Trendy na sezónu jar-leto 2020 sú aj vďaka parížskemu a kodaňskému týždňu módy konečne známe. Tak v uliciach, ako aj na módnych prehliadkach sme si mohli všimnúť veľké množstvo outfitov, ktorých súčasťou boli o. i. elegantné dámske topánky, ktoré budú v nadchádzajúcej sezóne mimoriadne trendy. Pozrite si najzaujímavejšie z nich!

Móda neustále slávi návrat modelov topánok z 90. rokov a nadchádzajúca jarná a letná sezóna prekypuje módnymi riešeniami.

Trendy na jar-leto 2020: lesklé čižmy

Po semišových mušketierkach a riasených čižmách z vinylového materiálu je čas na novú podobu týchto klasických topánok. Trendsetterky kombinujú metalické, priliehavé čižmy s outfitmi v retro štýle. Treba uznať, že celok vyzerá veľmi zaujímavo.

Tip expertky:

Chcete vytvoriť outfit v retro štýle? Využite pri tejto príležitosti tzv. babushka trend, teda viazanie šatky na hlavu.

Trendy na jar-leto 2020: metalické sandále na ihličkovom opätku

Metalické sandále patria k najobľúbenejším topánkam Parížaniek. Všetko preto, že napriek svojej jemnosti dodajú outfitu istú dávku originality. Nie je preto nič zvláštne na tom, že zlaté a strieborné sandále na ihličkovom opätku dominovali na prehliadkach týždňov módy.

Ak nechcete, aby etnický alebo romantický look pôsobil príliš monotónnym dojmom, prelomte túto schému práve metalickými sandálmi.

Trendy na jar-leto 2020: topánky s kontrastnými špičkami

Možno ste sa už stretli s topánkami s kontrastnými špičkami. Obuv predstavená módnym domom Chanel je už teraz predzvesťou najhorúcejších trendov sezóny jar-leto 2020. Ide o elegantné topánky ideálne do práce alebo večerné stretnutie s priateľmi!

Ako nosiť tieto štýlové topánky? Existuje niekoľko spôsobov, ale k tým najvydarenejším patria outfity inšpirované štýlom… Coco Chanel. Môžete k nim zvoliť prešívanú kabelku na retiazke, tvídové sako, ale aj džínsy a biele tričko.

Trendy na jar-leto 2020: lodičky s odhalenými pätami

Vďaka značke Jimmy Choo si ich zamilovala aj princezná Diana a v súčasnosti ju milujú všetky trendsetterky. Lodičky s odhalenými pätami, pretože o nich je reč, sú ideálnym riešením na leto, ktoré môžete využiť napr. aj do práce.

Lodičky s odhalenými pätami sa osvedčia tak v kombinácii so sukňami, ako aj nohavicami. Ak si zvolíte džínsy a košeľu, vytvoríte ideálny poloformálny outfit.

Trendy na jar-leto 2020: mokasíny a lordsy na nízkom hrubom alebo ihličkovom opätku

Čo poviete na malé osvieženie v podobe dámskych mokasín alebo lordsov? Nadchádzajúca sezóna im bude priať. Na nohách trendsetteriek si ich tentokrát môžeme všimnúť v trochu inom vydaní a konkrétne na podpätku.

Lordsy a mokasíny na nízkom opätku nadväzujú na štýl 90. rokov, čo znamená, že tieto trendy budú stále top.

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.