Pre obrovský záujem o topánky typu ugg sa na trhu začali objavovať aj napodobeniny týchto slávnych snehúl. Avšak len originálne topánky ugg zaistia špeciálne vlastnosti, ktoré im zabezpečili veľkú popularitu po celom svete. Ako teda rozpoznať originálne topánky UGG?

Ak chcete svoj zimný šatník doplniť o módnu stálicu v podobe snehúl UGG, naučte sa najskôr rozoznávať kvalitné produkty od napodobenín.

Topánky UGG – čím sú špecifické?

Vlastnosti topánok UGG, pre ktoré ich ženy tak milujú, sú zásluhou materiálov používaných pri ich výrobe. Originálne topánky ugg sú vyrobené z ovčej vlny, ktorá má dokonalé termoregulačné schopnosti, vďaka čomu umožňuje udržiavanie optimálnej teploty chodidiel. Originálne topánky UGG sú pritom mimimálne náchylné na premokanie a zaručujú potrebnú priedušnosť.

Na zozname charakteristických vlastností snehúl sa nachádza aj výborná odolnosť, vďaka ktorej vydržia správne naimpregnované topánky ugg podstatne dlhšie ako jednu sezónu. Nemôžeme nespomenúť, že snehule UGG môžete nosiť prakticky ku všetkému – osvedčia sa najmä v každodenných outfitoch.

Ako rozpoznať originálne topánky ugg?

Nákup topánok ugg je pre mnohé ženy skutočnou investíciou – preto by asi nikto z nás nechcel, aby boli jeho topánky napodobeninou. Ak chcete rozpoznať originálne topánky UGG, zamerajte sa na:

  • Zvršok a päty

Originálne snehule ugg majú sáru optimálnej výšky, dôsledne vytvarovanú pätu s nášivkou s logom značky. Napodobeniny topánok UGG mávajú často vyšší strih, vyššie vykrojenú pätu a nápis UGG na nášivke má inú štruktúru.

4177 4178

  • Podrážku

Podrážka v originálnych topánkach ugg má vzor charakteristický pre značku a zároveň sa vyznačuje elasticitou, vďaka čomu sa dá ľahko ohýbať. V prípade napodobenín je často pevná, čo niekedy dokonca spôsobuje diskomfort pri chôdzi.

4179

  • Farba podrážky a švíkov

V originálnych snehuliach UGG má podrážka rovnaký odtieň ako švíky. V napodobeninách sa tieto farby obyčajne značne odlišujú.

4180

  • Kvalita švíkov

Originálne topánky UGG sa zároveň odlišujú kvalitným spracovaním. Pri napodobeninách sú švíky často krivé, nepresné a niekedy dokonca… vypárané.

4181

  • Výplň

Vo vnútri originálnych snehúl ugg sa nachádza ovčia vlna, zaisťujúca topánkam jedinečné vlastnosti. V napodobeninách je podšívka obyčajne vyhotovená zo syntetických materiálov, ktorých vlákna sa neraz uvoľňujú už po prvom použití.

4182

  • Škatuľa

Ak si objednáte topánky UGG, mali by ste ich dostať v kvalitnej škatuli – foremnej a pevnej.

Kde kúpiť originálne topánky UGG?

Najjednoduchším spôsobom na to, ako sa vyhnúť kúpe nadopobenín, je objednávanie topánok výlučne v dôveryhodných obchodoch. Spolu s blížiacou sa jesenno-zimnou sezónou, sa v internete môžu objaviť rôzne „výhodné” ponuky – radšej si od nich držte odstup, pretože existuje veľké riziko, že natrafíte práve na napodobeniny. Na stránke eobuv.sk nájdete dámsku obuv UGG, o ktorej originalite nemusíte mať žiadne pochybnosti!

Autor

Ewa Majchrzak

Som fanúšičkou štýlu casual a tenisiek. V mojom šatníku kraľuje biela, čierna a pastelové farby. V súkromí som milovníčkou plávania, tenisu, škandinávskych kriminálok a pyšnou majiteľkou kocúra Apostrofa.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.