Nenechajte sa oklamať – ako odlíšiť napodobeniny od originálu, 1.časť

2 min.

Vieme, že na trhu sa často objavujú rôzne napodobeniny topánok. Dostávame množstvo odkazov s prosbou o špecifikovanie, či je vystavovaná obuv originálna alebo nie. Taktiež si pamätáme niekoľko afér s obchodmi, ktoré ponúkali napodobeniny originálov a kvôli ktorým sa spustila táto lavína.

Preto sme sa rozhodli špeciálne pre vás vytvoriť zoznam tipov, ktorý sa týka práve tohto problému s napodobeninami originálnych topánok. Považujte tento článok za akýsi vstup do veľmi rozsiahlej problematiky. Pomohli nám mnohé osoby, ktoré majú dočinenia s topánkami, predovšetkým zberatelia. Rozlíšili sme najdôležitejšie prvky, ktoré by mohli poukazovať na to, že ide o neoriginálny produkt.

Tu je prvá časť zoznamu tipov, ktorý bude plný informácií ohľadne toho, ako rozlíšiť neoriginálne topánky od tých originálnych. Druhú časť, ktorá bude o podrobnejších detailoch, nájdete tu.

Ako odlíšiť napodobeniny od originálu? Dá sa to vidieť už na prvý pohľad?

Všetko závisí od toho, s akou kvalitnou napodobeninou sme sa stretli. Napríklad existujú dva druhy napodobenín Air Max:

  1. také, ktoré sú presnou kópiou oficiálne vyrobených farebných vzorov

  1. výrobky čínskych návrhárov, ktoré sa nikdy neobjavili pod hlavičkou firmy Nike

Žiadna z týchto napodobenín nám nezaistí také pohodlie, ako skutočné modely Air Max a systém, ktorý je zakomponovaný v topánkach, zaručene nebude fungovať tak, ako by mal. Rozlíšiť napodobeniny od originálu nebude preto žiadny problém pre človeka, ktorý sa zaujíma o túto tému alebo pre niekoho, kto má vlastné skúsenosti a poznatky z internetu. Predsa len predpokladáme, že tieto články pomôžu ľuďom, ktorí sa práve začínajú zaujímať o rozlišovanie napodobenín od originálov, pretože práve títo spotrebitelia sú najčastejšími obeťami nečestných predajcov.

Problém nastáva najmä v situácii, kedy obchod s napodobeninami využíva fotografie, ktoré boli legitímne vydané spolu s popisom originálneho produktu. V tomto prípade nám metóda posudku “na prvý pohľad”neposkytne žiadnu relevantnú odpoveď. Mali by sme sa taktiež zmieniť o tom, že napodobeniny sa začínajú čoraz viac podobať originálom, ich rozlišovanie je preto čoraz ťažšie.

Veríme, že nižšie uvedené tipy vám pomôžu predísť sklamaniu z nákupu.

Kde nakupovať topánky, aby sme mali istotu, že nenarazíme na napodobeniny?

Určite nakupujte len od overených predajcov. Aj keď nie je jednoduché povedať, ktorý predajca je overený, ale o chvíľu si napíšeme, ako takýchto predajcov nájsť a určiť ich pravosť.

Zameriame sa na internetové obchody. Predpokladajme, že ste našli internetový obchod eobuv, v ktorom chcete uskutočniť svoj nákup. Pozrite sa najskôr do záložky “Kontakt”. Malo by tam byť napísané sídlo firmy a ideálne je, keď sú tam uvedené aj iné informácie, ako napríklad registrácia, telefónne číslo.

Tip experta

Pokiaľ nemáte istotu, čo sa týka originálneho produktu, najlepšie je vzdať sa nákupu. Oveľa nižšia cena ako je štandardná trhová cena produktu by sa taktiež mala považovať za varovný signál.

Neverte vetám typu “topánky priamo od výrobcu z USA”. V prípade, ak nie ste si istí pravosťou internetového obchodu, spýtajte sa iných ľudí na ich názor. Nie je nič jednoduchšie ako zadať do vyhľadávača názov firmy a pripísať slovo “recenzie”. Dobrým riešením je aj spýtať sa priamo vašich známych, ktorí už možno majú nejaké skúsenosti s nákupom vo vami vybranom obchode.

Najdlhšie a najčastejšie napodobňovaným modelom boli klasické topánky z rady Nike Jordan a samozrejme Air Max. Napodobeniny nájdete prakticky pri každej značke, zvlášť pokiaľ začína byť veľmi obľúbená. Dávajte si pozor a nenechajte sa nachytať, pretože niektoré napodobeniny sú naozaj veľmi podobné originálnym topánkam.

Druhá časť série – ako odlíšiť napodobeniny od originálu sa nachádza tu.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
dámske peňaženky, palladium, adidas tenisky damske, tenisky nike, gabor, svadobne tenisky, biele lodičky, svadobne topanky