Topánky v štýle pin-up girl. Prebuďte v sebe ženskosť!

2 min.

Marilyn Monroe, Rita Hayworth či Christina Aguilera – to je len malá vzorka slávnych hviezd, ktoré podľahli štýlu pin-up. Niet sa čomu čudovať! Mnohí ho považujú za najženskejší spomedzi všetkých štýlov. Viete, aké topánky nosia tzv. pin-up girls? My vám to prezradíme!

Užívajte si pocit ženskosti plnými dúškami, popustite uzdu fantázie a zakomponujte do svojho šatníka prvky pin-up štýlu!

Čo je to štýl pin-up?

V skratke – ide o trend 40. a 50. rokov 20. storočia. Usmiate, sporo odeté dievčatá sa objavovali najmä na plagátoch, ktoré si muži s veľkou obľubou vešali na stenu (práve z toho je odvodené toto pomenovanie: z ang. pin-up – pripnúť, zavesiť). Charakteristické pin-up girls mali výrazne namaľované pery, pôsobivé kučery, áčkové bodkované alebo prúžkované šaty a – povinne – topánky na podpätku. Hlavnou predstaviteľkou tohto štýlu nie je nikto iný ako sexsymbol Marilyn Monroe.

View this post on Instagram

Marilyn played a sexy film-noir villainess in Niagra, where Marilyn is draped across the falls wearing a clinging dress alluding to the mythical sirens who tempted sailors to their doom ?: #BernardOfHollywood

A post shared by Marilyn Monroe (@marilynmonroe) on

Ak premýšľate, ako jemne zdôrazniť svoju ženskosť, inšpirujte sa štýlom pin-up. Ako? Po prvé (a najdôležitejšie): pozerajte sa na svet z perspektívy vysokých opätkov.

Aké topánky v štýle pin-up?

Také, ktoré zdôrazňujú prednosti Vašej postavy. Ako je zrejmé, tejto úlohy sa jednoznačne najlepšie zhostia ihličkové lodičky. Prispôsobte farbu topánok farbe pier a pritiahnete nejeden pohľad. Nakoniec, ako hovorievala Marilyn Monroe – „som rozhodne žena… a užívam si to!”.

2877

Červené lodičky a červené pery tvoria veľmi efektné duo.

Mašle alebo čerešne – to sú motívy, ktoré sa často vyskytujú v štýle pin-up. Kombinujte to, čo je dievčenské s tým, čo je ženské a získate nevšedný recept na módny vzhľad. Spomínate si ešte na kultovú fotografiu jednej z najväčších hviezd „zlatej éry Hollywoodu” Rity Hayworth? Mala obuté čierne lodičky s aplikáciami od Davida Evinsa. Množstvo podobných nájdete v ponuke internetového obchodu eobuv.

View this post on Instagram

Rita for Cover Girl (1943) by Robert Coburn . . . . . #ritahayworth #gilda #40s #1940s #40sfashion #americanhistory #fashionhistory #classicbeauty #moviescenes #classichair #vintagedress #hairstyles #oldhollywoodglam #40sstyle #oldhollywoodglamour #oldhollywood #greatactress #amazingactress #goldenageofhollywood #goldenage #silverscreen #classichair #classichollywood #classicmovie #oldmovies #vintagehollywood #vintagefilm #vintagehair #vintagestyle #vintageactress

A post shared by Rita Hayworth ? (@ritahayworthforever) on

Pin-up alebo ako zdôrazniť svoj štýl!

Ak milujete klasiku a vo vašich outfitoch prevláda jednoduchosť a minimalizmus, stavte na trochu „jemnejšiu” verziu štýlu pin-up. Ihličkové lodičky nahraďte modelom so širším opätkom mimoriadne populárnym v 60. rokoch. Možno neviete, ale bol to obľúbený typ topánok železnej dámy Margaret Thatcherovej. Ak chcete vyzerať ako hollywoodska hviezda, okolo hlavy si previažte hodvábny šál, napr. značky Marella.

2878

Aké topánky v štýle pin-up? Červeno-biele lodičky, napr. značky Geox, zdôraznia vašu ženskosť.

Milujete pútať pozornosť, ale nie vždy viete, ako na to? Radi vám poradíme! Oči zvýrazníte čiernou linkou, podobnie, ako to robila ďalšia pin-up girl Amy Winehouse. Oblečte si áčkovú sukňu podšitú tylom a celok doplňte vysokými topánkami na platforme. Ak si trúfate (o čom nepochybujeme!), siahnite aj po extravagantnej bižutérii. A – čo je najdôležitejšie – usmievajte sa!

Viete, že…?

O rozšírenie štýlu pin-up sa pričinili grafici Coca-Coly. V 60. rokoch sa pin-up girls objavovali takmer na každom plagáte slávneho nápoja.

2879

Páčia sa vám topánky na fotografii? Krémové lodičky na platforme nájdete na eobuv.sk.

Vdýchnite svojim outfitom život vďaka farbám. Nechajte sa inšpirovať rôznymi štýlmi – od pin-up cez vintage, až po preppy.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť