Keď počujete slovné spojenie „gumové baleríny”, určite vám napadne práve obuv značky Melissa. Medzičasom sa však na trhu objavila aj iná značka, ktorá taktiež ponúka topánky vyrobené z tohto charakteristického materiálu. Značka Zaxy vznikla neskôr, ale už si stihla získať zákazníkov po celom svete. Melissa alebo Zaxy – ktoré topánky sú lepšie?

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale značky nie sú si navzájom konkurenciou.

Melissa a Zaxy – pôvod značiek

Tak Melissa, ako aj Zaxy sú firmy, ktoré sa zrodili v Brazílii. Naviac patria do rovnakej skupiny Grendene – Zaxy je teda dcérskou spoločnosťou Melissy. Príbeh gumenej obuvi sa však nezačal písať v Južnej Amerike, ale na Francúzskej riviére, kedy sa zakladateľ skupiny Grendene nechal inšpirovať topánkami, ktoré nosili rybári – sandále s remienkami, zakrytými prstami vyznačujúce sa vysokou priľnavosťou podrážky.

Najdôležitejšou a najvýraznejšou vlastnosťou topánok Melissa a Zaxy je materiál, z ktorého boli vyrobené (oproti iným značkám). Gumená obuv, ktorú môžete nosiť každý deň (pokojne aj počas horúcich dní!) si rýchlo získala srdcia žien po celom svete.

Z čoho sú vyrobené topánky Melissa a Zaxy?

Hoci je hlavným materiálom používaným pri výrobe topánok oboch značiek guma, každá spoločnosť používa inú, pre seba charakteristickú technológiu. V prípade Melissy je to Mel-Flex a v prípade Zaxy – HugTec.

Bez ohľadu na názov technológie, topánky oboch značiek – aj keď sú vyrobené z gumy – sa budú skvele hodiť na leto. Sú mäkké, pohodlné a pružné, vďaka čomu sa ľahko prispôsobia tvaru chodidiel. Ba čo viac, tak topánky Melissa, ako aj Zaxy, sa vyznačujú charakteristickou vôňou žuvačiek!

Melissa vs. Zaxy – dizajn a výber

Stačí jeden pohľad na sortiment oboch značiek, aby ste mohli povedať, že topánky Melissa a Zaxy vyzerajú prakticky takmer rovnako. Nejde len o tvar alebo charakteristickú lesklú gumu, ale aj o ozdoby ako sú: srdiečka, kvietky alebo mašle. Vďaka dizajnu topánok získa každý outfit nádych dievčenského šarmu – tieto topánky sa budú dokonale hodiť k vzdušným šatám alebo sukniam a dodajú outfitom ľahkosť. Viac o tom, ako nosiť obuv Melissa, sa dočítate v našom ďalšom článku na blogu.

Melissa a Zaxy majú vo svojej ponuke dámske aj detské topánky. Pokiaľ však ide o výber jednotlivých modelov, prvý spomínaný výrobca môže ponúknuť väčšiu rozmanitosť. Obe firmy ponúkajú nielen letnú obuv, gumené sandále, šľapky či detské baleríny – v sortimente oboch firiem Zaxy a Melissa nájdeme aj gumáky alebo dokonca členkové topánky. Ponuka firmy Melissa naviac zahŕňa nielen topánky, ale aj doplnky a kabelky, ktoré sú vyrobené pomocou technológie Mel-Flex.

View this post on Instagram

Coming very, very soon! #staytuned 🙌

A post shared by Melissa Shoes (@melissashoesusa) on

Melissa alebo Zaxy – ktoré sú lacnejšie?

Posledné kritérium – ale možno najdôležitejšie – ktoré treba zvážiť pri nákupe týchto originálnych topánok, je cena. Tu je situácia jednoduchá – topánky Zaxy sú vo väčšine prípadov lacnejšie ako topánky Melissa. Nemali by ste ich však považovať za topánky nižšej kategórie, ale skôr za efektívnu náhradu za prijateľnejšiu cenu – obuv oboch firiem je zárukou vysokej kvality a pohodlia. Bonusom v prospech značky Melissa však môže byť aj skutočnosť, že značka často spolupracuje s renomovanými svetovými návrhármi – v minulosti napríklad spolupracovala s Vivienne Westwood alebo Karlom Lagerfeldom.

Už ste sa rozhodli, ktorá značka sa vám páči viac – Zaxy alebo Melissa? Klikajte na stránku eobuv.sk, kde na vás čaká široký výber spomínaných produktov!

Autor

Agnieszka Ślęzak

Hoci sa možno zdá, že conversky a lodičky nejdú dokopy, práve tieto typy topánok patria k mojim najobľúbenejším. V mojom šatníku kraľuje čierna v kombinácii s kvetovanými motívmi. V súkromí som milovníčkou čierneho humoru, zvierat a filmov Quentina Tarantina.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť