Najmódnejšie kabelky na jar 2021? Také, ktoré sú vyjadrením maximálnej pripravenosti na návrat do práce a zároveň splneným snom minimalistiek. Reč je o kabelkách, ktoré boli ešte nedávno označované za nudné a nemódne… teda aktovky známe aj pod názvom messenger kabelky. Áno, práve tento model získal v poslednom období novú, sviežu formu a objavil sa na posledných módnych prehliadkach. Časť trendsetteriek ich už má vo svojom šatníku, druhá časť ešte len hľadá svoj vysnívaný model. A vy?

Možno už máte vo svojom šatníku koženú aktovku, ktorej by ste teraz mali dať druhú šancu.

Kožené aktovky kedysi

Skôr ako sa tento štýlový doplnok začal spájať s korporátnym dress codom a závanom nudy v šatníku, zažívali aktovky svojich päť minút slávy. Predsa len, tieto kabelky boli neoddeliteľným prvkom špecialistov v seriáli ,,Mad Man”. Za to Blair Waldorf, ikona štýlu zo seriálu ,,Gossip girl”, si k svojim outfitom vybrala ikonický model od značky Mulberry – Alexa. Aj napriek tomu, že sa aktovky stali v určitom momente minulosťou a nahradili ich o niečo menej formálne modely kabeliek. Až doposiaľ…

Messenger kabelka: trendy jar-leto 2021

Nie je žiadnym tajomstvom, že módny svet priam miluje veľké návraty doplnkov alebo topánok, ktoré už upadli do zabudnutia. Pandémia sa však postarala o to, že sme si začali viac vážiť to, čo je nadčasové, praktické, pohodlné a ľahké na údržbu. A presne také sú messenger kabelky alebo aktovky. Pravdepodobne z tohto dôvodu sa objavili na prehliadkach hneď vedľa iných, najmódnejších modelov. O TOP kabelkách na jar a leto 2021 si môžete prečítať v našom ďalšom článku na blogu. Tieto kabelky sa objavili na prehliadkach vedľa rybárskych sieťok, víkendových tašiek, kabeliek baguette alebo mikro modelov.

Francúzsky módny dom Hermes nám predstavil nenápadnú, minimalistickú plochú aktovku so širokým popruhom a zaoblenými rohmi.

U Prady kraľujú ploché aktovky na kratšom popruhu, ktoré sú zdobené charakteristickým logom značky.

Návrhári značky Jil Sander sa rozhodli pre nadčasovú klasiku – geometrickú, čiernu aktovku z lícovej kože, ktorá je vybavená uškom ,,do ruky”.

Za to britská značka Mullbery znova propaguje svoj kultový model ,,Alexa”, ktorý si vybrala aj Blair Waldorf.

Módny dom Fendi nám predstavil látkové messenger kabelky s logom, koženými uškami a dodatočným popruhom.

S čím nosit aktovku?

Premýšľate o tom, akým spôsobom využiť a do outfitu zakomponovať v poslednej dobe veľmi módnu aktovku? Tento model kabeliek sa najviac osvedčí v minimalistických outfitoch. Jednoduché total looky v neutrálnych farbách budú ideálnym spoločníkom rovnako jednoduchej koženej aktovky. Za zmienku stojí aj kombinácia týchto kabeliek s pastelovými, hladkými šatami alebo bielym kostýmom v elegantnom štýle. A pre aký outfit sa rozhodnete vy na jar 2021?

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť