Posledné módne prehliadky a jesenno-zimné kolekcie módnych návrhárov boli označené za návrat do minulosti. Veľkí tvorcovia sveta fashion, vychádzajúc z ideológie less waste, využili totiž tie trendy, ktoré sa na módnych mólach objavili v predchádzajúcej sezóne. Aké modely topánok, ktoré kraľovali v uliciach predošlú jeseň, budú top aj v nasledovnej sezóne? O tom sa dočítate viac v našom článku.

Obuv značky Dr. Martens, ťažké topánky na platforme alebo členkové topánky s hranatými špičkami to je len zopár obuvníckych tipov, ktoré boli módne už minulú sezónu.

Šnurovacia obuv Dr. Martens

Dr. Martens, najmä v kombinácii so sukňami a šatami kraľovali na módnych mólach minulú jeseň a inak to nebude ani túto sezónu. Ťažké topánky k ženským kúskom šatníka sú recept na módny look aj na jeseň 2020. Zaujímavým riešením sú aj topánky Dr. Martens v členkovej verzii – s obľubou ich vo svojich outfitoch využíva aj Kendall Jenner, ktorou sa inšpirujú ženy po celom svete.

Členkové topánky a čižmy s hranatými špičkami

Trend špičiek typu square toe, teda zrezaného tvaru poznáme už z minulej sezóny. Návrhári predstavili celú paletu členkových čižiem a topánok práve s takýmito špičkami. Takéto nadviazanie na módu 90. rokov je veľmi trendy. S čím ich nosiť? V štýle granny chic, s prvkami z babičkinho šatníka alebo s rovným minimalistickým oblečením.

Členková obuv na platforme

Tieto topánky boli skutočným hitom počas prehliadok London Fashion Week 2019. Členková obuv na platforme, pretože o nich je reč, sú vysnívaným riešením, pokiaľ hľadáte (alebo máte už vo svojom šatníku) pohodlné a najmä odolné topánky do jesenného počasia. A za ich popularitu vďačíme návrhárom značky Bottega Veneta.

Biele topánky

Možno si pamätáte, ako ešte pred niekoľkými rokmi vzbudzoval trend bielych členkových čižiem a čižiem mnohé pochybnosti. Táto farba topánok v kombinácii s tými konkrétnymi strihmi sa totiž spájala s gýčovým štýlom, ktorý kraľoval v časoch, kedy bola na vyslní Paris Hilton. Rýchlo sa však ukázalo, že biele členkové čižmy a čižmy môžu byť skutočne šik a to ich napokon vystrelilo až na samotný vrchol módneho sveta. Postačí, ak sa pozrieme na najnovšiu kolekciu módneho domu Fendi!

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť