Dress scandinavian, teda najpopulárnejšie topánky v škandinávskom štýle

2 min.

Hoci sa škandinávsky štýl, najmä na Slovensku, najčastejšie spája so spôsobom zariaďovania interiérov, ide aj o špecifický módny smer. Spočíva v jednoduchosti, kvalite a nespútanom štýle. Len nedávno prišiel v trochu vynovenej verzii, s veselými vzormi či látkami. Aké topánky v škandinávskom štýle nosia ženy v severnej časti Európy? Odpoveď na túto otázku nájdete v článku nižšie.

Topánky v škandinávskom štýle sa vyznačujú funkčnosťou a minimalizmom. Zistite, aké modely korešpondujú s týmto štýlom.

Pernille Teisbaek – autorka škandinávskej módnej biblie

Ak vás zaujal škandinávsky štýl, jeho nespornou ikonou je módna redaktorka, štylistka a škandinávska it-girl, Pernille Teisbaek. To práve ona vydala knižku ,,Dress scandinavian”, ktorej recenzenti ju označujú za módnu bibliu tohto špecifického, ušľachtilého módneho smeru.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Ak už chcete čerpať inšpiráciu, tak od tých najlepších, preto v tomto článku nájdete množstvo citátov a odpovedí samotnej Pernille, ktoré vám pomôžu pri kompletizovaní vášho šatníka so škandinávskym charakterom.

Kožené členkové čižmy v pánskom štýle

Škandinávsky štýl sa často (a celkom pochopiteľne) považuje za trochu androgénny, v dôsledku čoho ho mnohí vnímajú ako príliš mužský a málo atraktívny. Nie je to však úplne pravda, pretože tak ako vo všetkých iných aspektoch, v outfitoch je dôležitá rovnováha a vedomie toho, že kontrasty dokážu celok krásne zdôrazniť a majú veľký vplyv na konečný efekt. Práve preto sú dámske čierne kožené členkové čižmy absolútne minimum škandinávskeho šatníka.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Lodičky v kontrastnej farbe

Pernille opakuje, že škandinávsky štýl v žiadnom prípade nie je nudný. Hoci sa vyznačuje minimalizmom a jednoduchosťou, neznamená to, že outfity takéhoto charakteru nemôžu byť zaujímavé. K jednoduchým kombináciám pozostávajúcim napr. z džínsov v štýle mom jeans a bielej košele zvoľte kontrastné červené alebo biele lodičky klasického strihu vysokej kvality. Keď ich budete mať vo svojom šatníku, nikdy nebudete mať problém s jednotvárnosťou.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Pernille Teisbaek:

Noste topánky na vysokom podpätku na každý deň s džínsami vyšúchaného vzhľadu alebo s teplákovými nohavicami a jednoduchým topom, pretože takéto outfity vytvárajú dokona casual celok.

6129

Zľava: červené lodičky Wojas, červené lodičky R.Polański, červené lodičky Sergio Bardi, červené lodičky Baldaccini

Tenisky, v ktorých môžete slobodne kráčať, nielen dobre vyzerať

V škandinávskom štýle sa okrem vzhľadu jednotlivých prvkov šatníka ráta aj ich funkčnosť. Vďaka tomu možno povedať, že ženy oblečené v škandinávskom štýle sa musia cítiť pohodlne. Kúsky, ktoré teda neprinášajú komfort pri nosení, v takomto šatníku jednoducho nemajú priestor. Práve preto považujú trend nosenia tenisiek ku každému outfitu mimoriadne doslovne keďže ide o pohodlné športové topánky, máme sa v nich cítiť pohodlne. Najčastejšie si vyberajú biele dámske sneakersy, bez obavy o ich vzhľad. Koniec koncov, škandinávsky štýl má byť autentický.

Pernille Teisbaek:

Tenisky sú na to, aby sme ich neustále používali, takže nemajte obavy, že sa znečistia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

6130

Zľava: topánky Nike, sneakersy John Richmond, sneakersy New Balance, sneakersy Michael Kors

Vysoké čižmy, ale nie ku krátkym sukniam

Dámske čižmy nad koleno alebo dokonca do polovice stehna taktiež korešpondujú so škandinávskym štýlom, avšak len v prípade, ak ich správne skombinujete.

Pernille Treisbaek:

Topánky do polovice stehna v kombinácii s minisukňami alebo krátkymi šatami – to podľa nášho názoru ,,nefunguje”. Takéto topánky sa hodia k džínsom alebo sukniam a šatám ku kolenám.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

6131

Zľava: mušketierky R.Polański, mušketierky Nessi, mušketierky Tony Burch, mušketierky Eva Longoria

Tak Pernille ako aj iné ,,ambasádorky” škandinávskeho štýlu nás presviedčajú o tom, že hoci sa považuje za veľmi minimalistický, môže byť rovnako zaujímavý. Škandinávsky štýl rozhodne nie je bláznivý, ale severanky veľmi rady pútajú pozornosť nejakým pôsobivým detailom, vďaka ktorému pôsobí celok originálnym dojmom. Sveter skombinovaný s nohavicami to nie je len sveter a nohavice, ale napr. aj vyhrnuté manžety odhaľujúce jemný vzor na košeli alebo originálny náramok. Škandinávsky štýl je teda úplne iný pohľad na módu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť