Stretli ste sa už so starou poverou, podľa ktorej darovať topánky znamená, že sa vaše cesty čoskoro rozídu? Ak áno, určite ste neraz premýšľali nad tým, či budú topánky ako darček skutočným faux pas alebo kreatívnym riešením. Podobne ako v mnohých iných prípadoch – závisí od situácie.

Topánky ako darček môžu byť dobrým, ale rovnako aj zlým tipom. Všetko závisí od toho, aké a komu sa ich chystáte darovať.

Topánky ako darček pre poverčivých

Podľa toho, čo sme uviedli vyššie, už asi tušíte, že venovať topánky poverčivej osobe asi nebude dobrý nápad. Nie vždy ale poznáme druhú osobu do takej miery, aby sme vedeli s určitosťou povedať, že patrí práve do tejto kategórie. V takom prípade sa môžeme riadiť nasledovnými pravidlami.

S topánkami vo forme darčeka pravdepodobne nebude spokojný niekto, kto:

  • Bol vychovávaný v časoch, v ktorých sa prísloviam a porekadlám kládol veľký význam. Takáto osoba bude mať zrejme v sebe hlboko zakorenené podobné povery.

  • Sa nezaujíma o módu, takže nevyhľadáva konkrétny model tenisiek alebo lodičiek.

  • Z topánok určite nebude mať radosť osoba, ktorej veľkosť nepoznáte na 100%. Veľmi ľahko v takejto situácii dôjde k spomínanému faux pas a nákupu nepohodlných topánok.

1844

Tip módneho experta:

Ak máte pochybnosti, či kúpiť danej osobe darček v podobe topánok, myslite na to, že už samotné pochybnosti svedčia o tom, že bezpečnejšie bude predsa len zvoliť iný darček.

Topánky ako darček pre milovníkov módy

Existujú teda vôbec prípady, kedy sa obdarovaná osoba poteší z darčeka v podobe topánok? Jednoznačne áno! Základným predpokladom úspechu je obdarovať niekoho, koho veľmi dobre poznáme. Ak vieme, že sa niekto zaujíma o módu a je napríklad zberateľom športových sneakersov alebo značkových lodičiek, takéto topánky dokážu naozaj vyčarovať úsmev na tvári obdarovanej osoby.

1845

Topánky ako darček budú skvelou voľbou v nasledovných prípadoch:

Ide o milovníka/milovníčku módy. Takáto osoba nasleduje módne trendy, má veľké množstvo oblečenia, topánok a doplnkov a jej štýl obliekania možno ľahko pomenovať.

  • Ide o zberateľa/zberateľku topánok – môžu to byť značkové lodičky, originálne modely tenisiek či klasika s charakteristickým príbehom.

  • Táto osoba nasleduje štýl známej módnej ikony, influencerky, filmovej alebo seriálovej hviezdy. Topánky, ktoré nosieva idol takejto osoby, bude určite v tomto prípade skvelou voľbou.

Veríme, že po prečítaní tohto článku už viete, či bude darček v podobe topánok dobrým alebo skôr zlým riešením. Ak ste sa rozhodli pre nákup takéhoto darčeka, pozrite sa, aké modely kúpite v rámci výpredaja v obchode eobuv.sk (pánske a dámske) a ulovte si vianočný darček v zvýhodnenej cene.

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť