Nike kontra adidas − porovnanie dvoch technologických velikánov

2 min.

Na obuvníckom trhu snáď neexistujú väčší rivali ako Nike a adidas. Tieto značky si konkurujú už dlhé roky. Jednou z oblastí, v ktorej vedú proti sebe boj, je svet nových technológií. Ktoré topánky – adidas alebo Nike – využívajú pokrokovejšie technológie? Odpoveď na túto otázku nájdete v tomto texte!

Tenisky Nike Adapt s mechanickým šnurovacím systémom alebo tenisky z 3D tlačiarne? Dve najslávnejšie športové značky na svete sa predbiehajú v nápadoch.

Tenisky adidas – technológie a systémy 21. storočia!

Firma adidas vznikla pred takmer 100 rokmi. Dnes by bolo veľmi ťažké nájsť niekoho, kto o nej ešte nepočul. Topánky s charakteristickými tromi páskami nosia doslova všetci – od škôlkarov až po seniorov. Keďže sa chcel stať jednotkou na trhu, adidas venoval zdokonaleniu svojich produktov veľké množstvo času. Vyvinul množstvo autorských technológií, ktoré mali obrovský vplyv na komfort bežných používateľov a bezpečnosť športovcov. Spomedzi najpopulárnejších systémov môžeme vymenovať:

Primeknit

Technológia, ktorá vznikla ako odpoveď na Nike Flywire – spočíva vo výrobe zvršku z elastickej sieťky. Odolný a priedušný materiál ovíňajúci chodidlo ako ponožka bol je určený na tréning pod holým nebom.

Boost

O tejto technológii počul snáď každý. Prvýkrát bola použitá v roku 2013 a získala si okamžitú popularitu. Ide o špeciálnu podrážku pozostávajúcu zo stoviek penových kapsúl. Pozrite si nasledovné video:

Continental

Inovatívna uhlíková guma (používaná v pneumatikách Continental) zaisťuje od 15 do 30 percent lepšiu priľnavosť. Podľa mnohých bežcov ide o citeľný rozdiel na mokrých a klzkých povrchoch.

3642

Páčia sa vám tenisky adidas na fotografii? Pozrite si modely obohatené o technológiu Ortholite.

V poslednej dobe adidas čoraz častejšie priťahuje pozornosť médií. Veľkej popularite sa tešia topánky z plastov vylovených z oceánu a modely z 3D tlačiarne (adidas Futurecraft 4D). A hoci si tento model môže dovoliť málokto, firma aj takýmto spôsobom dáva o sebe vedieť.

View this post on Instagram

Cool custom by @swoosted

A post shared by adidas Futurecraft (@adidas.futurecraft) on

Nike – ruka v ruke s technológiou

Nike, hoci oveľa mladšia značka ako adidas, už niekoľko rokov bojuje o dominantnú pozíciu na obuvníckom trhu. Príbeh amerického podniku je neobyčajne zaujímavý a búrlivý. Nike je majstrom inovatívnych technológií. Za zmienku stoja napríklad: revolučný vankúšik Air Max alebo prelomová štruktúra zvršku Flyknit (o ktorú sa mimochodom firma súdila so značkou adidas).

3643

Photo by Jairus Gallimore. Topánky Nike Air Max zaisťujú dokonalé tlmenie nárazov a vďaka tomu aj príjemnú chôdzu.

V posledných mesiacoch sú mimoriadne populárne samozaväzovacie športové topánky značky Nike ovládané pomocou smartfónu. Okrem toho: americký koncern prijal novú zelenú politiku. Okrem toho, firma plánuje zaviesť prelomové výrobné metódy spočívajúce o. i. na spracúvaní odpadov.

Viete, že…?

Nike má vo svojej ponuke topánky, ktoré nosil hlavný hrdina populárneho filmu „Návrat do budúcnosti”. Ide o futuristický model Nike Mag.

Záver: obe značky sú technologickými velikánmi. Nike kráča trochu výraznejšie v ústrety budúcnosti a navrhuje topánky so zabudovanými senzormi. Adidas zasa neustále vylepšuje už vyvinuté systémy, ktoré sa stávajú čoraz dokonalejšími. Ktorá z populárnych firiem je víťazom tohto duelu? My si myslíme, že je to Nike (koniec koncov je to grécka bohyňa víťazstva!), a vy?

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
ugg, black friday 2022, ccc, air jordan 1, zimne topanky, panske tenisky, vans, dievcenske cizmy