EMU alebo UGG? Módny súboj legendárnych snehúl

3 min.

Niekto ich považuje za zvláštne, pre iných sú zasa – povinným prvkom zimného šatníka. Charakteristické snehule EMU a UGG, pretože o nich je reč, majú po celom svete svojich fanúšikov, ale aj neprajníkov. Niet však pochýb o tom, že za tie roky si už stihli získať status ikonických. A hoci môžu na prvý pohľad vyzerať identicky, v skutočnosti sa tieto dve značky v mnohom líšia. EMU alebo UGG – ktoré sú lepšie?

Ktorá značka sa na trhu objavila ako prvá a ponúka väčší výber modelov? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Odkiaľ pochádzajú značky EMU a UGG?

Túto otázku by vám mali zodpovedať samotné názvy značiek. Úplné znenie prvej z nich je EMU Australia, druhá zasa, známa ako UGG, vznikla pôvodne ako UGG Australia. Neznamená to však, že obe firmy pochádzajú z tohto kontinentu. Značka UGG je americkou značkou, ktorú založila Austrálčanka.

Značka EMU sa objavila na trhu v roku 1948 – o 30 rokov skôr ako jej konkurent. Výrobcovia mali pritom jasný cieľ – vytvoriť topánky pre… surfistov. Viac na tému dejín značky EMU Australia sa dočítate v ďalšom článku na našom blogu.

4225

Vyberte si jeden z modelov snehúl EMU Australia v hnedej farbe.

Ktoré sú lepšie – EMU alebo UGG? Zopár slov o prevedení populárnych snehúl

Topánky emu a ugg sa od konkurencie odlišujú materiálom vyhotovenia. Topánky oboch firiem sú vyrobené z merino vlny. Obuv americkej aj austrálskej značky je vybavená kožušinou z novozélandských oviec. Táto vlna sa vyznačuje jedinečnými vlastnosťami – pri mínusových teplotách zahrieva a pri vysokých, naopak – chladí. Viac informácií o tom, z čoho sú vyrobené topánky EMU, nájdete v našom ďalšom článku na blogu.

Značka UGG používa ovčiu kožu podstatne častejšie, aj pri výrobe zvršku. V sortimente značky EMU sú tiež modely vyrobené v celosti z tohto materiálu, je ich však menej.

4226

Čierne snehule UGG sa skvele hodia k priliehavým nohaviciam so zvieracou potlačou.

EMU, UGG – rozdiely vo vzhľade

Väčšina ľudí si pod pojmom „emu” alebo „ugg” predstaví svetlohnedé snehule s mäkkým zvrškom. Nie sú to však jediné produkty, ktoré ponúkajú spomínané značky. Tak EMU, ako aj UGG majú vo svojom sortimente modely s rôznou dĺžkou sáry, v rôznych farbách a s rôznymi vzormi – a to nehovoríme len o snehuliach, ale aj o papučiach či šľapkách!

A hoci sú si topánky EMU a UGG veľmi podobné, druhá zo spomínaných značiek ponúka väčší výber modelov snehúl – čo však neznamená, že sortiment prvej z nich je nepostačujúci. V ponuke oboch značiek nájdete modely v rôznych farbách, zdobené nielen kožušinou, ale aj retiazkami či flitrami.

Viete, že…?

Rok 2000 bol pre značku UGG prelomovým. Práve vtedy počas jedného z dielov svojej relácie umiestnila Oprah Winfrey tieto topánky na zoznam svojich obľúbených vecí. Vďaka tomu sa tieto topánky stali populárnymi u širokej verejnosti, nielen medzi surfistami.

O kvalite topánok UGG a EMU

Okrem vzhľadu treba pri výbere topánok – najmä tých zimných – zohľadniť aj kvalitu spracovania. Tak snehule EMU, ako aj UGG sú vyrobené s maximálnou precíznosťou. Majú spevnenie na pätách a dvojité švíky, čo zaisťuje topánkam dlhú životnosť. Výhodou topánok ugg je hrubšia podrážka. Niektoré lacnejšie modely EMU sú vyrobené z tenšej vlny – budú preto lepšie skôr na prechodné obdobie ako na zimu.

Bez ohľadu na výrobcu sú snehule z merino vlny známe svojou dobrou odolnosťou proti vlhkosti (pod podmienkou, že ich budete používať v súlade s ich určením). Ešte pred prvým použitím ich dôkladne naimpregnujte. O tom, či sú topánky ugg nepremokavé, sa dočítate viac v našom ďalšom článku na blogu.

4227

Klasické snehule UGG sú dostupné v mnohých farbách, vrátane obľúbenej hnedej.

Topánky EMU alebo UGG – ktoré sú lacnejšie?

Čo sa týka ceny populárnych snehúl, v tomto prípade si môžeme všimnúť jasný rozdiel. Topánky EMU sú rozhodne lacnejšie, čo je pre mnohých rozhodujúcim faktorom pri výbere obuvi.

Napriek priaznivejšej cene − v porovnaní s konkurenciou − sú topánky EMU stále značnou investíciou. Na to, aby ste mohli využívať všetky ich benefity, kupujte výlučne originálne exempláre. Mnohí skeptici tvrdia, že tieto topánky sa rýchlo ničia a päta nie je optimálne spevnená, v dôsledku čoho sa ľahko deformuje. To je ale charakteristické pre napodobeniny, ktoré sú (žiaľ) na trhu všeobecne dostupné a s americkou či austrálskou značkou nemajú nič spoločného. Aby ste sa vyhli takýmto napodobeninám, prečítajte si náš ďalší článok na blogu, z ktorého sa dozviete, ako rozpoznať originálne topánky UGG.

Na eobuv.sk máte istotu, že kupujete originálne topánky EMU a UGG! Objavte širokú ponuku oboch značiek a vyberte si model pre seba. Ak vás snehule napriek všetkému neoslovia, máte 30 dní na bezplatné vrátenie tovaru z pohodlia domova.

Odporúčané
logo signet
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
Biele dámske sneakersy, Dámska obuv Ecco, Kabelky Calvin Klein, Dámska obuv Michael Kors, Crocs pre deti, Dámske sneakersy Guess, Kabelky Guess, Červené kabelky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť