Stavte na biele topánky – prečo budú dobrou voľbou?

2 min.

Jedného dňa si Justin Timberlake obul k obleku biele tenisky a vytvoril nový trend. Mladí muži si od toho momentu začali k sivému saku a nohaviciam čoraz častejšie obúvať práve biele športové topánky, ale nie preto, aby boli ako Justin. Ale jednoducho preto, aby vyzerali módne a štýlovo. Presvedčte sa sami, že športová obuv tejto farby nie je určená výlučne na športové aktivity.

Biele športové topánky sú univerzálnym typom obuvi, často aj v elegantnom prevedení. Rozhodne patria k prvkom šatníka, ktoré by nemali chýbať v zbierke štýlového muža.

Pred desiatimi rokmi sme mali v šatníku obyčajne tri typy oblečenia. Do práce, na cvičenie a na víkend. Dnes sa hranice podstatne posúvajú a pre mnohých existuje už len jeden štýl obliekania.

Hranice medzi jednotlivými typmi oblečenia prestali existovať

V určitom zmysle prestali existovať hranice medzi jednotlivými typmi oblečenia. V práci už neplatí prísny dress code tak často ako kedysi a elegantné topánky nahradili oveľa pohodlnejšie športové sneakersy. Ba čo viac, biele topánky sa v určitom zmysle začali považovať za topánky ideálne k elegantným nohaviciam s košeľou a sakom. Často sa to týka konkrétnych návrhárov, menších značiek, ale aj tých luxusných. Ale nielen tých, pretože aj bežné tenisky perfektne ladia s menej formálnymi chino nohavicami alebo džínsami.

View this post on Instagram

Sunday @NYTimes ? #HINDSIGHT

A post shared by Justin Timberlake (@justintimberlake) on

Cenové rozpätie takýchto topánok je obrovské. Všetko závisí od toho, akú značku si vyberiete. Prečo o tom hovoríme? Pretože aktuálne trendy nasvedčujú tomu, že biele topánky sú skutočne štýlové a oplatí sa do nich zainvestovať. Steve Madden tento rok kúpil značku Greats pochádzajúcu z New Yorku, ktorá sa špecializuje na výrobu bielych sneakersov. Hodnota firmy iného experta vo výrobe bielych topánok – Koio – od roku 2015 vzrástla o 100% ročne a dá sa počítať v desiatkach miliónov dolárov.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez eobuwie.pl (@eobuwie)

Kľúčoví hráči sú dobrou voľbou

Chceli by sme zdôrazniť: Ak neviete, akú športovú obuv zvoliť a vašim zámerom je, aby sa topánky hodili k rôznym outfitom, stavte na overené, klasické modely známych výrobcov. Vďaka tomu predídete omylu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez eobuwie.pl (@eobuwie)

Nike majú v ponuke Air Force 1 a Nike Air Max 1 či Nike Air Max 90 – je to nadčasová istota. Adidas ponúka model Stan Smith, Gazelle alebo Superstar, Reebok Club C alebo aj Classic Leather. V prípade značky Converse sú to samozrejme tenisky Chuck Taylor.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez eobuwie.pl (@eobuwie)

Na trhu môžeme nájsť množstvo ekvivalentov v ponuke populárnych značiek. Tenisky tohto typu ponúka Calvin Klein Jeans, Lacoste alebo Hugo Boss.

Trochu experimentov s bielymi topánkami

A čo tak skúsiť trochu experimentov? Dobrým riešením bude staviť na dizajn alebo značku. Začneme od značky.

Pri experimentovaní sa obzeráme po niečom nevšednom, po značke, ktorú registruje väčšina ľudí a ktorá sa zaraďuje k všeobecne populárnym. Či už veríte alebo nie, takýchto značiek je veľmi veľa a obyčajne ponúkajú topánky vyznačujúce sa skvelou kvalitou materiálov. K týmto značkám rozhodne treba zaradiť aj Hugo Boss, Calvin Klein alebo Versace. Nebudeme ich však považovať za kľúčových hráčov z hľadiska experimentovania (berúc do úvahy dizajn topánok).

Keď hovoríme o skutočnom experimentovaní, máme na mysli skôr také značky ako Arkk Copenhagen alebo Colmar. Do tejto istej kategórie sa zaraďuje aj známy a ľahko rozpoznateľný výrobca z USA – Saucony a tiež talianska Diadora.

Výnimočne nebudeme opisovať výhody týchto produktov. Dovoľte, aby sme vám predstavili zopár našich postrehov – víziu toho, ako zákazníci vnímajú tieto značky. Výber v istom zmysle špecifických topánok dokonalej kvality a zaujímavého strihu je známkou dobrého vkusu a nášho presvedčenia o tom, čo kupujeme. Nebudeme tajiť, že značka Colmar je pre nás prekvapením posledných mesiacov. Veľmi podobne sú na tom aj modely značky Togoshi, najmä tie jednoduché, ktoré pripomínajú už spomínaný model Superstar.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez eobuwie.pl (@eobuwie)

Je len jedna dôležitá vec, na ktorú netreba zabúdať pri výbere bielych topánok. Musíme ich udržiavať v dokonalom stave, teda čisté a ošetrené. V opačnom prípade stratia svoj pôvab. Viac o tom, ako zabezpečiť biele topánky, sa dočítate na našom blogu.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
nike damske tenisky, tenisky nike, gabor, damske tenisky, adidas tenisky damske, svadobne tenisky, topanky, skechers detske