Zima sa pomaly chýli ku koncu, preto je najvyšší čas pripraviť svoj šatník na jarnú sezónu. Skôr ako sa vyberiete na nákupy, sa presvedčte, čo ponúkajú tentokrát najväčšie módne domy. Trendy sú rôzne: Bottega Veneta predstavila šľapky typu mules na opätku a Armani geometrické podpätky. Čo ešte?

Inšpirujte sa obuvníckymi trendmi na jar-leto 2020 a zistite, aké topánky budú najmódnejšie v nadchádzajúcej sezóne.

,,Staronový” trend na jar-leto 2020 je späť: mules na podpätku

Šľapky typu mules boli módne už aj v minulej sezóne, tentokrát však budú módne varianty na podpätku. Ich špičky môžu byť odhalené, ale aj zakryté, v závislosti od vašich preferencií. Vlastnú verziu tohto trendu predstavil (v súčasnosti jeden z najpopulárnejších) dom módy Bottega Veneta. Bude tento model rovnako žiadaný ako prešívané lodičky tejto značky? Na stránke eobuv.sk nájdete ich oveľa lacnejšiu verziu!

Dámsky trend na jar-leto 2020: lodičky s remienkom okolo členka

Na módnych prehliadkach na nadchádzajúcu sezónu sa objavili aj lodičky s ozdobným širokým alebo retiazkovým remienkom okolo členka. V kolekcii Helmuta Langa – rakúskeho návrhára – majú sandále tenučké remienky pri prstoch a v strednej časti chodidla a pri členku široké. Módny dom Chanel predstavil podobný model topánok, ktorý je však doplnený prvkami v podobe mašličiek.

O tom, ako nosiť lodičky s remienkom okolo členka, sa dozviete viac v inom článku.

Jarnú kolekciu Helmuta Langa predstavila jedna z najpopulárnejších modeliek súčasnosti Bella Hadid.

Návrhár Prabal Gurung predstavil lodičky s masívnymi remienkami siahajúcimi nad členok.

Chanel stavil na ženskosť.

Dominantný trend na jar-leto 2020: hranaté špičky

Ak vás v minulej sezóne neoslovili topánky s hranatými špičkami, môžete im dať druhú šancu práve túto jar. Počas prezentácie trendov na jar-leto 2020 sa takáto konštrukcia topánok objavovala snáď úplne všade! V topánkach s rovnou podrážkou, na podpätku, v sandálach aj členkových modeloch. Ako uchopiť tento pre mnohých stále kontroverzný trend? Pozrite sa, ako to robia tí najlepší módni návrhári.

Hranaté špičky sú stálym prvkom jarnej kolekcie Donny Karan New York.

Módny dom Balenciaga často šokuje svojimi odvážnymi projektmi. Trend tzw. square toe, je v jej podaní ako inak… originálny.

Futuristický trend na jar-leto 2020: geometrické opätky

Módne asymetrické šaty alebo kabelky v priestrannej podobe sa musia k niečomu hodiť, preto počas prezentácie trendov na jar-leto 2020 nemohli chýbať lodičky na opätkoch s priehľadnými geometrickými tvarmi. Guľa, hranol či dokonca logo značky to sú len niektoré z typov módnych návrhárov v tomto kontexte. Takéto topánky sa objavili aj v kolekcii Manola Blahnika (podobné modely nájdete v našom internetovom obchode!), a tiež Simona Rocha či Armaniho.

3490

Poltopánky GINO ROSSI, poltopánky UNITED NUDE, poltopánky UNITED NUDE.

Veríme, že ste načerpali dostatok inšpirácie a už viete, aké topánky budú zdobiť vaše chodidlá na jar a v lete 2020. Z iného článku na našom blogu sa dozviete, akú bižutériu budeme nosiť v tejto sezóne.

Autor

Patrycja Stasiak

Pravidelne sledujem trendy z módnych prehliadok. Inšpiráciou je pre mňa štýl Victorie Beckham a Carrie Bradshaw. V mojom šatníku dominujú lodičky a členkové čižmy. Mojou druhou vášňou po móde je vizáž. V súkromí som milovníčkou prírody a jazdy na bicykli.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.