V ústrety dobrodružstvu. Ako vybrať turistickú obuv?

1 min.

„Aj tá najdlhšia túra sa začína prvým krokom” – a tým je správny výber topánok. Skôr ako sa preto vyberiete za dobrodružstvom, poriadne sa naň pripravte. Dovoľte nám, aby sme vám priniesli zopár tipov, akú turistickú obuv zvoliť, aby ste sa cítili bezpečne a pohodlne. Posaďte sa a nahliadnite hlbšie do tejto problematiky!

Viete, v akých topánkach zájdete až na kraj sveta? Poradíme vám!

Aké topánky na túru?

To závisí od viacerých faktorov. Tak od terénu, po ktorom budete kráčať, ako aj od atmosférických podmienok. Základ je podrážka, ktorá nielenže chráni chodidlá pred nerovnosťami, ale navyše vplýva aj na priľnavosť a tlmenie nárazov. Ak sa chystáte do hôr, určite oceníte trekingové topánky. Množstvo technológií, ktoré sú v nich použité, podstatne zvýšia komfort nosenia. Ak už nie ste žiadnym začiatočníkom a hľadáte turistickú obuv na zimu, odporúčame vám náš ďalší článok na blogu s názvom Zimné trekingové topánky – aké vybrať?.

4387

Dámsku turistickú obuv nájdete na stránke internetového obchodu eobuv.sk.

Okrem podrážky zohráva dôležitú úlohu aj materiál, z ktorého bol vyrobený zvršok. Aby ste zredukovali potenie chodidiel na minimum a zároveň tak eliminovali riziko vzniku otlakov, presvedčte sa, či turistické topánky zaisťujú optimálnu ventiláciu a termoreguláciu. Je to obzvlášť dôležité najmä v lete, kedy teploty prajú rozvoju baktérií a mikroorganizmov. Viac o vlastnostiach topánok určených na túry v letnom období sa dočítate v našom ďalšom článku − Akú turistickú obuv zvoliť v lete?.

Sandále na turistiku? Áno, ale…

„Investícia do cestovania je investíciou do seba samého” – hovorí cestovateľka Matthew Karsten. Pri výbere topánok určených na aktívny odpočinok sa preto treba riadiť predovšetkým pohodlím. Premýšľate, či sa sandále osvedčia aj na túre? Áno, pokiaľ majú vhodnú konštrukciu. Kĺzaniu chodidiel zabráni profilovaná vložka. Vyberajte také modely, ktoré majú vyhĺbené miesta v oblasti klenby a prstov. Ak chcete zvýšiť priľnavosť topánok k podložiu, rozhodnite sa pre modely s kaučukovou podrážkou, napr. značky CAMEL ACTIVE.

4388

Sandále na túry musia dobre fixovať chodidlo.

Pozor

Nevhodne zvolená obuv na turistiku bude mať vplyv nielen na prácu chodidiel, ale aj na prácu kolien a bedier, čo môže viesť až k deformáciám chrbtice.

Cestou necestou

Bez ohľadu na to, či sa chystáte na dlhú a náročnú túru alebo rodinný výlet za mesto, nezabúdajte na dôkladnú prípravu. Správne zvolená obuv je základným predpokladom bezpečnosti, tak vašej, ako aj vašich blízkych! Pohodlnú turistickú obuv hľadajte v ponuke internetového obchodu eobuv.sk a… vykročte v ústrety dobrodružstvu!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
damsky batoh, adidas superstar, zateplene gumaky, black friday 2022, zimne topanky panske, vans, lasocki, halovky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť