Gumáky už dávno nie sú len topánky, ktoré sa nosili na určitý druh práce alebo ako posledná možnosť do daždivých dní. Vďaka širokej ponuke modelov od značiek Hunter a Tretorn sa rýchlo presvedčíte o tom, že sú nielen praktické, ale aj štýlové. Premýšľate, aké gumáky si vybrať? Ste na správnej adrese!

Ktorá značka ponúka väčší výber? Ktorá je lacnejšia? Odpoveď na tieto otázky nájdete v tomto článku!

Hunter vs. Tretorn – o značkách

Hunter je firma, ktorej produkty sú stelesnením britského štýlu. Gumáky tejto značky môžeme porovnať s takými legendárnymi kúskami šatníka, ako je napríklad kabát Burberry alebo kabelka Chanel. Spoločnosť založili v roku 1856 dvaja Američania – Henry Lee Norris a Spencer Thomas Parmlee – ktorí prišli do Škótska, aby tam začali vyrábať topánky z kaučuku. To však nebol ich jediný objekt záujmu – v ich portfóliu sa našli aj také produkty ako golfové loptičky, pneumatiky alebo… podlahové krytiny. Topánky tejto firmy sa však predsa len tešili najväčšej obľube. Počas svetových vojen dodávala firma Hunter odolnú obuv britským vojakom. Neskôr ich nosili už všetci obyvatelia Britských ostrovov, aby boli chránení pred daždivým počasím.

Začiatky značky Tretorn treba hľadať vo švédskom Helsingborgu. Práve tu vznikla v roku 1891 novo založená továreň na výrobu produktov z gumy a za tým všetkým stál Henry Dunker – ponúkala nielen najžiadanejšie gumáky, ale aj pneumatiky či tenisové loptičky. Zaujímavé je to, že Tretorn sa zameriaval aj na výrobu textilnej obuvi – firmu preslávili aj tenisové hviezdy ako Bjorn Borg alebo Martina Navrátilová, ktorí hrali v tých časoch práve v teniskách švédskej značky. Gumáky ale zaistili firme popularitu v celej Európe – firma Tretorn sa už po 5 rokoch fungovania mohla pochváliť prvým miliónom vyrobených gumových topánok.

Dizajn a výber

Obe značky sa môžu pochváliť skutočne rozmanitou ponukou, v ktorej nechýbajú ani farebné gumáky. Pokiaľ ide o sortiment značky Hunter, ale aj značky Tretorn – nájdeme u nich dámsku, pánsku, detskú obuv a tiež rôzne doplnky. Každá z týchto firiem má vo svojej ponuke gumáky s rôznou výškou zvršku – nie je problém zohnať členkové alebo vysoké gumáky. Všetky modely sú vyrobené z vysokokvalitnej gumy, čo zabraňuje prieniku vlhkosti do vnútra topánok. Niektoré gumáky Hunter alebo Tretorn sú zateplené, vďaka čomu ich môžete nosiť aj v chladnejších mesiacoch – treba však uznať, že značka Tretorn má vo svojej ponuke viac takýchto modelov.

A čo dizajn týchto topánok? Už na prvý pohľad ste si mohli všimnúť, že gumáky Hunter sú lepšou voľbou v prípade elegantných outfitov. Všetko vďaka charakteristickej pracke, ktorá je umiestnená v hornej časti zvršku a dodáva topánkam formálny charakter. Zato gumáky Tretorn sa budú viac hodiť k voľnejším, klasickým outfitom na každodenné nosenie.

Tretorn alebo Hunter – ktoré sú lacnejšie?

Cena gumákov v prípade oboch značiek závisí predovšetkým od výšky zvršku. Vo väčšině prípadov vychádza cenovo výhodnejšie obuv Tretorn. To však neznamená, že gumáky Hunter sú cenovo nedostupnou voľbou – rozhodne sa oplatí využiť zľavové akcie, o ktoré na stránkach eobuv.sk nebýva núdza!

Hľadáte nepremokavú obuv pre svojich najmenších? Neprehliadnite náš ďalší článok na blogu, v ktorom sa venujeme tomu, aké gumáky vybrať pre deti.

Autor

Agnieszka Ślęzak

Hoci sa možno zdá, že conversky a lodičky nejdú dokopy, práve tieto typy topánok patria k mojim najobľúbenejším. V mojom šatníku kraľuje čierna v kombinácii s kvetovanými motívmi. V súkromí som milovníčkou čierneho humoru, zvierat a filmov Quentina Tarantina.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť