Detské sandále – ako vybrať vhodný model?

2 min.

V lete v období dovoleniek a výletov rodičia často zvažujú nákup vhodnej letnej obuvi pre svoje dieťa. Vzhľadom na to, že detská noha rastie veľmi rýchlo, je potrebné vybrať správnu veľkosť a brať ohľad aj na materiál, z ktorého je topánka vyrobená, pretože pohodlie vášho dieťaťa je to najdôležitejšie.

Poradíme vám, aké kritériá musia spĺňať ideálne detské sandále, ktoré bude vaše dieťa nosiť s radosťou.

Správne zvolená veľkosť – základ pre výber detských sandáliek

Začnime od toho najdôležitejšieho. Aby mohlo dieťa krok za krokom objavovať svet, musí cítiť v topánkach stabilitu. Pokiaľ ide o letnú obuv, časť topánky je otvorená, preto je výber správnej veľkosti veľmi dôležitý. Prinášame vám dva jednoduché tipy, ako správne zmerať dĺžku detského chodidla:

Tip odborníka:

Nákupy a meranie topánok spolu s dieťaťom bývajú často náročné. Preto si zabezpečte jednoduchú mierku z drevenej špajdle alebo slamky v dĺžke a šírke chodidla. Potom môžete približnú veľkosť zistiť vložením tejto pomôcky dovnútra topánky.

Materiál detských sandálov

Materiál je ďalším dôležitým kritériom pre výber vhodných detských sandálov. Materiál, z ktorého je obuv vyrobená, by mal byť priedušný, čo zabráni poteniu a kĺzaniu chodidla, zároveň by nemal odierať päty. Najlepšie preto bude vybrať obuv z prírodnej lícovej kože, tkaného elastického polyesteru alebo elastickej peny, ktorá je vhodná na použitie aj vo vode.

Tip odborníka:

Detské sandále z polyesterových remienkov vyzerajú veľmi štýlovo nielen ako športová obuv, ale aj vo verzii boho!

Podrážka – rozhodujúca pre pohodlie za každých okolností

Súčasné technológie obuvníckeho priemyslu už umožňují výrobu extrémne ľahkých, ale zároveň odolných a trvácnych podrážok. Vďaka tomu nezaťažujú nohu dieťaťa a umožňujú komfort pri pohybe. Najvhodnejšie podrážky v prípade sandálov pre deti sú:

911

Chlapčenské sandále

Zapínanie detských sandálov

Pracky alebo suchý zips sú najčastejším typom zapínania. Dôležitá informácia: tento typ je zároveň najodolnejší. To, aké zapínanie zvolíte, by ste mali prispôsobiť veku dieťaťa a jeho schopnostiam samostatnej chôdze. Suchý zips bude ideálny pre menšie deti – už aj batoľa ľahko zvládne takéto intuitívne zapínanie. Pre staršie deti budú vhodné sandále s prackami.

Typ a farba letnej obuvi pre deti

912

Sandále pre dievčatá

Konečný výber sandálov preberte s dieťaťom. Ak si vyberie farbu, určite si topánky obľúbi a bude ich chcieť nosiť. V pestrej ponuke na eobuv.sk nájdete široký výber detských sandálov v rôznych farbách pre chlapcov aj dievčatá a taktiež množstvo univerzálnych modelov.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
skechers detske, under armour tenisky, svadobne topanky, nike jordan, adidas tenisky damske, biele lodičky, palladium, svadobne tenisky