Na ktorej ruke nosiť hodinky? Toto by ste rozhodne mali vedieť!

2 min.

Niekedy sa stáva, že tie najjednoduchšie veci prinášajú najviac problémov. Podobne je to aj s otázkou, na ktorej ruke sa nosia hodinky – pravej alebo ľavej? Čo hovorí savoir vivre a čo nám hovoria skúsenosti? Sú iné pravidlá pre ženy a iné pre mužov? O chvíľu sa všetko dozviete a raz a navždy sa zbavíte pochybností!

Neexistujú žiadne prísne pravidlá, ktoré by určovali, ako správne nosiť hodinky. Sú však isté nepísané pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať.

Na ktorej ruke sa nosia hodinky – pravej alebo ľavej?

Základné pravidlo je jednoduché: hodinky nosíme na ruke, ktorú menej používame. Praváci na ľavej ruke a ľaváci na pravej. Je to tak hlavne z praktických dôvodov. Pokiaľ si dáte hodinky na rovnakú ruku, ktorou píšete alebo držíte hrnček s kávou, určite o chvíľu pocítite diskomfort. Ešte horší je samozrejme fakt, že sklenený ciferník zasiahne rôzne predmety, a tak sa ľahko poškriabe. Trpieť bude aj kožený remienok, ktorý sa bude pri neustálom pohybe zápästie rýchlejšie opotrebúvať. Toto pravidlo platí bez ohľadu na pohlavie a vek.

Čo tvrdí savoir vivre?

Vlastne nič zásadné. Niekedy sa venuje pozornosť tomu, že nosenie drahých hodiniek na ruke, ktorú podávate pri vítaní alebo používate počas gestikulácie, je prejavom snobizmu. Týmto spôsobom poukazujete na drahú položku, čo sa v niektorých kruhoch považuje za netaktné.

pánske hodinky

Na ktorej ruke sa nosia pánske hodinky? Praváci by mali nosiť hodinky na ľavej ruke.

Ako nosiť hodinky? Prakticky a esteticky

Stále presne neviete, ako nosiť hodinky? Štylisti často pripomínajú, že hodinky sú typom bižutérie. Je dobré na to nezabúdať. Stáva sa, že muži nosia prsteň a hodinky na rovnakej ruke, čo vyzerá dosť neesteticky. Veľké množstvo bižutérie, predovšetkým u minimalistov štylisti neodporúčajú. Lepším spôsobom je, ak rozložíte doplnky na obe ruky. Samozrejme niečo iné platí u žien, ktoré obvykle nosia viac bižutérie.

Pohodlie nadovšetko

Pravidlá sú jedna vec, ale najdôležitejšie je vždy pohodlie. Ak sa lepšie cítite, keď nosíte hodinky na ruke, ktorú častešie používate, nenúťte sa meniť svoj zvyk. Časť osôb si skladá hodinky vždy, keď pracujú pri počítači a rozhodne na tom nie je nič zlé. Iní zasa hovoria, že bez hodiniek sa cítia ako bez ruky.

Tip expertky

Hodinky sú pre muža znakom jeho stavu a prestíže. Preto je dobré pravidelne sa o ne starať a nosiť ich.

dámske hodinky

Značkové dámske a pánske hodinky nájdete v ponuke internetového obchodu eobuv.sk

Hodinky − pred alebo za zápästím?

Ďalšou dôležitou dilemou, nad ktorou by ste mali popremýšľať, je samotný spôsob nosenia hodiniek. Často sa stretávame s otázkou, či si zapínať hodinky pred alebo za zápästím? Z praktických dôvodov sa obvykle odporúča nosiť hodinky ďalej od dlane, aby sa napr. nedotýkali klávesnice. Stojí za to vyskúšať krútiť zápästím a následne umiestniť hodinky tam, kde nebudú obmedzovať pohyb alebo sa zarezávať do kože.

Niečo iné platí, pokiaľ si vyberáte hodinky k večernému outfitu, predovšetkým v prípade žien. Pokiaľ hodinky plnia ozdobnú funkciu, môžete si ich zapnúť bližšie k dlani, aby na ruke mierne viseli.

Mohlo by vás zaujímať: Dámske hodinky – na čo sa zamerať pri ich výbere? >>>

Veríme, že už viete, na ktorej ruke sa nosia hodinky a ako ich umiestniť na zápästí. Nezabúdajte, že najdôležitejšie je vždy vaše pohodlie!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
biele lodičky, nike air force, gabor, under armour tenisky, nike damske tenisky, damske tenisky, svadobne tenisky, nike jordan

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť