Niekto ich považuje za zvláštne, pre iných sú zasa – povinným prvkom zimného šatníka. Charakteristické snehule EMU a UGG, pretože o nich je reč, majú po celom svete svojich fanúšikov, ale aj neprajníkov. Niet však pochýb o tom, že za tie roky si už stihli získať status ikonických. A hoci môžu na prvý pohľad vyzerať identicky, v skutočnosti sa tieto dve značky v mnohom líšia. EMU alebo UGG – ktoré sú lepšie?

Ktorá značka sa na trhu objavila ako prvá a ponúka väčší výber modelov? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Odkiaľ pochádzajú značky EMU a UGG?

Túto otázku by vám mali zodpovedať samotné názvy značiek. Úplné znenie prvej z nich je EMU Australia, druhá zasa, známa ako UGG, vznikla pôvodne ako UGG Australia. Neznamená to však, že obe firmy pochádzajú z tohto kontinentu. Značka UGG je americkou značkou, ktorú založila Austrálčanka.

Značka EMU sa objavila na trhu v roku 1948 – o 30 rokov skôr ako jej konkurent. Výrobcovia mali pritom jasný cieľ – vytvoriť topánky pre… surfistov. Viac na tému dejín značky EMU Australia sa dočítate v ďalšom článku na našom blogu.

4225

Vyberte si jeden z modelov snehúl EMU Australia v hnedej farbe.

Ktoré sú lepšie – EMU alebo UGG? Zopár slov o prevedení populárnych snehúl

Topánky emu a ugg sa od konkurencie odlišujú materiálom vyhotovenia. Topánky oboch firiem sú vyrobené z merino vlny. Obuv americkej aj austrálskej značky je vybavená kožušinou z novozélandských oviec. Táto vlna sa vyznačuje jedinečnými vlastnosťami – pri mínusových teplotách zahrieva a pri vysokých, naopak – chladí. Viac informácií o tom, z čoho sú vyrobené topánky EMU, nájdete v našom ďalšom článku na blogu.

Značka UGG používa ovčiu kožu podstatne častejšie, aj pri výrobe zvršku. V sortimente značky EMU sú tiež modely vyrobené v celosti z tohto materiálu, je ich však menej.

4226

Čierne snehule UGG sa skvele hodia k priliehavým nohaviciam so zvieracou potlačou.

EMU, UGG – rozdiely vo vzhľade

Väčšina ľudí si pod pojmom „emu” alebo „ugg” predstaví svetlohnedé snehule s mäkkým zvrškom. Nie sú to však jediné produkty, ktoré ponúkajú spomínané značky. Tak EMU, ako aj UGG majú vo svojom sortimente modely s rôznou dĺžkou sáry, v rôznych farbách a s rôznymi vzormi – a to nehovoríme len o snehuliach, ale aj o papučiach či šľapkách!

A hoci sú si topánky EMU a UGG veľmi podobné, druhá zo spomínaných značiek ponúka väčší výber modelov snehúl – čo však neznamená, že sortiment prvej z nich je nepostačujúci. V ponuke oboch značiek nájdete modely v rôznych farbách, zdobené nielen kožušinou, ale aj retiazkami či flitrami.

Viete, že…?

Rok 2000 bol pre značku UGG prelomovým. Práve vtedy počas jedného z dielov svojej relácie umiestnila Oprah Winfrey tieto topánky na zoznam svojich obľúbených vecí. Vďaka tomu sa tieto topánky stali populárnymi u širokej verejnosti, nielen medzi surfistami.

O kvalite topánok UGG a EMU

Okrem vzhľadu treba pri výbere topánok – najmä tých zimných – zohľadniť aj kvalitu spracovania. Tak snehule EMU, ako aj UGG sú vyrobené s maximálnou precíznosťou. Majú spevnenie na pätách a dvojité švíky, čo zaisťuje topánkam dlhú životnosť. Výhodou topánok ugg je hrubšia podrážka. Niektoré lacnejšie modely EMU sú vyrobené z tenšej vlny – budú preto lepšie skôr na prechodné obdobie ako na zimu.

Bez ohľadu na výrobcu sú snehule z merino vlny známe svojou dobrou odolnosťou proti vlhkosti (pod podmienkou, že ich budete používať v súlade s ich určením). Ešte pred prvým použitím ich dôkladne naimpregnujte. O tom, či sú topánky ugg nepremokavé, sa dočítate viac v našom ďalšom článku na blogu.

4227

Klasické snehule UGG sú dostupné v mnohých farbách, vrátane obľúbenej hnedej.

Topánky EMU alebo UGG – ktoré sú lacnejšie?

Čo sa týka ceny populárnych snehúl, v tomto prípade si môžeme všimnúť jasný rozdiel. Topánky EMU sú rozhodne lacnejšie, čo je pre mnohých rozhodujúcim faktorom pri výbere obuvi.

Napriek priaznivejšej cene − v porovnaní s konkurenciou − sú topánky EMU stále značnou investíciou. Na to, aby ste mohli využívať všetky ich benefity, kupujte výlučne originálne exempláre. Mnohí skeptici tvrdia, že tieto topánky sa rýchlo ničia a päta nie je optimálne spevnená, v dôsledku čoho sa ľahko deformuje. To je ale charakteristické pre napodobeniny, ktoré sú (žiaľ) na trhu všeobecne dostupné a s americkou či austrálskou značkou nemajú nič spoločného. Aby ste sa vyhli takýmto napodobeninám, prečítajte si náš ďalší článok na blogu, z ktorého sa dozviete, ako rozpoznať originálne topánky UGG.

Na eobuv.sk máte istotu, že kupujete originálne topánky EMU a UGG! Objavte širokú ponuku oboch značiek a vyberte si model pre seba. Ak vás snehule napriek všetkému neoslovia, máte 30 dní na bezplatné vrátenie tovaru z pohodlia domova.

Autor

Ewa Majchrzak

Som fanúšičkou štýlu casual a tenisiek. V mojom šatníku kraľuje biela, čierna a pastelové farby. V súkromí som milovníčkou plávania, tenisu, škandinávskych kriminálok a pyšnou majiteľkou kocúra Apostrofa.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť