Typy špičiek na topánkach – špicaté, okrúhle, hranaté…

1 min.

Určite s nami budete súhlasiť, že typ špičky na topánkach má svoj význam. Má vplyv nielen na vzhľad topánky, ale aj pohodlie a optický tvar postavy. V špicatých lodičkách si opticky predĺžite postavu a v čižmách square toe vizuálne skrátite chodidlo. Spoznajte typy špičiek na topánkach!

Nie každému chodidlu vyhovujú špicaté topánky. Prečítajte si náš článok a zistite, ako predísť diskomfortu.

  1. Topánky s okrúhlou špičkou

Okrúhla špička je najuniverzálnejším a nadčasovejším riešením. Podľa mnohých odborníkov je pre naše chodidlá aj najzdravšia. Topánky s okrúhlou špičkou nestláčajú prsty, vďaka čomu sa vyhnete otlakom a nepohodliu. Topánky tohto typu určite ocenia dámy so širšími a väčšími chodidlami. Pokiaľ k nim patríte aj vy, vyberajte si spomedzi lodičiek alebo členkových čižiem s okrúhlou špičkou. Viac praktických tipov na túto tému nájdete v našom ďalšom článku na blogu pod názvom: Topánky s okrúhlou špičkou – pre koho budú najlepšie?

5733

  1. Topánky s tzv. mandľovou špičkou

Ďalším, o niečo menej populárnym typom špičky je mandľová špička. Ako už správne tušíte, názov je odvodený od jej tvaru, ktorý pripomína mandľu, nie je teda ani okrúhly, ani špicatý a mierne sa zužuje smerom k špičke. Topánky tohto tvaru sú mimoriadne elegantné a navyše sa hodia ku každému chodidlu. Aby ste si uľahčili výber správneho modelu topánok, prečítajte si náš ďalší článok na blogu, z ktorého sa dozviete, aký máte typ chodidla.

5734

  1. Špicaté topánky

Špicaté topánky sa tešia veľkému záujmu. A to aj preto, že opticky predlžujú a zoštíhľujú nohy. Okrem toho tento efekt môžete ešte viac zdôrazniť výberom topánok telovej farby alebo vo farbe pančúch. Je tu však jedno „ale”. Ak máte široké chodidlo, topánky so špicatou špičkou vám môžu (ale nemusia!) byť nepohodlné. Aby ste mali istotu, že topánky tohto typu budú pre vás správnou voľbou, prečítajte si jeden z našich odborných článkov: Špicaté lodičky – komu pristanú?

5735

Vyvraciame mýty

Napriek rozšírenému názoru nie je celkom pravda, že špicaté topánky opticky predlžujú postavu. Ak si zvolíte model na podpätku, dosiahnete skôr opačný efekt.

  1. Topánky s hranatou špičkou

Square toe sú aktuálne najmódnejším typom špičky na topánkach. Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, prečítajte si náš článok: Square toe, teda najnovší trend topánok s hranatými špičkami. Opisovaný model topánok má množstvo výhod. Po prvé: netlačí prsty a po druhé: ostro zrezaná špička opticky skracuje chodidlá.

5736

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
zimne topanky panske, lasocki, black friday 2022, panske tenisky, vans, air jordan 1, dámske ruksaky, dievcenske cizmy

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť