Topánky na úzke chodidlo – aké vybrať?

1 min.

Úzke a štíhle chodidlo je snom mnohých žien. Avšak to, čo je pre niektoré z nás žiaduce, je zasa pre iné trápením – najmä pokiaľ ide o nákup topánok. Pretože čo z toho, ak majú dobrú dĺžku, ale sú príliš široké, v dôsledku čoho sa môžu zošmykovať z chodidla alebo nás obmedzujú v pohybe? Pozrite sa, aké topánky na úzke chodidlo vybrať.

Dĺžka vložky nie je jediným faktorom, ktorý je potrebné zohľadniť pri nákupe topánok.

Obuv na úzke chodidlo – na čo sa zamerať?

Všetci výrobcovia topánok pri uvádzaní veľkosti obuvi zohľadňujú dĺžku vložky. Avšak nie každý uvádza aj šírku topánky, hoci na trhu je čoraz viac značiek, ktoré sa snažia vyhovieť rôznym potrebám zákazníkov s neštandardným tvarom chodidla. Šírka topánok sa označuje písmenom. Žiaľ, táto škála nie je jednotná a každý z výrobcov môže používať iné označenie. Viac na túto tému sa dočítate v našom článku o šírke topánok, v ktorom približujeme túto problematiku.

Najlepším riešením bude teda vyberať si topánky spomedzi značiek, ktoré označujú aj šírku – napr. New Balance, Clarks alebo Jana, vďaka čomu si môžete vybrať úzky model. Čo však v prípade, ak vás topánky týchto značiek neoslovia? Máme dobré správy – nie ste odkázaná len na ne.

Tvar topánky je dôležitý

Najlepšou voľbou pre majiteľky úzkych chodidiel budú topánky so špicatou špičkou. Zúžené špičky lepšie zafixujú vaše chodidlo – na rozdiel od tých s okrúhlou alebo hranatou špičkou. Okrem toho, takýto strih je mimoriadne módny! Balerínky a espadrilky na nízkom opätku budú pre vás zásahom do čierneho.

Tip expertky

Ak sa obávate, že vám topánky na plochej podrážke opticky skrátia nohy, vyberajte si modely vo farbe pančúch alebo nohavíc, ktoré vám opticky predĺžia postavu.

Dámske topánky na úzke chodidlo – vyberte si viazané modely

Sneakersy alebo tenisky sú vždy dobrou voľbou pre majiteľky štíhlych nôh. Vďaka šnurovaniu sa dokonale prispôsobia tvaru vašich chodidiel. V elegantnej verzii sa zasa osvedčia viazané oxfordky.

A čo v prípade, ak hľadáte topánky na opätku na úzke chodidlo? Tu platia rovnaké pravidlá. Ak hľadáte sandále, zvoľte si viazané alebo napr. gladiátorky. Milovníčky lodičiek by mali zasa staviť na modely s remienkami – napr. T-bar alebo Mary Jane – o tom, ako ich nosiť, sa dočítate v našom ďalšom článku. Takéto topánky dokonale zafixujú úzke chodidlo – podobne ako lodičky s remienkom okolo členka, o ktorých sa viac dočítate v našom ďalšom článku na blogu.

A možno máte vo svojej zbierke priveľké topánky a nechcete sa ich vzdať. V takom prípade neprehliadnite náš ďalší článok, v ktorom vám radíme, čo v takej situácii robiť.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!