Outfity s dámskymi kovbojskými čižmami v hlavnej úlohe

2 min.
V tomto článku:

Kovbojské topánky si určite pamätáte zo starých amerických westernov, ktorých hlavní hrdinovia nenosili prakticky žiadnu inú obuv. Ich špecifický strih je natoľko nadčasový, že v posledných sezónach sú populárnejšie ako kedykoľvek pred tým. Máte pocit, že ide o príliš kontroverzný model, ktorý sa ťažko kombinuje s každodenným oblečením? Ste na omyle!

Do svojich kolekcií na jeseň a zimu 2019 ich zaradili o. i. aj značky ako Emporio Armani, Paco Rabanne či Dolce&Gabbana. Zistite, ako nosiť kovbojské topánky a vyzerať pritom dokonale!

Tieto topánky preslávili – na čo poukazuje samotný názov – kovboji (teda chovatelia dobytka) pochádzajúci z divokého západu, ich príbeh sa však nezačal písať v Spojených štátoch. Prvú obuv tohto typu nosili španielski dobyvatelia, ktorí v 16. storočí dobýjali ďalšie územia Strednej a Južnej Ameriky. O tri storočia neskôr, keď Texas, pôvodne patriaci Mexiku, anektovali Spojené štáty americké, prevzali štýl charakteristický pre vaqueros, ktorého neoddeliteľnou súčasťou boli čižmy na nevysokom opätku so sárou do polovice lýtka.

Kožený materiál kovbojských čižiem mal prvotne za úlohu jednoduchšie vkladanie chodidla do strmeňa a to aj vďaka špicatej špičke topánky, zatiaľ čo opätok zabraňoval vyšmyknutiu chodidla počas jazdy na koni.

Viete, že…?

Topánky, ktoré nosili kovboji z Latinskej Ameriky, mali zaokrúhlené špičky – špicaté modely priniesli až Američania zo severnej časti kontinentu.

Časy divokého západu sú dávno minulosťou, ale kovbojské topánky pretrvali až dodnes. Sú dostupné v mnohých farebných prevedeniach a odlišujú sa výškou sáry. Táto, mohlo by sa zdať, náročná obuv, sa stala natoľko univerzálnou, že jej zakomponovanie do outfitov je úplná hračka!

To, že kovbojské topánky možno nosiť po celý rok, dokonale predviedla Maffashion. Módna blogerka si béžové čižmy obula k vzdušnej, dlhej sukni a priliehavému crop topu. Takéto topánky budú vyzerať rovnako dobre s letnými šatami z tenkého materiálu. Vtedy budú kovbojské topánky pôsobiť mimoriadne dievčensky.

Inšpirujte sa modelkou na fotografii, ktorá si vybrala model v náročnej bielej farbe, avšak jej outfit je dôkazom toho, že aj takýto outfit sa môže vydariť! Kovbojské topánky skombinovala s krátkou džínsovou sukňou. Topánky takejto výšky sa najlepšie hodia k šatám alebo sukniam v strihu mini – v opačnom prípade si môžete opticky rozšíriť postavu. V inom článku si prečítate, ako nosiť čižmy do polovice lýtka a komu najviac pristanú.

Nebojte sa siahnuť po vysokých modeloch, ktoré sa dajú pekne skombinovať s teplým svetrom, krátkou sukňou a stredne veľkou kabelkou tak, ako vidíte na fotografii. Dámske kožené kovbojské topánky so širšími sárami si môžete obuť aj k priliehavým džínsom.

Táto charakteristická obuv môže byť aj nižšieho strihu a pripomínať členkové čižmy. Kovbojské topánky s nízkou sárou budú trendovým doplnkom casual outfitu. Inšpirujte sa modelkou na fotografii, ktorá si ich obula ku krátkej sukni a voľnému, čiernemu tričku. V prípade vysokých kovbojských čižiem je dobré siahnuť po rúrkových nohaviciach alebo modeloch strihu straight leg.

Topánky pištoľníkov v oficiálnom outfite? Prečo nie! Krátke dámske kovbojské čižmy originálnym spôsobom okorenia outfit so sakom a úzkymi nohavicami v hlavnej úlohe. Keď sa rozhodnete pre odvážny vzor, budete zaručene neprehliadnuteľná!

Ako vidíte, kovbojských čižiem sa vôbec netreba báť! Túto nevšednú obuv môžete využívať v rôznych typoch outfitov počas celého roka. Objavte široký sortiment kovbojských topánok v eobuv a presvedčte sa o tom samy!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!