Najmódnejšie prešívané kabelky na jar a leto 2021, ktoré nájdete v eobuv

2 min.

Prešívané kabelky sú prakticky definíciou nadčasových doplnkov. Nielenže nevyšli z módy už niekoľko desaťročí, ale podľa prognózy expertov tu s nami budú ďalšiu dekádu. Ich výber je v súčasnosti skutočne veľký – od tých v neutrálnych farbách na retiazke, až po modely v dúhových farbách na hrubom popruhu. Propagujú ich také značky ako Chanel alebo Bottega Veneta. Aké najmódnejšie prešívané kabelky nájdete v eobuv? Nižšie analyzujeme tento nadčasový trend a hľadáme najlepšie modely.

Skoro každá trendsetterka má aspoň jeden model prešívanej kabelky vo svojom šatníku. Pokiaľ ste to ešte neurobili, je najvyšší čas vybaviť svoj šatník týmto doplnkom!

Dejiny prešívanej kabelky

A hoci to tak nevyzerá, od tej doby, čo sa prvá prešívaná kabelka objavila na trhu v roku 1929, v jej dizajne sa veľa nezmenilo. Zaujímavým faktom je, že to bol taktiež prvý model kabelky s pohodlným popruhom, ideálnym na prehodenie cez rameno. Táto kabelka mala oslobodiť dámy od nutnosti nosiť najdôležitejšie veci v rukách, ale… s úspechom sa nestretla hneď. Model prešívanej kabelky sa stretol s pochopením až vo februári roku 1955. Presne podľa tohto dátumu bola pomenovaná najdôležitejšia kabelka v celých dejinách módy: 2.55 od Chanel.

Prešívané kabelky – trendy 2021

Legendárny projekt od Coco Chanel do dnešného dňa inšpiruje tvorcov módy. Musíte uznať, že motív prešívaných doplnkov má už v móde svoje stále miesto – kabelky zavesené v luxusných štúdiách a módnych ateliéroch, vo výkladoch mnohých cenovo dostupných značiek a známych obchodných reťazcov, ktoré plánujú zaradiť aj ďalšie kolekcie. Kožené kabelky s pravidelným charakteristickým prešívaním, ktoré vám umožnia dosiahnuť efekt „mäkkosti”, si získali svoje miesto aj v najnovších trendoch sezóny jar-leto 2021.

Dior svoj model prešívaných kabeliek v modrej farbe zladil s outfitom v štýle hippie a folku. Takýto doplnok vytvára skvelý kontrast s voľnými, priedušnými látkami, ktorým dodá trocha elegancie.

U Chanel za to tentokrát kraľujú prešívané kabelky na ikonickej retiazke, ale v mini a mikro prevedení. Okrem plyšových, jemne ružových farieb sa na prehliadke objavili zlaté mikroskopické kabelky, ktoré vám poslúžia len ako obal na slúchadlá.

A čo u Dolce&Gabbana? Tam sa prešívané kabelky objavili v maxi verzii, môžeme povedať, že dokonca XXL. Veľké kabelky sú jedným z popredných trendov medzi najmódnejšími doplnkami sezóny jar-leto 2021. Kto by povedal, že prešívané varianty budú konkurovať klasickým shopperkám?

Pokiaľ vám ide o skutočný závan sviežosti, je dobré na tomto mieste sústrediť pozornosť na projekt značky Genny. Práve na ich módnej prehliadke sa objavili prešívané kabelky – aktovky, s pevnými úchytmi „do ruky”.

Kde kúpiť najmódnejšie prešívané kabelky?

Samozrejme v eobuv. Prehľadali sme pre vás celý náš sortiment, aby sme vám poradili, na ktoré modely by ste mali zamerať svoju pozornosť v prípade, ak chcete svoj šatník doplniť o tieto prešívané doplnky. Najkrajšie kabelky, ktoré sa bežne označujú pojmom chanelky, sa objavili v ponuke značky Gino Rossi alebo Creole. Majú najmódnejšie tvary a farby a navyše sa do nich zmestí všetko potrebné. Veľké prešívané shopperky hľadajte v ponuke značiek Monnari a Ryłko. Prešívané ľadvinky sú zase doménou značky Quazi a Jenny Fairy pripravila pre túto sezónu prešívané kabelky v mini verzii. Rada porušujete pravidlá? Namiesto prešívanej kabelky sa rozhodnite pre prešívanú ľadvinku, ktorú budete nosiť okolo pása – tento variant nájdete v kolekcii značky Wittchen.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
salomon, ccc, damske topanky, nike air, panske tenisky adidas, aldo, členkové čižmy lasocki, vans tenisky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť