo flísová výstelka, netreba hádzať flintu do žita. Výrobcovia niektorých modelov vyrábajú teplé, flísové ponožky, ktoré sa dajú vložiť a rovnako vyberať z vnútra týchto vodeodolných topánok. K takýmto značkám patrí napr. firma Hunter. Vďaka tomu si môžete obuť gumáky bez ponožky počas teplejších dní a v zime do nich vložiť dodatočnú výstelku a mať takýmto spôsobom univerzálne topánky na celý rok.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Gumáky a dodatočné ponožky?

V najhoršom prípade si ku gumákom môžete obuť doplnkový pár vlastných ponožiek, hoci takéto riešenie nezaručuje chodidlám dostatočné teplo. Ak nebudú vyrobené z bavlny, nezaistia optimálnu cirkuláciu vzduchu, čo môže viesť k ich nadmernému poteniu a následnému prechladnutiu pri nízkych teplotách. Ak ste sa preto rozhodli pre nosenie gumákov aj v zime, stavte na jedno z vyššie uvedených riešení.

Ak chcete, aby vám vaše gumáky poslúžili dlhšie ako len jednu sezónu, zistite, ako sa o ne starať.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť