Topánky emu – z čoho sú vyrobené?

2 min.
V tomto článku:

Na túto otázku je ťažké odpovedať bez toho, aby sme sa neobzreli späť, do čias vzniku týchto topánok. Topánky emu pochádzajú z Austrálie, krajiny surfistov, pre ktorých je pláž ako druhý domov. Pre nich vytvorené topánky mali byť vyrobené z prírodných materiálov, ktoré budú popri nepremokavosti podľa potreby chodidlo chladiť alebo ohrievať. Na ich výrobu bol preto potrebný materiál, ktorý sa vyznačuje dobrými termoregulačnými vlastnosťami – ideálnym materiálom bola merino vlna.

Chcete sa o týchto kultových topánkach dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

1320

Vlna z merino oviec má jedinečné vlastnosti

Výber vlny získavanej z oviec rasy merino nebol náhodný. Tento prírodný materiál má vlastnosti, vďaka ktorým sú topánky emu nielenže mimoriadne odolné, ale predovšetkým sa osvedčia za každých podmienok. Viete, že:

Vzhľadom na to, že topánky typu emu úzko súvisia s ovcami rasy merino, názov nadväzujúci na druh vtákov sa zdá byť skutočne mätúci. Má to však svoje opodstatnenie!

Emu sú austrálske vtáky. Sú vysoké, dokážu sa pohybovať veľmi šikovne a vysokou rýchlosťou. Tí, ktorí mali možnosť ich pozorovať, tvrdia, že tieto zvieratá nikdy nerobia krok späť. Navyše dokážu vydržať aj vo veľmi náročných podmienkach.

Vlastnosti tohto austrálskeho vtáka vystihujú filozofiu prvej firmy na svete vyrábajúcej topánky emu a práve preto sa názov tohto druhu stal zároveň názvom tejto značky. Dnes označujeme týmto názvom všetky topánky tohto typu.

Viete, že…?

Logo značky Emu Australia vyzerá zároveň ako odtlačok stopy vtáka emu a spleť tenkej merino vlny.

Topánky emu sa osvedčia v každom (ne)čase – správne naimpregnované vydržia v snehu, daždi aj na slnku. Vaše chodidlá sa v nich budú v každom počasí cítiť pohodlne vďaka termoregulačným a antibakteriálnym vlastnostiam tohto prírodného materiálu.

Nezabúdajte však, že topánky emu nie sú šnurované a nemožno ich teda prispôsobiť chodidlu tak, aby ho pevne udržali na jednom mieste. Práve preto, aj napriek svojej odolnosti proti rôznym atmosférickým podmienkam, sa topánky emu neosvedčia pri horskej turistike. Môžete ich ale využiť na každodenné nosenie. Odolné a nadčasové topánky emu nájdete v internetovom obchode eobuv.sk – môžete si vyberať spomedzi rôznych modelov a farieb tak, aby sa k vám hodili čo najviac!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
zimne topanky panske, adidas superstar, elegantné členkové čižmy, rieker čižmy, ccc, zimne topanky, hoka tenisky, dievcenske cizmy

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť