Detské topánky na behanie – ktoré topánky vybrať pre malého bežca?

3 min.

Detské topánky predstavujú na výber pomerne náročný komponent detského šatníka. Detské nožičky sú totiž veľmi citlivé a je viac ako nevyhnutné, aby sme im (a najmä ich zdraviu) venovali dostatočnú pozornosť. Správne topánky totiž priamo ovplyvňujú kvalitu chôdze, čo zasa priamo ovplyvňuje ďalšie zdravotné aspekty fungovania nášho tela. Ak totiž máte správnu obuv a správnu chôdzu, rovnako aj správne držíte telo. Vďaka tomu sa môžete vyvarovať problém ako je napríklad bolesť chrbtice, či hlavy.

Detské topánky predstavujú na výber pomerne náročný komponent detského šatníka. Detské nožičky sú totiž veľmi citlivé a je viac ako nevyhnutné, aby sme im (a najmä ich zdraviu) venovali dostatočnú pozornosť. Správne topánky totiž priamo ovplyvňujú kvalitu chôdze, čo zasa priamo ovplyvňuje ďalšie zdravotné aspekty fungovania nášho tela. Ak totiž máte správnu obuv a správnu chôdzu, rovnako aj správne držíte telo. Vďaka tomu sa môžete vyvarovať problém ako je napríklad bolesť chrbtice, či hlavy.

Športové topánky sú navyše tiež veľmi špecifické a pokiaľ vyberiete správny model môžu vám pomôcť zlepšiť vaše výkony. Pri výbere nesprávneho páru si zasa môžete uškodiť a spôsobiť zdravotné ťažkosti. To isté platí aj pre detské športové topánky. Napríklad bežecké topánky pre deti, by mali byť vyberané v správnej veľkosti, čo sa týka dĺžky aj šírky nohy. Deti by mali mať pri pohybe dostatočnú voľnosť prstov, aby sa cítili pohodlne. Ako vyberať detské topánky pre dosiahnutie čo najlepšieho efektu?

Prečo by deti mali behať v špeciálnych bežeckých topánkach?

Prečo by deti mali behať v špeciálnych bežeckých topánkach?

Detská bežecká obuv je veľmi podstatnou súčasťou detskej športovej výbavy. Bežeckú obuv vo všeobecnosti je vždy potrebné vyberať podľa veľkosti, ale aj podľa povrchu, na ktorom sa chystáte behať. Od toho sa totiž priamo odvíja aj odpruženie topánok. To dokáže vo veľkej miere ušetriť vaše kĺby pred zbytočnou námahou. Pre deti, ktoré sa vyvíjajú môže byť nesprávny pohyb veľkým problémom.

Vo všeobecnosti rozlišujeme trailové topánky na beh po náročnom teréne ako je napríklad lesný terén, či horské prostredie so skalami. Rovnako rozlišujeme topánky aj na indoorové behanie a potom napríklad na asfalt. Každé majú svoje podrážky prispôsobené pre iný typ podkladu, vďaka čomu poskytujú podporu pri behu na konkrétnom type terénu a môžu podporiť vaše výsledky.

Správne detské bežecké topánky preto môžu vášmu dieťaťu pomôcť k zdravému vývinu. Vyberajte kvalitné modely, ktoré majú vhodné parametre, čo sa týka nielen veľkosti, ale aj odpruženia. Deti sú veľmi citlivé čo sa týka nesprávnej fyzickej aktivity, pretože to môže ovplyvniť kvalitu života v budúcnosti. Správne vybavenie na šport preto môže byť základom na správne prevedenie aktivity, vďaka čomu docielia nielen skvelé výsledky, ale aj zdravý štart do ich dospelého života.

Aj technika behu je nesmierne podstatná a preto nemusí byť zlé na úvod sa naučiť správnu techniku s trénerom alebo fyzioterapeutom. Správne dýchanie, správna obuv a správna technika sú pri behu kľúčom k zdravotným benefitom, ktorý tento druh pohybu pre ľudí prináša. Pre deti je navyše táto stránka priam kľúčová a nesmierne podstatná. Nezabudnite na to, keď nabudúce budete chcieť vybrať svojim ratolestiam novú bežeckú obuv alebo ich motivovať k zdravému behu.

Ako vybrať dobré bežecké topánky pre deti?

Ako vybrať dobré bežecké topánky pre deti?

Poďme ale už k samotnému výberu. Na začiatok je podstatné vyberať správnu veľkosť. Pre deti aj pre dospelých platí, že pri výbere bežeckých topánok, by ste mali mať miernu medzeru. Je to preto, aby sa prsty mohli voľne hýbať a mali ste tak záruku, že topánky pre vás nebudú nepohodlné. Noha sa pri takomto pohybe môže pohybovať rôznymi smermi a pokiaľ máte tvrdú a malú obuv, môže dôjsť aj k rôznym nepríjemných odreninám.

Detská noha je pritom na takéto odreniny omnoho náchylnejšia a rôzne deformácie nôh môžu pretrvať aj do dospelosti. Aj takéto aspekty môžu potom priamo ovplyvniť kvalitu života vášho dieťaťa. Rovnako deti nie sú ochotné nosiť topánky, ktoré pre ne nie sú pohodlné aj na základe ich bezprostrednosti.

Ktoré bežecké topánky sú vhodné pre dieťa? Tie, ktoré sú im veľkostne dobré. Vždy pritom treba dbať aj na dĺžku topánky aj na šírku. Pre niektoré deti, ktoré majú problémy s nesprávnym behom môžu byť skvelou voľbou aj rôzne vložky na docielenie čo najlepšieho efektu pre pohodlný a zdravotne nezávadný beh.

Aj po estetickej stránke je dobré výber detskej bežeckej obuvi konzultovať s vaším dieťaťom. Základom je totiž výber modelu, ktoré budú nosiť s radosťou. Deti majú taktiež niektoré svoje obľúbené farby a preto je dobré estetickú stránku s nimi prekonzultovať. Napríklad chlapčenské bežecké topánky môžete voliť v modrej, ale aj rôznych neónových žiarivých odtieňoch, pričom kreativite sa medze nekladú.

Detská bežecká obuv je komponentom šatníka, ktorý je náročný na výber. Ak sa však budete riadiť našim článkom, mali by ste vybrať ideálny model. Pri nákupe cez internet je ideálne dieťaťu odmerať dĺžku a šírku chodidla a porovnať tieto údaje s údajmi v tabuľke veľkostí. Tak môžete vybrať ideálny model. V kamennej predajni vyskúšajte čo najviac modelov a snažte sa nájsť ideálny pár v pomere cena: kvalita: vzhľad.

Čo by mali ponúkať detské bežecké topánky pre deti?

Na beh sú veľmi populárne napríklad tenisky od New Balance alebo bežecká obuv od Nike. Čo tieto značky ponúkajú na rozdiel od iných? No predovšetkým ide o štýlové a funkčné modely, ktoré sa deťom páčia a preto ich s radosťou nosia. Účelné hľadisko sa potom skrýva napríklad v kvalitnom materiáli, dostatočnom odpružení a vodoodolnosti.

Dievčenské bežecké topánky sú ideálne v rôznych zaujímavých prevedeniach, aby sa dali variabilne kombinovať so športovými outfitmi. Veľmi dobrou voľbou sú však aj neutrálne bežecké topánky pre deti, ktoré sa hodia ku všetkému. Viete ich tak jednoducho kombinovať do širokého spektra športových outfitov, vďaka čomu predstavujú variabilný kúsok do vášho šatníka.

Samozrejme je dôležité pri výbere zohľadňovať aj finančnú stránku a vybrať si model, ktorý si môžete po finančnej stránke dovoliť. Vďaka širokému spektru rôznych modelov od rôznych značiek dnes už nie je problém kúpiť kvalitný kúsok za priaznivé ceny. V prípade finančnej tiesne môžete skúsiť siahnuť aj po sekáčovom kúsku z druhej ruky.

 

Odporúčané
logo signet
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť