Z reálneho života do virtuálneho sveta – autentické modely topánok vo videohrách

2 min.

V reálnom svete známe modely topánok vstúpili s veľkou energiou do videohier. Objavili sa nielen v športových hrách ako je napríklad NBA alebo FIFA. Postačí, ak vám ako príklad uvedieme Fortnite – pravdepodobne najobľúbenejší titul v dejinách videohier. Tvorcovia tejto hry vyvolali v sieti značný rozruch, keď začali spolupracovať s Jordan Brand.

Obuvnícke spoločnosti našli novú platformu na komunikáciu s odberateľmi. Videohry patria k populárnym nosičom zábavy, ale rovnako ako kedysi filmy, sú zároveň živou reklamou produktov, ku ktorým patria najnovšie aj topánky.

Fortnite posúva hranice

Rozšírenie hry Fortnite, v ktorej sa objavili topánky Air Jordan 1, stálo 18 $. Od apríla, kedy sa objavili topánky v predaji, nebola uvedená informácia o tom, koľko škatúľ si zakúpili fanúšikovia tejto hry. Niekoľko radov kódov a grafika Air Jordan 1 stačilo na to, aby sa v sieti zase hovorilo len o Fortnite a o spomínaných topánkach. O tejto oficiálnej spolupráci medzi firmami písali tie najväčšie médiá na svete – dokonca Business Insider.

Môžeme očakávať, že spolupráca prinesie veľa pre obe strany, pretože Fortnite prekonáva rekordy v obľúbenosti. Ako príklad uvedieme koncert Marshmallow, ktorý na streame v hre videlo 10 miliónov divákov.

Hráčom boli sprístupnené autentické topánky a skutočné obchody

Fortnite a Jordan Brand vydláždili cestu k spolupráci a to aj v iných hrách ako sú športové. Doposiaľ bolo ťažké nájsť taký prípad, kde by bolo možné vidieť skutočné topánky vo videohre. Z tohto porovnania vylučujeme FIFU a NBA, ktoré len od nedávna prinášajú fanúšikom športu možnosť obúvať svojich hráčov do skutočných, veľmi známych modelov topánok. 

Z roka na rok, v každej ďalšej edícii vyzerajú topánky čím ďalej, tým lepšie a fanúšikovia vytvárajú hráčov s vlastnými tvárami. Taktiež vytvárajú vzácne limitované edície modelov, v ktorých hrali ich idoly. NBA 2K za niektoré varianty musíte dodatočne zaplatiť a kupujete si ich vo virtuálnych obchodoch.

Sami sme si vybrali Air Jordan, ktoré sme si zapamätali zo zápasov Michaela Jordana v NBA alebo sneakersy Penny Hardaway, Gary Payton alebo slávne topánky Reebok Shawn Kemp.

V edícii 2K20 zašlo všetko ešte ďalej. 2K Sports v spolupráci s Nike, oficiálnym partnerom NBA, prišli s programom, v ktorom za prevedenie rôznych úloh v režime MyPlayer, získate limitovanú edíciu virtuálnych topánok. To samozrejme nie je všetko. Až ďalší fragment je fascinujúci a v určitom zmysle inovatívny. Tí, ktorí splnia v hre úlohu, získajú šancu na nákup limitovanej edície Nike 2K LeBron 17, ktoré sám LeBron James naposledy ukázal na Instagrame.

View this post on Instagram

???‼️‼️‼️ ? What’s Known Don’t Even Need to be Said ??

A post shared by LeBron James (@kingjames) on

Doposiaľ sa ale nestalo, že výhercovia topánok v hre, ich chcú mať aj v skutočnej verzii. 

Alfie Brody, viceprezident marketingu v 2K vysvetľuje:

Sme pripravení presúvať hranice projektov, ktoré realizujeme. Naši partneri sú ochotní skúšať neštandardné činnosti a chcú doručiť hráčom skutočné a unikátne zážitky. Čakáme na to, kedy začnú vyhrávať topánky a kupovať ich v reálnom svete.

Hry a móda sa skvele dopĺňajú

Hry sú pre značku prirodzeným prostredím, vďaka ktorému sa môžu dostať bližšie k mladým ľuďom, ale aj trochu staršej generácii, ktorá bola vychovávaná v 80. a 90. rokoch. Nie je správne domnievať sa, že hráči hrajúci hry sa nezaujímajú o módu a o to, čo si obliekajú alebo obúvajú. Hráči tvoria obrovskú skupinu ľudí, ktorá sa zaujíma o najrôznejšie trendy.

Medzitým sa o dynamicky sa rozvíjajúci svet topánok zaujímajú aj nové skupiny ľudí, medzi ktorými nechýbajú ani samotní hráči.

Aj vy hrávate hry a zaujímate sa o najnovšie trendy v oblasti topánok? Pretože my rozhodne áno!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť