Na čo sa zamerať pri výbere detských gumákov?

2 min.

Ako skúsený rodič určite viete, že odpútať pozornosť dieťaťa od zábavy nebýva ľahké – dážď, blato a kaluže patria azda k tým najväčším lákadlám našich najmenších! Umožnite deťom bezpečné a bezstarostné trávenie voľného času bez ohľadu na počasie a nezabudnite ich jesenný šatník vybaviť vhodnými topánkami. V tomto prípade budú nenahraditeľné gumáky. Aké gumáky budú pre dieťa ideálne? Na čo sa zamerať pri ich výbere?

Tento typ obuvi, na rozdiel od tenisiek či poltopánok, je vďaka svojmu materiálu a podrážke mimoriadne odolný, nepremokavý a zaručuje optimálnu priľnavosť na vlhkom podloží.

Ako vybrať gumáky pre dieťa?

Pri výbere detských topánok – a to nielen gumákov – sa zamerajte na správnu veľkosť. Dôležité je, aby malo v nich chodidlo približne centimeter voľného miesta. Takýmto spôsobom máte istotu, že sa vaše dieťa bude cítiť pohodlne a jeho chodidlo bude mať dostatok miesta na pohyb.

Gumáky sa od iných topánok odlišujú najmä tým, že ich zvršok je vyrobený z gumy. Tento materiál je nepremokavý a nepohlcuje vodu. Nemusíte sa preto obávať, že ich vlhkosť zničí. Dôležité je, aby bola guma hrubá a zároveň elastická – vďaka tomu nebude obmedzovať dieťa v pohybe.

Bezpečné podrážky

Dôležitým prvkom garantujúcim bezpečnosť na klzkom teréne je podrážka detských gumákov. Tá je obyčajne vyrobená z kaučuku alebo gumy. Tieto suroviny zaručujú dobrú priľnavosť, zabraňujúc súčasne pošmyknutiu, ktoré býva v prípade detských šibalstiev častým javom. Dobrým riešením je súčasne výber protišmykovej podrážky vyrobenej zo zmesi gumy a plastu – bude ľahšia a odolnejšia. Dôležitým aspektom je aj tvar podrážky. Nemala by byť úplne rovná – členitý dezén je garanciou najlepšej priľnavosti k náročnému terénu.

Pozor!

Guma, hoci má mnohé výhody, nezabezpečuje ventiláciu chodidla. Preto sa vyhnite obúvaniu gumákov na bosé nohy – takýmto spôsobom by mohlo dôjsť k vzniku bolestivých zaparenín.

Aké detské gumáky kúpiť? Zopár praktických rád

Pri výbere gumákov pre dieťa netreba zanedbať ani ich výšku. Optimálna výška je do polovice lýtka alebo vyššia. Takýmto spôsobom je menšia šanca, že sa voda dostane do vnútra topánky. Nízke modely si vyberajte na prechádzky počas slnečných dní do vlhkých terénov – napr. do lesa alebo k jazeru. Pred prienikom vody alebo blata do vnútra topánky dokážu ochrániť aj sťahovacie šnúrky, ktoré bývajú súčasťou niektorých modelov. Takýmto spôsobom ideálne prispôsobíte obuv nohám dieťaťa. Dodatočné prvky z vodeodolného materiálu zabezpečia maximálnu ochranu pred dažďom.

649

Aké gumáky pre mladšie dieťa? Výrobcovia dbajú o to, aby si topánky bez problémov obuli aj predškoláci, preto bývajú často vybavené úchytmi nachádzajúcimi sa v hornej časti zvršku. Pri prvých mrazoch je dobré siahnuť po zateplených modeloch, vo vnútri ktorých sa nachádza teplá, mäkká kožušinka. Zateplenie sa dá vo väčšine prípadov vybrať, takže gumáky môžu vášmu dieťaťu poslúžiť po celý rok.

Ak premýšľate, kde kúpiť detské gumáky, veľký výber nájdete aj na internete. Na stránke eobuv.sk máte možnosť bezplatného doručenia a 30 dní na vrátenie obuvi zdarma a to všetko z pohodlia domova. Teraz, keď už viete, aké gumáky vybrať pre svoju ratolesť, sa môžete smelo pustiť do nakupovania!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
elegantné členkové čižmy, dámske ruksaky, ugg, dievcenske cizmy, adidas superstar, ccc, hoka tenisky, lasocki

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť