Topánky na svadbu v zime. Aké zvoliť?

2 min.

Napriek všeobecnému presvedčeniu môžeme povedať, že svadby nie sú výlučnou záležitosťou jarného a letného obdobia. Mnohé páry sa rozhodnú vysloviť svoje „áno” v rozprávkovej, zimnej atmosfére. Dostali ste pozvánku na svadbu v chladnejších mesiacoch roka a neviete, ako sa obliecť? Poradíme vám, aké topánky budú v tomto prípade ideálnou voľbou.

Členkové čižmy alebo klasické vysoké modely čižiem budú vyzerať rovnako elegantne ako klasické ihličkové lodičky.

Aké topánky k šatám na svadbu v zime?

Základ outfitu sú v tomto prípade šaty a od ich strihu závisí, aké topánky budú vyzerať najlepšie. Ak sa rozhodnete pre dlhé, typicky večerné šaty, určite zvoľte klasické lodičky. Ide totiž o najelegantnejšiu kombináciu, v rámci ktorej si nemôžeme dovoliť veľa experimentov.

Ako si poradiť v takejto situácii? Ak vám to umožňujú okolnosti, vezmite si so sebou druhý pár topánok. V kostole môžete využiť teplejšie členkové a klasické čižmy a pred samotnou hostinou ich zameníte za lodičky. Viac o tom, ako vybrať topánky na svadbu, sa dočítate v ďalšom článku na našom blogu.

Obuv na svadbu v zime – elegantné členkové čižmy

Ak váš outfit nie je až natoľko formálny a rozhodnete sa napr. pre kratšie koktejlové šaty, môžete si dovoliť aj zriedkavejšie riešenie. Ideálnymi topánkami na zimnú svadbu môžu byť aj členkové čižmy na ihličkovom alebo hrubom podpätku. Najlepšie bude siahnuť po modeloch v čiernej farbe, ktoré sa budú hodiť k väčšine zimných outfitov. Výborne sa budú kombinovať so šatami tmavomodrej, bordovej alebo fľaškovo zelenej farby.

3205

Členkové čižmy Gino Rossi

Topánky na svadbu by mali byť rozhodne elegantnejšie než modely na každodenné nosenie. Rozhodnite sa preto pre zdobené modely, napr. so zlatými aplikáciami alebo výrezmi. V outfite na svadbu v zimnom období sú povinným prvkom pančuchy – členkové čižmy s otvorenou špičkou preto neprichádzajú do úvahy.

Čižmy na svadbu? Prečo nie!

Alternatívou k členkovým čižmám budú klasické čižmy. Aj v tomto prípade bude najlepšie rozhodnúť sa pre modely na podpätku. Čižmy budú vyzerať výborne s kratšími šatami – perfektne zvýraznia vaše nohy. Najlepšou voľbou budú čierne modely, rovnako dobre však budú vyzerať aj čižmy s riasenou sárou v odtieni teplej hnedej.

Tip expertky

Odvážnejšie dámy si môžu dovoliť aj čižmy nad koleno. Budú vyzerať výborne v kombinácii s voľnými šatami s hlbokými rozparkami v dolnej časti.

3206

Okrem farby a strihu topánok na svadbu v zime je dôležitý aj materiál vyhotovenia. Najlepšou voľbou bude prírodná koža, ktorá zaistí chodidlám ochranu pred nadmerným potením – koniec koncov, pri svadobnej zábave na parkete to nie je ojedinelé! Ak bude mať ale svadba charakter slávnostnej večere, môžete sa rozhodnúť aj pre model so zateplením, ktorý vám zaistí potrebný termický komfort.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť