Hoci práve topánky so špicatou alebo mandľovou špičkou sú v poslednej dobe najpopulárnejšie, tie s okrúhlou špičkou sú rovnako krásne. Považujú sa za najuniverzálnejší model, ktorý môže nosiť takmer každá žena. Pre koho budú dámske topánky s okrúhlou špičkou najvhodnejšie?

Takéto topánky si zamilujú predovšetkým dámy so širokými a veľkými chodidlami.

Dámske členkové čižmy a lodičky s okrúhlou špičkou – komu sa hodia?

Podľa odborníkov sú práve topánky s okrúhlou špičkou najzdravšou voľbou pre naše chodidlo. Takýto model totiž prstom poskytuje dostatok miesta, vďaka čomu sú tieto topánky obyčajne pohodlnejšie ako tie so zúženými špičkami. Lodičky s okrúhlou špičkou budú preto ideálne pre dámy, ktoré majú široké chodidlá – takáto konštrukcia topánok eliminuje riziko vzniku nepríjemných otlakov.

To znamená, že dámy, ktorých chodidlá sú úzke, by sa mali takýmto topánkam radšej vyhnúť – mohli by sa totiž vyzúvať.

Viac na tému výberu topánok na široké chodidlo alebo naopak na úzke nájdete v našich ďalších článkoch na blogu.

Kto by mal nosiť topánky s okrúhlymi špičkami?

Hovorí sa, že topánky s okrúhlymi špičkami skracujú chodidlá. V mnohých prípadoch to postave nelichotí, ale niektoré dámy to môžu využiť vo svoj prospech! Ženy, ktoré sa môžu pochváliť väčšou veľkosťou chodidla a chcú to ukryť, by si mali vyberať práve takýto model topánok. Ak teda patríte do tejto skupiny, vyberte si baleríny, šľapky alebo čižmy s okrúhlou špičkou.

Takýto model topánok môže skracovať nohy. Nemali by si ho preto obúvať nižšie dámy alebo ženy s krátkymi nohami. Topánky s okrúhlymi špičkami vyzerajú rozhodne lepšie na dlhonohých dámach.

Topánky na podpätku s okrúhlou špičkou – ideálne pre začiatočníčky

Hoci sú vysoké topánky snom mnohých žien, nie každá dáma dokonale ovláda umenie chodenia v takýchto modeloch. Aj v tomto prípade platí staré známe pravidlo: cvičenie robí majstra. Chôdzou v lodičkách si môžete uštedriť viac problémov – sú totiž menej pohodlné ako tie so zaoblenými špičkami a mnohým dámam sa zdajú byť nestabilné. Ak sa teda zatiaľ len učíte chodiť na podpätkoch, vyberte si lodičky s okrúhlymi špičkami, vďaka ktorým bude váš krok istejší.

Viac informácií o tom, ako chodiť v lodičkách, nájdete v našom ďalšom článku na blogu.

Vyberte si tvar špičky podľa chodidla

V takomto modeli sa budú najlepšie cítiť majiteľky egyptského a rímskeho chodidla. Tie prvé sa charakterizujú tým, že palec je najdlhší a ďalšie prsty sú – kratšie. Rímske chodidlo má tri prvé prsty rovnakej dĺžky. Dámy, ktoré majú grécke chodidlo (kde je najdlhší druhý prst), by mali staviť na špicaté topánky alebo modely s otvorenou špičkou. Viac na tému typov chodidiel sa dočítate v inom článku na blogu.

Autor

Agnieszka Ślęzak

Hoci sa možno zdá, že conversky a lodičky nejdú dokopy, práve tieto typy topánok patria k mojim najobľúbenejším. V mojom šatníku kraľuje čierna v kombinácii s kvetovanými motívmi. V súkromí som milovníčkou čierneho humoru, zvierat a filmov Quentina Tarantina.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť