Pohodlné lodičky? Je to možné!

2 min.

Sú krásne, ženské a zvýrazňujú nohy. Lodičky majú mnoho výhod, ale zároveň jedno veľké mínus – dokážu byť naozaj nepohodlné. Sú však príležitosti, na ktoré sa lodičky obúvajú povinne. Ak vás striasa už len pri samotnej predstave o chôdzi v takýchto topánkach, zbystrite pozornosť – pohodlné lodičky existujú!

V tomto článku sa dozviete, na čo treba dbať pri kúpe topánok na opätku, ak vám okrem perfektného looku záleží aj na skutočnom pohodlí.

Pohodlné lodičky sú kožené

Kožené lodičky sú obľúbené pre ich dlhú životnosť a elegantný vzhľad. To ale nie je všetko. Prírodná koža je elastická a ľahko sa rozťahuje, vďaka čomu sa prispôsobí tvaru chodidla. Umelé materiály takúto vlastnosť nemajú, takže ľahšie spôsobujú otlaky a odreniny. Pri nákupe sa zamerajte aj na materiál vložky obuvi. Tie z kože sú mäkké, pohlcujú vlhkosť a chodidlu zabezpečujú lepšiu oporu, vďaka čomu sa tak rýchlo neunaví.

Kľúčová je výška opätku a jeho typ

Vo všeobecnosti platí – čím vyšší opätok, tým menšie pohodlie, takže, ak nie ste profesionálna modelka, zabudnite na niekoľko centimetrov vysoké lodičky. Optimálna dĺžka opätku je od 5 do 8 cm. Dôležité je aj to, kde sa opätok nachádza. Vyberajte si modely, v ktorých opätok nie je umiestnený na úplnom konci topánky, ale v strede päty – tak bude obuv lepšie vyvážená. Ak sa teda rozhodujete pre modely na ihličkovom opätku, dbajte na to, aby sa ich uhol mierne odchyľoval od 90 stupňov – to zaručí lepšiu stabilitu.

Chystáte sa na nákup prvých lodičiek a nechcete sa nechať rýchlo odradiť od tohto typu topánok? Najbezpečnejšou voľbou budú lodičky na hrubom opätku. Sú to veľmi pohodlné topánky, pretože široký opätok umožňuje rovnomerné rozloženie váhy tela na chodidle.

Tip expertky

Topánky na hrubom opätku sú ideálne pre dámy s trochu mohutnejšími lýtkami a stehnami – široký opätok vyváži proporcie a nohy opticky zoštíhli.

194

Pohodlné lodičky na tanec, v ktorých sa budete môcť zabávať až do rána bieleho, sú topánky na platforme. Tento element znižuje rozdiel vo výške medzi špičkou a pätou, vďaka čomu je krok stabilnejší – dokonca aj vtedy, keď sú topánky celkovo vyššie ako tradičné lodičky. Je to teda dobré riešenie pre dámy, ktoré hľadajú pohodlné lodičky a chcú si postavu predĺžiť o niekoľko centimetrov. Viac o lodičkách sa dozviete v tomto článku.

Pohodlné lodičky – ako vybrať?

Lodičky so zúženou špičkou sú nadčasový model, ktorý je však pre mnohé dámy nepohodlný. Pravda je taká, že tento strih nespôsobuje diskomfort len dámam s úzkymi chodidlami. Najviac slobody dodajú nohám lodičky s okrúhlou špičkou, v ktorých majú prsty dostatok miesta. Sú to ideálne lodičky do práce – najmä, ak na pracovisku platí elegantný dress code. Niekoľko hodín strávených v kancelárii v takýchto topánkach nebude pre nohy žiadnou výzvou.

Ako dosiahnuť, aby boli vaše nové topánky ešte pohodlnejšie? Pozrite si naše spôsoby na to, ako rozchodiť lodičky. Ak majú topánky tvrdú podrážku, siahnite po gélových vložkách alebo vankúšikoch, ktoré znižujú tlak topánky na chodidlo. Aby vás topánky nevyšúchali, namiesto leukoplastu použite pätové vložky – dlho držia na chodidle, neodlepujú sa a sú neviditeľné. Nezabúdajte na to, že ak by vám boli lodičky napriek všetkému nepohodlné, na eobuv.sk máte až 30 dní na bezplatné vrátenie tovaru z pohodlia domova.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť