Čižmy sú opäť trendom jesene: aké si vybrať?

1 min.

Každú sezónu sa objavujú znova a stále patria k najnosenejším topánkam v ženskom šatníku. Kozačky sú elegantným kúskom, ktorý z vás vie spraviť dámu alebo naopak vyzdvihne vaše sexy krivky. Stačí vedieť, ako si správne vybrať.

Nad kolená

Možno sa vám vybaví Julia Roberts a jej kultové obtiahnuté čižmy nad kolená v hlavnej úlohe filmu Pretty Woman. Vysoké čižmy nosí sebavedomo, je krásna a atraktívna – inšpirujte sa! Tento typ čižiem sa hodí hlavne ženám vyššej postavy. Čižmy nad kolená naopak môžu nižšie ženy ešte opticky zmenšiť. Ak sa chcete cítiť naozaj sexi – zvoľte obtiahnuté džínsy alebo legíny, ktoré môžete do čižiem zapraviť.

6120

Čižmy sú skvelým doplnkom nielen k nohaviciam, ale i k šatám.

Pod kolená

Nízke čižmy s pevnou podrážkou a mäkkou kožušinou vo vnútri sú stálicou zimných mesiacov. To ale neznamená, že musia byť nudnou položkou. Vyberať môžete z rôznych variánt, materiálov i farieb. Ak vás nebaví neutrálny výzor, vsaďte na farebný alebo zvierací vzor.

Tip módneho experta

Užšie kozačky vysoké približne do polky lýtka sú ako stvorené pre tie nižšie z nás. Zvoľte pár na opätku, ktorý vašu postavu opticky predĺži.

V štýle Chelsea

V posledných rokoch sa Chelsea čižmy stali jedným z najpopulárneších modelov. Nájdete ich v rôznych prevedeniach, ale jeden znak ich konkrétne oddeľuje od tých ostatných – z boku topánky sa nachádza čierny gumový pruh, ktorý má štýlové i praktické využitie. Tieto topánky boli pôvodne navrhnuté pre kráľovnú Viktóriu, ktorá si želala topánky bez klasického viazania. Ich popularita začala stúpať v Anglicku v 50. rokoch minulého storočia a dnes ich už nosí celý svet.

Vedeli ste, že…?

Čižmy nosíme už tisíce rokov. Ako prví nosili čižmy Eskimáci, ktorým slúžili hlavne ako ochrana pred krutými zimnými podmienkami. Neskôr vysoké topánky nosili vojaci či džokeji, ktorí priniesli tento trend k širokej verejnosti.

S opätkom alebo bez?

Nie vždy je dobre vyzerajúci opätok tá správna voľba. Skúste sa zamyslieť nad tým, kam čižmy budete nosiť a akú funkciu majú pre vás spĺňať – sú doplnkom outfitu alebo chcete hlavne teplo a pohodlie? Praktickou voľbou s nízkym alebo žiadnym opätkom sú napríklad čižmy vo vojenskom štýle. Ak vám vyhovuje nízky opätok a máte radi originálne kúsky, skúste siahnuť po kovbojských kozačkách, ktorých vznik inšpiroval divoký západ. Ak vás komfort až tak nezaujíma, ale chcete v prvom rade zahviezdiť – určite siahnite po vysokých, úzkych opätkoch.

6121

Dodajte zimným outfitom nádych elegancie, čižmy na opätku sú na to ako stvorené.

Čižmy sú znovu v móde a v ponuke je široký výber. Podľa čoho budete vyberať vy – siahnete po komforte alebo zvolíte dramatický sexi look?

Odporúčané
logo signet
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!