Topánky pre surfistov, ktoré dobyli svet. Príbeh značky EMU Australia

2 min.

Pre niekoho vynález všetkých čias, pre iných obuv zvláštneho vzhľadu. O topánkach emu môžeme hovoriť dlho, ale jedno je isté. Nepochybne sa nám spájajú s horskými oblasťami opradenými tradíciou ovčích výrobkov. V skutočnosti však neboli navrhnuté do mrazu a snehu, ale pre… surfistov.

Premýšľate, čo majú topánky emu spoločné so surfovaním? Spoznajte ich príbeh!

Topánky emu – austrálske začiatky

Príbeh značky EMU Australia sa začal písať v roku 1948, pričom v tom čase už firma existovala pod názvom Jackson’s Tannery. Podnik založený Gordonom Jacksonom sa venoval výrobe a distribúcii topánok typu ugg – týmto pomenovaním sa označovali všetky topánky z ovčej vlny s koženou povrchovou úpravou, ktorá sa vyrábala v Austrálii alebo na Novom Zélande.

V roku 1994 podiely podniku Jackson’s Tannery odkúpil Andrew Raggat. Firma sa premenovala na EMU Australia a s týmto názvom sa dostala aj na európsky trh. Toto pomenovanie nadväzuje na vtáka emu žijúceho v Austrálii – odolného, hrdo kráčajúceho tvora, ktorý nerobí krok vzad, čím zároveň odzrkadľuje filozofiu značky.

Viete, že…?

Na vznešeného vtáka nadväzuje nielen názov firmy – logo je inšpirované odtlačkom stopy vtáka emu.

Od topánok pre surfistov až po zimnú obuv

Hoci u nás sa topánky emu nosia predovšetkým na ochranu pred nízkymi teplotami, pôvodne nevznikli s týmto zámerom. Spočiatku slúžili surfistom, ktorí si po celom dni strávenom vo vode mohli rýchlo zohriať vymrznuté chodidlá. Emu sa na tento účel osvedčili ideálne vzhľadom na materiál, z ktorého sú vyrobené – vlny z merino oviec.

Vyznačuje sa dokonalými termoregulačnými schopnosťami, vďaka čomu udržiava optimálnu telesnú teplotu bez ohľadu na atmosférické podmienky. Originálne topánky emu vyrobené z vlny merino oviec sú veľmi odolné, nie sú náchylné na premokanie a zaručujú optimálnu priedušnosť. Vlna získavaná z merino oviec je zároveň príjemná na dotyk, elastická a jej vlákna vytvárajú prostredie, v ktorom sa nemnožia baktérie. Vďaka všetkým spomínaným výhodám vám správne naimpregnované a pravidelne čistené topánky emu môžu poslúžiť aj niekoľko sezón.

489

Džínsy v klasickom odtieni, sivý kabát, topánky EMU Australia a čierna kabelka Ice Play – ideálna voľba na mrazivý, zimný deň!

EMU Australia – teplé čižmy… a ešte oveľa viac!

Charakteristickým produktom značky EMU Australia sú čižmy na rovnej podrážke. Topánky sa vyznačujú neutrálnym farebným prevedením a jednoduchým strihom, čím nadväzujú na farby zeme a charakter kontinentu, z ktorého pochádzajú. Čižmy emu sú perfektnou voľbou na zimu – sú veľmi pohodlné, zabezpečujú teplo a chránia chodidlá pred vlhkosťou a pritom sa hodia takmer ku všetkému. Pokojne si ich môžete obuť k džínsom a mikine, ako aj k vlneným šatám či casual saku.

Nič nám ale nebráni v tom, aby sme emu nosili aj na jar, či dokonca v lete. Nie je to omyl! Vďaka termoregulačným vlastnostiam vlny zo spomínaných merino oviec, sa nemusíte obávať prehriatia. A v kombinácii s bielymi šatami budú topánky emu skvelou voľbou dokonca aj na prechádzke pri brehu mora.

View this post on Instagram

Hi, we’re EMU Australia and we enjoy long walks on the beach in our Stinger Micros @lauracocoreiss

A post shared by EMU Australia (@emuaustralia) on

Medzi produktmi značky EMU Australia nájdete nielen charakteristickú obuv typu ugg siahajúcu do výšky členka alebo polovice lýtka. Firma produkuje aj členkovú obuv, espadrilky, sandále, šľapky alebo papuče.

490

Zhora zľava: členková obuv s elastickým prvkom, espadrilky EMU Australia, sandále EMU Australia, papuče UMU Australia

To ale nie je všetko! EMU Australia ponúka aj rozmanité doplnky: rukavice, chrániče uší alebo hrejivé vložky do topánok z vlny merino oviec.

491

Odkazy k produktom: dámske rukavice, náušníky

Obuv pôvodne vyrobená pre surfistov sa dnes teší popularite po celom svete. Topánky emu sa stali nadčasovým prvkom šatníka, takže, ak ich ešte nemáte vo svojej zbierke, prezrite si ponuku internetového obchodu eobuv.sk!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť