Obuv s membránou – aké má výhody a pre koho je určená?

2 min.

Obuv s membránou – určite ste už počuli takéto slovné spojenie. Najčastejšie sa týka športových topánok: trekkingových, bežeckých alebo cyklistických, hoci táto technológia sa využíva aj v prípade zimných topánok. Čím sa vyznačuje táto záhadná membrána a aké výhody so sebou prináša?

Ak premýšľate nad tým, či budú topánky s membránou vhodné aj pre vás, čítajte ďalej a zistite, čo môžete získať kúpou topánok vybavených touto technológiou.

Membrána Gore-Tex – čo je to?

Najpopulárnejšou membránou na trhu je Gore-Tex, ktorá je pre mnohých synonymom vodeodolnosti a priedušnosti. Používa sa o. i. na výrobu vrchného oblečenia, vrátane búnd a nohavíc, ako aj topánok. Nie všetci však vedia, že membrána Gore-Tex sa vyskytuje v niekoľkých verziách a práve od jej typu závisí použitie topánok.

Viete, že…?

Na každý centimeter štvorcový membrány Gore-Tex pripadá viac ako 1,4 mld mikroskopických pórov. Sú 20-krát menšie ako kvapka vody a súčasne 700-krát väčšie ako čiastočky vodnej pary. Vďaka tomu membrána neprepúšťa vodu, ale je schopná odvádzať nadbytočnú vlhkosť.

Typy topánok s membránou Gore-Tex

Vzhľadom na využívanú technológiu rozlišujeme nasledovné typy obuvi:

Obuv s membránou – pre koho?

Topánky s membránou sú dokonalým doplnkom šatníka milovníkov fyzickej aktivity. Túto technológiu nájdete o. i. v bežeckej či trekkingovej obuvi alebo v modeloch určených pre cyklistov. Vzhľadom na vlastnosti topánok s membránou a pohodlie, ktoré poskytujú, sa táto technológia využíva v modeloch na každodenné nosenie sneakersoch, jesenných a zimných poltopánkach a čižmách.

Ako vidíte, topánky s membránou sú mimoriadne praktické, vďaka čomu ich vlastnosti oceňujú nielen športovci. Aj vy sa chcete presvedčiť o tom, aké benefity prinášajú topánky s membránou? Na eobuv.sk nájdete množstvo modelov vybavených touto technológiou – tak na každodenné nosenie, ako športové modely – vďaka ktorým objavíte úplne nový rozmer pohodlia.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
panske tenisky, elegantné členkové čižmy, hogl, air jordan 1, black friday 2022, zateplene gumaky, ugg, rieker čižmy

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť