Zdá sa, že topánky s remienkom okolo členka nevychádzajú z módy. Sandále, lodičky, ale aj balerínky s takýmto prvkom vyzerajú veľmi dievčensky a sú dokonalou ozdobou. Majú však neslávnu povesť skracovania nôh, v dôsledku čoho sa im mnohé dámy vyhýbajú. Je to ale potrebné? Topánky s remienkom okolo členka – pre koho budú najlepšie?

Môžu topánky s remienkom okolo členka nosiť len majiteľky krásnych a štíhlych nôh? Nie tak celkom! Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Pre koho sú vhodné topánky s remienkom okolo členka?

Štylistky neustále opakujú, že topánky tohto typu opticky skracujú postavu. Všetko preto, že remienok akoby delil nohy na dve časti a priťahuje pozornosť na širšie miesto v oblasti členka. Sú to topánky ideálne pre dlhonohé dámy, ktoré sa takéhoto efektu nemusia obávať. Zároveň si tento model môžu dovoliť aj majiteľky štíhlych a úzkych chodidiel – remienok okolo členka vyrovná proporcie, opticky vyplní lýtka a navyše útle chodidlo zafixujú na svojom mieste.

Postačí však zopár trikov a topánky tohto typu si môže obuť každá žena. Kľúčom k úspechu je výber modelu v optimálnej farbe a jeho kombinovanie s vhodnými kúskami šatníka.

Ukážte nohy!

Prvým spôsobom, ako nosiť topánky s remienkom okolo členka, aj keď sa nemôžete pochváliť štíhlymi nohami, je ich kombinovanie s krátkymi sukňami. Ak odhalíte nohy viac, opticky predĺžite dolné partie tela, takže efekt „rozdelenia” nôh, ktorý vytvára remienok okolo členka, nebude až taký výrazný a vašej postave neublíži.

Tip expertky

Vyhnite sa kombinovaniu puzdrových sukní do polovice lýtka s topánkami s remienkom okolo členka. Línie, ktoré vytvárajú tieto dva prvky oblečenia, priťahujú pozornosť k najširším miestam nôh a opticky tak rozširujú postavu.

Chcete si topánky zapínané okolo členka obuť k dlhej maxi sukni? Snažte sa zvoliť obuv v rovnakej farbe, akú má sukňa. Takýmto spôsobom nebude viditeľná výrazná línia vo výške členka, vďaka čomu budú nohy vyzerať krásne.

Topánky s remienkom okolo členka – pre koho? Pre každého!

Bez ohľadu na to, čo si chcete obliecť, ak zvolíte správnu farbu topánok s remienkom okolo členka, vaše nohy budú vyzerať perfektne. Najdôležitejšou zásadou je vyhnúť sa kontrastom. Ak sú dolné partie vášho tela pomerne široké, nevyberajte si tmavšie topánky – budú pútať pozornosť a tým vytvárať efekt delenia nôh na dve časti.

Lepšou voľbou budú telové alebo béžové odtiene, ktoré nie sú až natoľko výrazné a splývajú s farbou pokožky. Uprednostňujete výraznejšie farby? Stavte na pastelové odtiene – svetlomodrú alebo púdrovo ružovú. V takomto prevedení bude remienok viditeľný, ale nie až do takej miery, aby skracoval a rozširoval nohy.

Máte už vo svojej zbierke čierne alebo iné tmavé lodičky s remienkom okolo členka? Nič nie je stratené! Noste ich s pančuchami rovnakej farby.

Dôležitým aspektom je zároveň typ opätku takýchto topánok. Ak máte štíhle nohy, najlepšou voľbou budú pre vás ihličkové lodičky s remienkom okolo členka. Dámam s plnšími lýtkami zasa pristanú široké opätky, ktoré vyrovnajú proporcie a opticky zoštíhlia dolné partie. Viac o jednotlivých typoch opätkov sa dočítate v našom ďalšom článku.

Autor

Agnieszka Ślęzak

Hoci sa možno zdá, že conversky a lodičky nejdú dokopy, práve tieto typy topánok patria k mojim najobľúbenejším. V mojom šatníku kraľuje čierna v kombinácii s kvetovanými motívmi. V súkromí som milovníčkou čierneho humoru, zvierat a filmov Quentina Tarantina.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť