Smart casual, teda športová elegancia. Aké topánky zvoliť?

1 min.

Necítite sa dobre v typicky elegantných outfitoch, ale chcete vyzerať profesionálne a štýlovo? Riešením bude pre vás štýl smart casual. Je to spôsob obliekania, v ktorom sa snúbi pohodlie s eleganciou. V čom presne spočíva a akými topánkami doplniť oblečenie smart casual?

Napriek všeobecným domnienkam „športová elegancia” neznamená, že prvkom takéhoto outfitu budú sneakersy alebo tenisky.

Smart casual – čo je to?

Všeobecne povedané, smart casual je kompromis medzi typicky elegantným a každodenným štýlom. Môžeme ho nazvať aj „ležérnou eleganciou”. Je to ideálny spôsob, ako dodržať dress code a zároveň sa cítiť pohodlne. Dress code smart casual to je predovšetkým:

V štýle smart casual sa môžete obliecť nielen do práce, ale aj na rande alebo rodinnú oslavu.

Tip módnej expertky

Ak chcete prelomiť skromný look v štýle smart casual, zvoľte jeden prvok oblečenia výraznejšej farby a týmto spôsobom bude dominantným kúskom celého outfitu.

Dámsky smart casual – aké topánky budú najlepšie?

Hoci sa lodičky považujú za najelegantnejšie riešenie, v prípade ležérnej elegancie sa lepšie osvedčia lodičky na nízkom ihličkovom alebo hrubom opätku. Sú oveľa pohodlnejšie a vyzerajú rovnako dobre. Môžete si ich obliecť napr. ku košeli a chino nohaviciam alebo puzdrovej sukni.

3200

Poltopánky Vagabond.

Topánky smart casual nie sú však len lodičky. Dobrým riešením budú topánky v pánskom štýle, napr. oxfordky, lordsy alebo mokasíny – o tom, ako ich nosiť, sa dočítate v iných článkoch na našom blogu. V tomto štýle nie sú povolené topánky s otvorenými špičkami, šľapky či sandále.

Pánsky smart casual – čo treba vedieť?

Ak hovoríme o športovej elegancii, máme na mysli obúvanie sneakersov k elegantnému oblečeniu. Dnes už takáto kombinácia nikoho nezaskočí, avšak nie všetci znalci tejto tematiky sa zhodnú v tom, že je to dobrá voľba. Môže sa akceptovať v prípade, ak sú topánky vyrobené z lícovej kože alebo semišu a majú neutrálnu farbu. Tak dosiahnete look so športovým nádychom.

3201

Pánske hnedé poltopánky sú dokonalým doplnkom outfitu v štýle smart casual.

Aké sú teda ideálne pánske topánky smart casual? Klasické kožené poltopánky. Môžu to byť oxfordky, derby alebo topánky v štýle brogue (o jednotlivých typoch elegantných pánskych topánok sa dočítate viac v našom ďalšom článku), a v lete – dokonca aj mokasíny! Aby sa topánky trochu odlišovali o tých vyberaných na špeciálne príležitosti, je dobré siahnuť po modeloch v odtieňoch hnedej.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť