Nákup topánok do školy býva neraz výzvou – ako rodič chcete kúpiť také, ktoré budú predovšetkým pohodlné a funkčné. Dieťa sa zase zameriava hlavne na vizuálne aspekty topánok, v ktorých bude každý deň tráviť čas v kruhu svojich rovesníkov. Prinášame vám prehľad topánok do školy, ktoré spĺňajú kritériá detí, ako aj rodičov.

Nájsť topánky do školy, ktoré sa budú vyznačovať originálnym, zaujímavým dizajnom a budú zároveň pohodlné a optimálne pre vývin chodidla dieťaťa, nie je nemožné. Postačí, ak sa zameriate na niekoľko aspektov, vďaka ktorým si vyberiete model tak pre chlapca, ako aj dievča.

Funkčné vlastnosti – na čo sa zamerať pri výbere detských prezuviek?

Hoci nohy dieťaťa rastú (miestami prekvapivo) rýchlym tempom, nezabúdajte, že topánky, ktoré bude nosiť po škole, musia ideálne sadnúť. Malé budú mať negatívny vplyv na správny vývin chodidla dieťaťa a naopak, priveľké neposkytnú potrebnú stabilitu, čo môže viesť k pádu. Ako teda ideálne prispôsobiť detskú obuv chodidlám vašej ratolesti? Využite jednu z overených metód merania detských chodidiel, ktoré nájdete v inom článku.

Okrem správnej veľkosti je mimoriadne dôležitý aj materiál, z ktorého boli vyrobené. Vyberajte si spomedzi ľahkých modelov, ktorých gumová podrážka (jedine svetlej farby!) bude hrubšia a kvalitná a zároveň odolná proti poškodeniu a zvršok vyrobený z textilných materiálov, vďaka ktorým bude chodidlo dýchať.

Skôr, ako sa rozhodnete pre konkrétny model topánok, venujte pozornosť ich zapínaniu. Nezabúdajte, že dieťa si ich bude obúvať a vyzúvať bez vašej pomoci, preto vyberajte šnurované modely len pre staršie deti. Pre najmenších budú rozhodne najlepším riešením nasúvacie modely alebo vo verzii na suchý zips.

Prezuvky do školy pre dievča – aké vybrať?

148

Ste šťastným rodičom malej slečny, ktorá sa zaujíma o to, ako vyzerá? Ak spoločne vyberiete ideálne prezuvky, môžu byť skutočnou motiváciou na to, aby chodila do školy s radosťou – koniec koncov, ktorá slečna by sa nechcela medzi svojimi rovesníkmi predviesť vo svojich nových, módnych topánkach?

Našuchovacie kultové Vans Slip-On sú ideálnym riešením pre mladšie dievčatá. Vyznačujú sa odolnou, kaučukovou podrážkou, ktorá nepoškodí školskú podlahu a zároveň bude odolná proti vyšúchavaniu. Okrem toho, zvršok topánok je dostupný v mnohých farebných prevedeniach a vzoroch. Tenisky Vans sú ideálne topánky do školy a to najmä vďaka svojej univerzálnosti – budú sa hodiť tak k pohodlným nohaviciam typu jogger, k letným šatám, ako aj na školské udalosti rôzneho typu.

Ak vaša ratolesť s viazaním šnúrok už nemá žiadny problém, stavte na klasické nízke alebo členkové tenisky s gumenou špičkou. Sú pohodlné, bezpečné a hodia sa takmer ku všetkému. Najpopulárnejšie modely nájdete v ponuke známej značky Converse alebo Big Star. Alternatívou k tomuto typu topánok môžu byť aj rovnako známe tenisky Vans Authentic alebo Old Skool. Ide o šnurovaciu alternatívu k nasúvacím Slip-On. Všetky z menovaných modelov nájdete v internetovom obchode eobuv. Nezabúdajte, že obuv do školy sa môže vyznačovať aj originálnymi vzormi alebo farbami, preto umožnite dieťaťu vyjadriť svoju osobnosť!

Štýlové topánky do školy pre chlapca

V prípade prezuviek pre chlapca si vyberajte modely, ktoré nadväzujú na typicky chlapčenské športy alebo hviezdy z tejto oblasti. Ak je chlapec aktívny a prejavuje záujem o šport, najznámejšie topánky skateboardistov od značky Vans sa mu určite zapáčia. Bez problémov si poradí s nasúvacími modelmi alebo teniskami na suchý zips a fakt, že v nich vyzerá ako Tony Hawk ho určite poteší. Varianty podobného strihy vyrába aj značka Nike – možno vás osloví tzv. model Janoski, ktorý bol pomenovaný podľa profesionálneho skateboardistu. Záleží vám na kúpe ľahkých topánok? Značka Lacoste má vo svojej ponuke štýlové modely na tenkej a zároveň ľahkej podrážke.

149

Pre starších chlapcov, ktorým šnurovanie topánok nerobí žiadny problém, vyberte, podobne ako v prípade dievčat, klasické tenisky značky Converse alebo Big Star. Tieto známe značky sú zárukou štýlového dizajnu, ktorý ide vždy ruka v ruke s kvalitou. V prípade topánok, ktoré bude dieťa nosiť v škole, je to mimoriadne dôležité, pretože pri každodennom používaní budú mať značný vplyv na zdravý vývin detských chodidiel.

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť