Súboj topánok: plátenky vs. tenisky

2 min.

Možno si občas zamieňate názvy týchto topánok, preto nastal čas, aby ste si ujasnili, aký je medzi nimi rozdiel. Pokiaľ premýšľate, v čom sa plátenky a tenisky navzájom líšia, ako môže ich nosenie ovplyvniť pocit pohodlia a ktoré z nich si môžete obuť aj k elegantným outfitom – rozhodne si prečítajte nasledujúci článok, v ktorom sa budeme snažiť odpovedať na všetky vaše otázky.

Plátenky a tenisky sa nelíšia len názvom. O ďalších rozdieloch medzi nimi sa dočítate nižšie.

Plátenky vs. tenisky – rozdiel

Plátenky a tenisky sa často zamieňajú – dokonca aj módni experti – používajú tieto názvy rôzne a nesprávne. Oba názvy sa vzťahujú na ľahkú a formálnu obuv s plochou podrážkou, najčastejšie s viazaním na šnúrky. V skutočnosti by sa však názov „plátenky” mať používať pre modely, ktoré majú gumovú špičku a názov „tenisky” zase platí pre tie modely, ktoré sú celé vyrobené z jedného materiálu. Niektorí sa však domnievajú, že plátenky majú vyšší zvršok (rovnako ako legendárne topánky Converse) ako tenisky (ktoré vyzerajú napríklad ako topánky značky Superga alebo Keds).

Plátenky vs. tenisky – rozdielnosť modelov

Z hľadiska dostupnosti rôznych modelov – plátenky a tenisky sa od seba navzájom veľmi nelíšia. Oba typy topánok sú k dispozícii v šnurovacom variante alebo aj so zapínaním na suchý zips. Je vzácnosť vidieť plátenky v štýle slip on (našuchovacie modely), za to takéto tenisky nájdeme bez problémov. Kedysi neboli vôbec dostupné tenisky na klinovom podpätku. Dnes už môžeme nájsť veľmi obľúbené modely na platforme či skrytom klinovom podpätku.

5118

Našuchovacie tenisky značky Vans patria k najobľúbenejším modelom týchto topánok.

Plátenky vs. tenisky – pohodlie

Hoci sa môže zdať, že plátenky a tenisky sú si natoľko podobné, že je ťažké vybrať favorita z hľadiska pohodlia, existuje niekoľko vlastností, vďaka ktorým môžeme povedať, že to práve plátenky možno považovať za pohodlnejší model obuvi. Je dobré vedieť, že už kedysi v ikonických Converskách hrali všetci basketbalisti NBA, aj preto sú uznávané za najobľúbenejšie plátenky na celom svete. Podľa týchto topánok začali aj iné spoločnosti vyrábať svoje vlastné varianty pláteniek a boli navrhované tak, aby poskytovali basketbalovým hráčom čo najväčšie pohodlie na palubovkách. Gumená špička slúži na ochranu prstov a vyšší zvršok má stabilizovať členok. Takže pokiaľ vám pri nákupoch záleží najmä na pohodlí, v tomto prípade si určite vyberte plátenky.

5119

V teniskách značky Converse hrali basketbalisti NBA a až potom sa z basketbalových paluboviek dostali do sveta módy a stali sa hitom každodenných outfitov.

Viete, že…?

V teniskách značky Keds tancovala hlavná hrdinka filmu „Dirty dancing”.

Plátenky vs. tenisky – možnosť outfitov

Plátenky a tenisky sú topánky podobného charakteru určené na každodenné nosenie. Pokiaľ však premýšľate o tom, ktoré z nich budú univerzálnejšie, vhodnejšou voľbou budú určite tenisky. Prečo? Ako sme už spomínali, plátenky s gumenou špičkou, ktoré sú známe predovšetkým vďaka značke Converse, sú športovejšie. Takže v prípade, ak pracujete v kancelárii, nebudú tieto modely pre vás vhodné.

Podobne je to s „príležitostnými prechádzkami” – pokiaľ nie ste zástancom štýlu grunge ako Kurt Cobain, určite nebudú dobrou voľbou na návštevu napríklad elegantných reštaurácií. Tenisky sú formálnejšieho charakteru (najmä tie pánske) a podobajú sa pohodlnejším poltopánkam. Rozhodne ľahšie ich preto skombinujete s outfitmi na rôzne príležitosti.

Plátenky vs. tenisky – hviezdy, ktoré ich nosia

Bella Hadid, Kaia Gerber, Rihanna, Beyonce, Miley Cyrus alebo Sarah Jessica Parker – to sú len niektoré zo svetových hviezd, ktoré milujú najobľúbenejšie plátenky na svete. Hovoríme o topánkach Converse. K čomu ich nosia? Doslova ku všetkému – od saténových šiat až po džínsy a svetre. Zato Gigi Hadid, Kendall Jenner alebo dokonca vojvodkyňa Kate si oveľa častejšie vyberajú topánky značky Superga. Ako si vybrať spomedzi nich tie najvhodnejšie? Pozrite sa na outfity hviezd uvedených vyššie a rozhodnite sa, ktorý štýl je vám bližší! Všetky najpopulárnejšie značky nájdete v internetovom obchode eobuv.sk.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť