Dievčatá zo Spice Girls nemali strach z výšok, čo potvrdzuje známy výrok Victorie Beckham – „nedokážem sa sústrediť v nízkych topánkach”. Ako si určite pamätáte, najčastejšie sme ich mohli vidieť v sneakersoch s výraznými platformami. Móda 90. rokov je späť a spolu s ňou aj slávne topánky Buffalo.

Platformy a presnejšie flatformy zažívajú svoj veľký návrat. Zistite, v čom spočíva ich fenomén!

Buffalo – topánky tejto značky sú skutočným hitom!

“Spajsky” preslávili topánky na platformách. A málokto vie, že na nohách populárnych speváčok sa najčastejšie vynímali topánky jednej značky − Buffalo. O sneakersoch a topánkach s vysokou podrážkou snívalo nejedno dievča a… inak na tom neboli ani chlapci. Dnes sú modely Buffalo späť a samotná značka podstatne rozšírila svoj sortiment − bestsellerová klasika v podobe Buffalo Classic však zostáva.

Nielen Spice Girls!

Zaujíma vás príbeh značky Buffalo? Vznikla koncom 70. rokov v Nemecku z iniciatívy Michaela Conradi. Inovatívny a jedinečný dizajn topánok si rýchlo získal pozornosť mládeže. A hoci topánkam priniesli medzinárodnú slávu práve speváčky z dievčenskej skupiny Spice Girls, nielen “spajsky” mali slabosť na platformy. Po sneakersoch s vysokou podrážkou siahali aj iné hviezdy 90. rokov, o. i. Cher, Madonna, N Sync či Cameron Diaz. Postupom času sa topánky Buffalo zaradili k symbolom popkultúry.

5913

Topánky Buffalo London sú na Instagrame aktuálne horúcim hitom.

Dnes značka Buffalo prežíva svoju renesanciu. V sneakersoch na gigantických flatformách chodia snáď všetci – od Rity Ory po Gigi Hadid. Postačí na Instagrame zadať #buffaloshoes alebo navštíviť profil značky, aby ste načerpali hŕstku skvelých inšpirácií.

5914

Páčia sa vám štýlové dámske topánky Buffalo na fotografii? Hľadajte ich na eobuv.sk!

S čím nosiť topánky Buffalo? Nechajte sa inšpirovať!

Sneakersy Buffalo sú základnou esenciou streetwear štýlu. Športové topánky na platforme sa budú hodiť takmer ku všetkým typom nohavíc, tak džínsom, ako aj teplákom či športovým šortkám. Známe it-girls sa často rozhodujú pre outfity v duchu športovej elegancie. Špeciálne pre vás sme pripravili výber tých najlepších outfitov na jeseň 2020:

Topánky Buffalo v športovom outfite

Topánky Buffalo v outfite athleisure

Topánky Buffalo v casual vydaní

Topánky Buffalo so šatami

Aj vy ste si obľúbili sneakersy na vysokých platformách? Ak áno, navštívte online obchod eobuv.sk a nájdite pre seba ideálny pár. Nezabúdajte, že máte 30 dní na bezplatné vrátenie tovaru. Ak stále váhate, pozrite si tie najznámejšie videoklipy z tvorby Spice Girls!

Autor

Agnieszka Bednarek

Som estetičkou a milovníčkou nekonvenčných kombinácií a martensiek. Stotožňujem sa s heslom Salvadora Daliho − „základom všetkých úspechov je... oblečenie!". Mám veľkú záľubu v šití a ručných prácach. Rada definujem nedefinované.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť