Papuče do škôlky. Aké budú najlepšie?

2 min.

Začiatky v škôlke bývajú náročným obdobím tak pre dieťa, ako aj pre samotných rodičov. Pre drobca je to prvý krok k samostatnosti, miesto nadväzovania prvých priateľstiev s rovesníkmi. Na túto veľkú chvíľu musí byť dobre pripravené a súčasťou prípravy sú aj papuče do škôlky.

Výber modelu, s ktorým si dieťa poradí, sa môže zdať veľkou výzvou. Poradíme vám, pre aké papuče do škôlky sa rozhodnúť, čím sa riadiť pri ich výbere a prečo je to také dôležité.

Detské papuče do škôlky – pre komfort a zdravie

Dieťa trávi v škôlke niekoľko hodín denne. V tomto čase chodí, behá a je veľmi aktívne. Jeho malé chodidlá sa stále formujú, preto musia byť papuče pre deti nielen pohodlné a vzdušné, ale musia podporovať ich zdravý a bezpečný vývin. Dlhodobé nosenie nevhodnej obuvi môže spôsobiť problémy s chrbticou či kolenami – nehovoriac o tom, že býva obyčajne nepohodlná.

Prizrime sa bližšie prvkom, ktorými sa vyznačujú dobré papuče do škôlky. Pozornosť venujte materiálu – ten musí byť pružný, aby sa prispôsobil pohybom detského chodidla a netlačil. Preto budú najlepšou voľbou papuče z prírodnej kože. Tá umožňuje lepšiu priedušnosť, vďaka čomu môžu chodidlá lepšie dýchať a nedochádza k nadmernému poteniu. A keď už hovoríme o priedušnosti, dobrou voľbou budú dievčenské papuče s otvormi – vo výške priehlavku alebo po bokoch topánky.

Správna opora

Pri výbere papúč do škôlky venujte mimoriadnu pozornosť ich podrážke. Tá by mala byť pružná, aby chodidlu umožňovala plný rozsah pohybu a aby sa mu pri chôdzi, sadaní či pobehovaní plne prispôsobila. Zásahom do čierneho bude protišmyková podrážka, vyrobená z gumy alebo kaučuku. Táto surovina zaručí optimálnu priľnavosť na každom povrchu.

A teraz sa pozrime do vnútra – pretože aj to je dôležité. Máme na mysli vložku. Ideálna je kožená, pretože zaisťuje najlepšiu priedušnosť a chodidlo dieťaťa sa nepotí. Pozornosť venujte aj tomu, aby bola vložka profilovaná. Taká pomôže predísť vzniku plochého chodidla. Vyvýšená, spevnená pätka umožní udržanie päty v správnej polohe, čím je zabezpečená správna chôdza.

Pozor!

Strih papúč do škôlky by mal byť vyšší (členkový) a materiál by mal byť mäkký. Takýmto spôsobom bude mať členok dieťaťa dostatočnú oporu a zároveň ho nebude obmedzovať v pohybe.

Najlepšie papuče do škôlky majú široké, okrúhle špičky – v takých majú prsty dostatok miesta. Ideálne je, keď papuče nie sú otvorené. Chránia tak chodidlá pred úrazmi, napr. keď iné dieťa počas hry skočí na prsty vášho dieťaťa.

Aké papuče do škôlky pre dieťa, ktoré sa učí samostatnosti?

Keďže si deti prezúvajú topánky v škôlke samostatne, mali by byť nielen pohodlné, ale aj praktické. Najvhodnejšie budú preto papuče na suchý zips, ktoré si vaše dieťa jednoducho zapne. Vďaka regulovateľnému zapínaniu nebude ich prispôsobenie chodidlu žiadny problém a papuče sa nebudú z nohy zošuchovať.

Aby robili papuče dieťaťu radosť, musia sa mu predovšetkým páčiť. Papuče do škôlky pre chlapca v obľúbenej farbe, zdobené športovými alebo rozprávkovými motívmi zaručene potešia každého chlapca. Hľadáte papučky pre vašu malú princeznú? Pozrite si ponuku papúč do škôlky pre dievča. Modely s motívmi zvierat v ružovej farbe alebo s obľúbenými rozprávkovými postavičkami jej určite vyčarujú úsmev na tvári. V prípade, že by zvolený model nesplnil vaše očakávania, máte 30 dní na bezplatné vrátenie tovaru z pohodlia domova.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
zimne topanky panske, hogl, dámske ruksaky, black friday 2022, halovky, elegantné členkové čižmy, adidas superstar, zimne topanky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť