Zateplené čižmy – ktoré vybrať, aby nám nemrzli nohy?

1 min.

Keď teplota klesá a najradšej by sme sa ukryli pod teplú deku, je čas popremýšľať nad výberom vhodných topánok v podobe zateplených čižiem. Na čo sa zamerať pri ich výbere? Predovšetkým na spôsob zateplenia. Prezradíme vám, čím sa zatepľujú čižmy a ktorý model si vybrať, aby boli vaše nohe aj v mrazivom počasí ako v bavlnke.

Častou príčinou prechladnutí, ktorých na jeseň a v zime nie je málo, býva nevhodné oblečenie alebo premočenie chodidiel. V záujme ochrany svojho zdravia sa pri výbere čižiem zamerajte nielen na kritérium estetiky, ale aj funkčnosti.

Zateplené dámske čižmy – kožušina alebo vlna?

Na úvod máme pre vás tip. Pri hľadaní teplých topánok buďte obozretná a dôkladne skontrolujte, či zateplenie nie je len estetickým prvkom. Niektoré topánky sú len ozdobené kožušinkou, ktorá nepokračuje do vnútornej časti stielky. Obuv tohto typu, hoci je pekná, nesplní svoju funkciu a bude vhodná skôr do jesenného počasia.

Čižmy zateplené vlnou

Najviac výhod so sebou prináša prírodné zateplenie. Zaisťuje chodidlám optimálnu teplotu a zabraňuje ich prechladnutiu. Na rozdiel od umelých materiálov, umožňuje koži dýchať, nevyvoláva nadmerné potenie a, čo je dôležité, neutralizuje nepríjemné pachy. Výstelka z ovčej vlny má navyše antibakteriálne vlastnosti zabraňujúce vzniku plesní, je mäkká a príjemná na dotyk.

236

Topánky zateplené kožušinkou z vlny vás ochránia aj pred tými najväčšími mrazmi

Čižmy zateplené vlnou sú zárukou dokonalého komfortu. Garantujeme vám, že si nebudete musieť obliekať ďalší pár ponožiek, aby ste sa ochránili pred chladom. Vlna, tak ako každé iné vlákno, má ale tiež svoje nevýhody. Po prvé, plzne a po druhé – nepatrí k najlacnejším.

Viete, že…?

Dokonalými termoregulačnými schopnosťami sa vyznačuje vlna získavaná z austrálskych merino oviec. Toto vlákno sa využíva pri výrobe populárnych topánok EMU.

Čižmy zateplené kožušinkou

Hoci sú krásne, najmä keď kožušinka zdobí zvršok topánky, nemajú také dobré termoizolačné vlastnosti, ako vlnené. Kožúšok, často vyrobený zo syntetických materiálov, neumožňuje chodidlu optimálnu ventiláciu a podporuje jej potenie. Jednoznačne preto odporúčame modely s prírodným vlasom (napr. líška), ktorého vlastnosti vám zaručia očakávaný komfort a pohodlie.

237

Čižmy s kožušinkou sú výnimočne ženské

Podrážka je dôležitá!

Pre zabezpečenie optimálnej výhrevnosti topánky je dôležitá nielen výstelka, ale aj podrážka. Nezabúdajte, že musí byť dostatočne hrubá (minimálne 1,5 cm), aby izolovala chodidlo od podložia. Podrážka teplých dámskych topánok musí byť stabilná, t. j. bez opätku, najlepšie s drážkami zabraňujúcimi pošmyknutiu sa. Pokiaľ ide o materiál, z ktorého bola podošva vyrobená, odporúčame gumu alebo kaučuk vzhľadom na ich dobrú priľnavosť a optimálne amortizačné vlastnosti.

Ak patríte k večným zmrzliakom, odporúčame vám čižmy zateplené vlnou. Ak vám záleží na elegancii, zvoľte si model s kožušinkou. Pre čokoľvek sa rozhodnete, nájdete to v internetovom obchode eobuv.sk.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť