Detské členkové topánky – nevyhnutná súčasť detského jesenného a zimného šatníka

2 min.

Teplá bunda, čiapka, šál… Tieto kúsky nemôžu v jesennej a zimnej sezóne v šatníku vášho dieťaťa chýbať. To je ale všetko? Kompletizujúc šatník vašej ratolesti určite nemôžete zabudnúť na členkové topánky, ktoré zabezpečia chodidlám dieťaťa teplo, pohodlie a ochranu pred premočením.

Materiál, konštrukcia topánok, veľkosť a spôsob zapínania – to sú kľúčové aspekty, ktoré musíme brať do úvahy pri výbere jesenných a zimných topánok pre dieťa.

Členkové topánky pre dieťa – odkiaľ začať?

Najdôležitejším kritériom, ktoré v značnej miere rozhoduje o kvalite topánok, je materiál, z ktorého sú vyrobené. Najlepšie taký, ktorý zaručí priedušnosť a predchádza poteniu chodidiel. Takéto vlastnosti má predovšetkým prírodná koža vyznačujúca sa navyše dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou proti poškodeniu. Skvelou voľbou budú aj snehule alebo detské outdoorové topánky s Gore-Tex membránou, ktorá chráni chodidlo pred prienikom vlhkosti do vnútra topánky a umožňuje jej odvádzanie na povrch.

Jesenné alebo zimné topánky pre dieťa nemôžu byť ani príliš tvrdé, ani pevné. Dajte pozor, aby sa vami vybraný model vyznačoval ľahkosťou, mäkkosťou a pružnosťou. Dôležitým prvkom je aj podrážka – musí byť protišmyková, vďaka čomu zabránite bolestivým pádom na klzkom chodníku. Dôležité je zároveň, aby boli vo výške priehlavku o niečo tvrdšie, vďaka čomu zabezpečia dieťaťu potrebnú stabilitu.

1688

Ako vybrať veľkosť detských topánok?

Detské členkové topánky musia mať aj správnu veľkosť. Upezpečte sa, že topánky dobre priliehajú k chodidlu, najmä v jeho strednej časti, ale zároveň nesmú byť príliš tesné. Musia sa zároveň ľahko obúvať. Ak je obúvanie náročné alebo dieťa zjavne krčí nôžku, je zrejmé, že tento model je pre drobca malý.

Východiskom ale nie je kupovanie topánok väčšej veľkosti. Príliš veľké topánky môžu nielenže nepriaznivo vplývať na zdravý vývin chodidla vášho dieťaťa, ale zároveň môžu na nohe zle sedieť, v dôsledku čoho sa môžu chodidlá deformovať a rýchlejšie ničiť. Maximálny voľný priestor v detskej topánke by mal predstavovať maximálne 5-7 milimetrov.

Viete, že…?

V prípade detí do 3 rokov by sa mali nové topánky kupovať približne každé tri mesiace – za takýto čas totiž chodidlo dieťaťa narastie približne o 0,5 až 1 veľkosť.

Šnurovacie alebo na suchý zips – ktoré sú lepšie?

Posledným dôležitým aspektom je spôsob zapínanie topánok. Najlepšou voľbou sú rozhodne šnurovacie modely, ktoré sa dajú najlepšie prispôsobiť chodidlu. Vaša ratolesť si ešte nevie viazať šnúrky? Zistite, ako jednoducho to môžete dieťa naučiť alebo sa rozhodnite pre detské členkové topánky na suchý zips. Osvedčia sa najmä v prípade, ak chcete naučiť dieťa samostatne obúvať topánky. Dajte však pozor, aby bol suchý zips umiestnený v strednej časti chodidla, vo výške priehlavku.

Keď sa dni postupne skracujú a ortuť v teplomeri ukazuje čoraz nižšie hodnoty, je najvyšší čas na členkové topánky pre dieťa. Model z vysokokvalitných materiálov, s optimálnou konštrukciou a správnej veľkosti zaistí vašej ratolesti teplo, komfort a stabilitu počas sychravých jesenných a zimných dní.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
elegantné členkové čižmy, zateplene cizmy, dámske ruksaky, adidas superstar, zateplene gumaky, lasocki, dievcenske cizmy, inuikii

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť