Priveľké topánky – čo s nimi?

1 min.

Vysnívané lodičky kupované v zhone alebo dlho očakávané sneakersy objednané cez internet sú zrazu… príliš voľné a noha v nich dobre nesedí? Znamená to, že topánky treba vrátiť alebo darovať kamarátke? Vôbec nie. Poradíme vám, čo robiť, ak sú topánky priveľké.

Stavte na bezpečné spôsoby a presvedčte sa sami, že riešenie je jednoduchšie, ako si myslíte.

Vložky na priveľké topánky

Napadlo vám zmenšovať topánky pomocou tepla – napr. zo sušičky? Radšej to neskúšajte. Horúci prúd vzduchu môže topánkam priniesť viac škody ako osohu a spôsobiť ich rozlepenie. Nie je to teda najbezpečnejší spôsob, ako si poradiť s veľkými topánkami.

Namiesto zmenšovania topánky je lepšie ich vyplniť. Topánky sa takýmto spôsobom zaručene nepoškodia a vy budete cítiť optimálny komfort. Práve na tieto účely boli vyrobené vložky do topánok. Slúžia nielen na predchádzanie otlakom, ale aj na lepšie prispôsobenie topánok dĺžke a šírke chodidla. Hrubšie vložky dokonale vyplnia prázdne miesto v topánke, vďaka čomu udržia chodidlo na svojom mieste a topánky budú zároveň pohodlnejšie.

Vyberte si vložky podľa typu topánok

Materiál, z ktorého boli vyrobené vložky, si vyberte podľa typu topánok, ktoré chcete „zmenšiť”. Ak sú problematickými lodičky alebo balerínky, najlepšou voľbou budú vložky zo silikónu alebo gélu. Tieto materiály sú elastické, preto sa vložky dokonale prispôsobia tvaru topánok. Filcové modely sa osvedčia v prípade všetkých modelov zimných topánok. Okrem toho, že skvele vyplnia topánky, zaistia optimálny tepelný komfort počas najmrazivejších dní.

3684

A ako „zmenšiť” priveľké športové topánky? Vzhľadom na to, že pri vykonávaní fyzických aktivít sme náchylní na zvýšené potenie nôh, vložky do topánok tohto typu by mali umožňovať pokožke dýchať. Najlepším materiálom bude preto prírodná koža.

Tip experta

Ak sú topánky priveľké len na jednom mieste, rozhodnite sa pre polovložky lepené do prednej časti chodidla alebo pod pätu.

Veľké topánky – čo robiť?

Ďalšou možnosťou budú pätové vložky do veľkých topánok. Sú to prvky, ktoré – ako našepkáva samotný názov – sa nalepia na pätu, keď sú topánky priveľké. Na výber máme gélové alebo kožené. Pätové vložky predstavujú dokonalú výplň – tieto doplnky môžu mať hrúbku dokonca až 1 cm. Okrem toho perfektne chránia pred vznikom otlakov na päte.

Najlepším riešením, ako sa vyhnúť problému s priveľkými topánkami, je ich správne prispôsobenie chodidlu – nielen z hľadiska dĺžky, ale aj šírky a výšky chodidla. Veľkosť topánky si môžete zmerať aj doma – z článku o dĺžke vložky sa dozviete, ako na to.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
dámske ruksaky, zateplene cizmy, black friday 2022, inuikii, halovky, lasocki, hoka tenisky, zateplene gumaky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť