Výber módneho pánskeho šálu je jedna vec, ale spôsob, akým ho nosiť, je už niečo iné. Rôzne metódy, ako viazať šál, vám môžu pomôcť zladiť ho s konkrétnym oblečením. Pozrite si naše tipy a nechajte sa inšpirovať outfitmi z Instagramu, ktoré nám ukazujú mnoho spôsobov, ako nosiť pánske šály v súlade s aktuálnou módou.

Okrem ochrany krku pred vetrom a chladom môže šál poslúžiť aj ako štýlový doplnok.

V nonšalantnom štýle

Páčia sa vám hipsterské outfity? Alebo sa radi obliekate tak, aby celok pôsobil trochu nedbanlivo? V takom prípade bude pre vás najlepším riešením nonšalantne ovinutý šál okolo krku.

V prípade hipsterského, trochu nedbanlivého štýlu bude ideálnou voľbou mierne pokrčený, mohérový alebo pletený ​​šál.

Postačí, ak šál omotáme okolo krku a konce prehodíme cez šál zospodu tak, aby ich nebolo vidieť.

Môžete si zvoliť aj väčší šál ako štandardne robievate – bude sa ľahšie uväzovať nedbanlivým spôsobom.

Šál ovinutý „jedenkrát“

Jedným z najtradičnejších spôsobov, ako nosiť pánsky šál, je ovinúť ho len „jedenkrát“. Najvhodnejší bude na to úzky šál – postačí ho len raz ovinúť okolo krku a jeho dva konce nechať voľne visieť na hrudi.

Či už si vyberiete vlnený alebo látkový šál, výber je len na vás. Majte však na pamäti, že úzke varianty tohto doplnku vyzerajú uviazané týmto spôsobom najlepšie.

Tip módneho experta

Pri výbere úzkeho šálu nezabúdajte na to, že ho budete môcť nosiť v rôznych ročných obdobiach. Na jar bude vyzerať rovnako dobre ako na jeseň či v zime.

Ak vám však záleží predovšetkým na pocite pohodlia a chcete, aby vás šál zahrial, zvoľte hrubší pánsky šál, napr. v sivej farbe, omotajte si ho podobne ako model na fotografii – mierne nedbanlivým spôsobom.

Pánsky šál nosený voľne – bez viazania

Pokiaľ chcete, aby váš šál predovšetkým spĺňal kritériá módneho doplnku a neplnil výlučne primárnu funkciu – chrániť krk pred chladom, nemusíte si ho viazať. Jediné, čo musíte urobiť je, že si ho voľne prehodíte okolo krku a konce necháte voľne visieť. Hoci takýto spôsob nosenia šálu vyzerá veľmi efektne, neodporúčame ho do veterného počasia, pretože by ste o svoj obľúbený kúsok mohli ľahko prísť!

Pokiaľ vám vietor stále zhadzuje váš šál, môžete si ho skryť pod zapnutú bundu alebo sako, rovnako ako model na fotografii vyššie. Chcete si vytvoriť outfit s francúzskym šarmom? Doplňte ho baretom a pánskymi poltopánkami.

Vzorovaný farebný šál skombinovaný s béžovým klobúkom? Rozhodne súhlasíme!

Pánsky voľne prehodený šál je dokonalým doplnkom pre milovníkov klasickej elegancie.

Pánsky šál nosený “na slučku”

Naším posledným tipom je veľmi obľúbený spôsob nosenia pánskeho šálu. Táto metóda spočíva v uchopení oboch koncov šálu jednou rukou a jeho preložení v zadnej časti krku tak, aby oba konce vošli do vzniknutého otvoru na druhej strane krku.

Tento klasický spôsob viazania pánskeho šálu si určite pamätajú aj naši starí rodičia, pretože tento spôsob bol veľmi populárny už v tých časoch.

Takto zviazané kašmírové šály, bez vzorov, ale v originálnych farbách, napr. v modrej farbe, akú vidíme aj na fotografii, vyzerajú veľmi pôsobivo.

Bez ohľadu na preferovaný spôsob viazania si vyberte šál, ktorý bude korešpondovať s vaším štýlom.

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť