Rebelský štýl je móda pre odvážnych. Tých, ktorí – ako hovorieval americký fotograf Bill Cunningham – považujú oblečenie za svoju zbraň. Zdôraznite svoj individuálny štýl výberom správnych topánok s originálnym charakterom. Nikdy ste nemali na nohách glady? Najvyšší čas to zmeniť!

Vyhnite sa konvenčným riešeniam a vystúpte z radu. Radi na seba pútate pozornosť? Vyjadrite sa prostredníctvom toho, čo máte na sebe!

Aké topánky v rebelskom štýle?

Masívne! Rebelky sa spravidla netrápia kilogramami naviac. Glady, masívne workery alebo biker boots (motocyklistická obuv) umožňujú stabilnú chôdzu. Kombinujú v sebe dva živly – elegantnú ženu a revolucionárku? Máme pre vás skvelý tip na outfit! Skombinujte vysoké, šnurované glady so vzdušnými šatami a koženou bundou. Celok doplňte o originálnu čiapku bosmanku a kráčajte so vztýčenou hlavou! Viac o tom, ako využiť tieto modely v ženských outfitoch sa dočítate v článku o ťažkých topánkach k šatám.

4068
4069

Dámske glady sú ideálnou voľbou tak pre „ostré”, ako aj jemnejšie dámy.

Aké osobnosti si vybavíte, keď sa hovorí o módnych rebelkách? My Vivienne Westwood – vyznávačka súčasnej punkovej módy a Kate Moss, ktorú Vogue označil za „rebelku od prírody”. Prezradíme vám tajomstvo: ak chcete vyzerať originálne, vôbec nepotrebujete ťažké topánky. Môžete si dokonca obuť aj lodičky; dôležité je len to, s čím ich skombinujete. Ak chcete byť módnou bad girl, vysoké topánky skombinujte s cigaretovými nohavicami so zvieracím motívom, ktoré obľubuje aj Audrey Hepburn, koženým sakom a košeľou s leopardím motívom. Celok doplňte štýlovou ľadvinkou zapínanou v páse a klasickou francúzskou baretkou.

Nezabúdajte!

Byť rebelkou nie je len o oblečení, ale aj o vašom pohľade na svet. Skutočné rebelky majú štýl, sú odvážne a hrdé samy na seba.

4070

Sandále SCHUTZ a ľadvinka Eva Minge z vás urobia skutočnú rebelku.

Ak stále nemáte v tomto štýle jasno, pozrite si videoklip k piesni americkej punkovej kapely Bikini KillRebel Girl.

Hviezdy s rebelským štýlom

Rebelský štýl milujú aj mnohé celebrity. Určite si spomínate na kanadsko-francúzsku popovú hviezdu Avril Lavigne. Na nohách speváčky sme najčastejšie mohli vidieť klasické conversky členkového strihu. Tieto tenisky v kombinácii s rockovým topom a cargo nohavicami dokážu vykúzliť skutočný WOW efekt.

Viac tipov, ako nosiť členkové tenisky, nájdete v tomto článku.

Za súčasné módne rebelky možno považovať o. i. Vanessu Hudgens (niekdajšia Disney hviezda!), Gigi Hadid alebo Margaret. Inšpirujte sa ich štýlom a šnurované členkové topánky na vysokej platforme skombinujte so širokými džínsami rovného strihu a originálnou košeľou a la kimono.

Zadajte na Instagrame hashtag #rebelgirl a čerpajte spomedzi ďalších inšpirácií. Občas je dobré byť módnou rebelkou, napríklad aj preto, aby sme si upevnili charakter!

Autor

Agnieszka Bednarek

Som estetičkou a milovníčkou nekonvenčných kombinácií a martensiek. Stotožňujem sa s heslom Salvadora Daliho − „základom všetkých úspechov je... oblečenie!". Mám veľkú záľubu v šití a ručných prácach. Rada definujem nedefinované.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť