Ideálne zimné topánky by mali byť teplé, odolné, nepremokavé a zároveň štýlové. Týmito vlastnosťami sa vyznačujú aj snehule, pod ktorými si obyčajne predstavíme modely značiek EMU Australia alebo UGG. Sú však aj iné možnosti – objavte dámske snehule Inuikii!

Originálny dizajn, rozmanité vzory a kvalitné spracovanie – to sú základné výhody topánok Inuikii, vďaka ktorým si postupne získavajú srdcia čoraz väčšieho počtu žien!

Inuikii – topánky z ďalekého Grónska

Inuikii je značka, ktorá vznikla v roku 2012 vo Švajčiarsku. Jej zakladateľmi bola rodina Maagovcov. Názov firmy je spojením slov „inu” a „ikii”. V jazyku Eskimákov (Inuitov) má prvé slovo význam „pekné dievča”, druhé zasa – „zima”. Toto spojenie má teda opisovať krásu mrazov vládnucich v krajine Eskimákov, teda domorodých kmeňov obývajúcich subarktické a arktické oblasti Grónska, Aljašky a Sibíri. Jedno je však isté – ten, kto sa rozhodne pre tieto topánky, sa nemusí báť nízkych teplôt.

Napriek tomu, že značka nie je na trhu dlho, je rozpoznateľnou a získala si už mnohých fanúšikov po celom svete. Je pravda, že v našich uliciach je zatiaľ skôr novinkou, ale čoraz častejšie po nej siahajú osoby, ktoré preferujú pohodlie v módnom vydaní. A hoci snehule milujú najmä ženy, ktoré nimi zvyknú dopĺňať aj detský zimný šatník, o tento typ topánok sa postupne začínajú zaujímať aj muži.

Viete, že…?

Práve Inuiti nosili ako prví topánky pripomínajúce snehule, ktoré dostali pomenovanie mukluky. Pôvodne sa vyrábali z kože soba a tuleňa.

Snehule Inuikii – z čoho sú vyrobené?

Snehule tejto značky sú čoraz populárnejšie – Inuikii sa odlišujú svojím jednoduchým, ale nevšedným dizajnom, pomerne masívnou, ale zároveň vkusnou konštrukciou a zaujímavým prevedením. Navyše sú mimoriadne pohodlné a teplé, vďaka čomu sa osvedčia najmä počas mrazivých dní.

Zimná obuv Inuikii sa vyznačuje kvalitným spracovaním. Pri výrobe zvršku sa používa prírodná koža, najčastejšie ovčia. Podrážka je vyrobená z vysokokvalitného materiálu, je odolná proti poškodeniu a zároveň zaisťuje stabilitu aj na zľadovatenom či klzkom povrchu.

Topánky Inuikii – s čím ich nosiť?

Výhodou topánok Inuikii je možnosť ich kombinovania s rôznymi prvkami šatníka. Osvedčia sa najmä v outfitoch na každodenné nosenie, o. i. v kombinácii s džínsami, rúrkovými nohavicami, svetrami, dlhými kardigánmi, mikinami, parkami, vlnenými kabátmi či páperovými bundami – ako vidíte, máte skutočne veľa možností!

Snehule Inuikii sú však zároveň dokonalou voľbou pre milovníčky o niečo ženskejších a elegantnejších outfitov. Pokojne si ich môžete obúvať k ležérnym, vzorovaným šatám alebo kostýmom oversize strihu, napr. s károvaným vzorom, ktorý je v poslednom čase mimoriadne populárny.

Hoci sa topánky značky Inuikii zatiaľ len začínajú objavovať v našich uliciach, postupne si získavajú srdcia čoraz väčšieho počtu žien a onedlho sa zaručene priblížia už známym značkám ako emu či ugg. Ak ste fanúšičkou snehúl, ale v tejto sezóne máte chuť na malú zmenu v šatníku, je najvyšší čas objaviť značku Inuikii!

Autor

Ewa Majchrzak

Som fanúšičkou štýlu casual a tenisiek. V mojom šatníku kraľuje biela, čierna a pastelové farby. V súkromí som milovníčkou plávania, tenisu, škandinávskych kriminálok a pyšnou majiteľkou kocúra Apostrofa.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť