Špicaté lodičky – komu pristanú?

1 min.

Sú špicaté topánky módne? Samozrejme! Nemusí však ísť o topánky s ostrými a dlhými špičkami, ktoré boli populárne v 90. rokoch, ale skôr o ich jemnejšiu verziu – s kratšími a oblejšími špičkami. V súčasnosti je to takmer nevyhnutný kúsok v šatníku každej ženy! Komu ale špicaté modely pristanú najviac?

Takéto topánky sa hodia na každú príležitosť, vyzerajú žensky a zoštíhľujú postavu.

Špicaté topánky – komu pristanú?

Na začiatok musíme vyvrátiť istý mýtus súvisiaci s topánkami tohto typu. Nie je pravda, že špicaté topánky opticky predlžujú chodidlo. Samozrejme, ak je špic extrémne dlhý (taký, aký sa nosil pred tromi desiatkami rokov), chodidlá veľkosti 40+ môžu pôsobiť dlhšie. Avšak v súčasnosti módne špicaté topánky na nízkom či hrubom opätku alebo dokonca s rovnou podrážkou, kde je špic podstatne kratší a jemnejší, budú vhodné aj pre majiteľky väčších chodidiel.

Obávať sa nemusíte ani v prípade, ak nosíte menšie čísla. Ak sa predsa len obávate, že špicaté topánky vám opticky predĺžia chodidlo, rozhodnite sa pre jemne zaoblené špičky – napr. tie v tvare mandle.

Záchrana pre dámy s krátkymi nohami

Príroda vás neobdarovala dlhými nohami? Netrápte sa – existujú rôzne spôsoby, ako si ich opticky predĺžiť. Siahnite po špicatých lodičkách. Dokonale zoštíhlia a predĺžia dolné partie tela. Tento efekt ešte umocníte výberom béžových lodičiek – „zlejú” sa s odtieňom pokožky a výsledok bude dokonalý. Ak chcete naopak staviť na tmavšie modely, zvoľte k nim pančuchy alebo nohavice v rovnakom odtieni.

Viac o tom, aké topánky vybrať ku krátkym nohám, sa dočítate v inom článku na našom blogu.

Špicaté lodičky – pre koho?

Môžu nosiť takýto model topánok aj nízke dámy? Samozrejme – pod podmienkou, že špic nie je pridlhý. V takom prípade chodidlo vyzerá ešte väčšie, čo v prípade žien nižšieho vzrastu môže vyzerať nelichotivo. Aktuálne módne modely s jemnejším špicom sú ale pre vás ako stvorené – majú zoštíhľujúce a predlžujúce vlastnosti, vďaka čomu vám opticky pridajú aj niekoľko centimetrov vzrastu.

Tip módnej expertky

Ideálnym (a pohodlnejším) riešením budú lodičky na hrubom opätku – najmä, ak máte pevnejšie lýtka a stehná.

Špicaté topánky na úzke chodidlo

Ste majiteľkou úzkych chodidiel a väčšina modelov topánok sa vám pri skúšaní vyzúva? Na pomoc vám prichádzajú topánky s ostrejšími špičkami! Bez ohľadu na to, či sú to špicaté balerínky, lodičky alebo členkové topánky na hrubom opätku – vzhľadom na to, že v takýchto modeloch sa špičky zužujú, lepšie udržia chodidlo na svojom mieste. Nie je to preto najlepšia voľba pre dámy so širšími chodidlami – hoci takýto strih ich zoštíhli, jeho dlhodobé nosenie môže spôsobiť bolestivé otlaky. Na našom blogu nájdete články, v ktorých vám pomôžeme nájsť topánky na úzke a široké chodidlo.

Odporúčané
logo signet
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
Kabelky Calvin Klein, Červené kabelky, Dámska obuv Michael Kors, Kabelky Pinko, Kabelky Love Moschino, Kabelky Guess, Dámska obuv Gino Rossi, Béžové členkové čižmy